reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Interpretacje i orzecznictwo

Ewidencja gruntu decyduje o niższej stawce podatku od nieruchomości

Aktualizacja: 28.04.2009

O podatku od nieruchomości dla budynków w pierwszej kolejności decyduje ewidencja gruntów i budynków. Jeśli jej nie ma, o stawce podatku przesądzają kryteria przyjęte w prawie budowlanym. »

Czy błędnie sporządzone faktury VAT, które nie zostały doręczone klientowi, mogą zostać anulowane

Aktualizacja: 21.04.2009

Można anulować błędnie wystawioną fakturę, przekreślając oryginał i kopię faktury i opatrując adnotacją „ANULOWANO”. W ten sposób można postąpić wyłącznie, gdy faktura nie została dostarczona klientowi, i tylko w przypadkach, gdy nie ma możliwości korekty błędnie wystawionej faktury. »

Sporne kwestie przy zaliczeniu do kosztów szkoleń pracowników

Aktualizacja: 15.04.2009

Czy koszty finansowania lub współfinansowania szkoleń pracowników i egzaminów potwierdzających zdobytą przez nich wiedzę, ponoszone przez wnioskodawcę, stanowią dla niego koszt uzyskania przychodu, o którym mowa w art. 15 ust. 1 u.p.d.o.p.? »

Skutki podatkowe przewalutowania kredytu

Aktualizacja: 07.04.2009

Czy przewalutowanie zadłużenia z EUR na PLN będzie skutkować powstaniem przychodu z tytułu dodatnich różnic kursowych? »

Zakup biletów stanowi przychód pracownika

Aktualizacja: 04.05.2009

Wartość biletów lotniczych przekazanych pracownikom, wykonującym pracę w innym kraju, nie korzysta ze zwolnienia z PIT. »

Cesja leasingu samochodu a prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu

Aktualizacja: 03.04.2009

Czy w okresie 32 miesięcy pozostających do zakończenia umowy leasingu warunkiem koniecznym do zaliczenia do kosztów uzyskanie przychodów opłaconych rat leasingowych i innych kosztów eksploatacji samochodu jest prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu, o której mowa w art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? »

Usługi cash poolingu nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 26.03.2009

Usługi cash poolingu korzystają ze zwolnienia z VAT jako usługi pośrednictwa finansowego. W związku z tym nie podlegają opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Prawidłowość takiego stanowiska potwierdził Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie w interpretacji, której fragment przedstawiamy. »

Przemieszczanie towarów w celu świadczenia usług

Aktualizacja: 19.03.2009

Czy przedstawione powyżej przemieszczenie przez spółkę chipów do Polski z terytorium innego państwa UE stanowić będzie po stronie spółki wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) na terytorium Polski, o którym mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o VAT? »

Składki ZUS od nagród pracowników jako koszt

Aktualizacja: 16.03.2009

Interpretacja indywidualna Dyrektora Izby Skarbowej w Warszawie z 30 grudnia 2008 r. (nr IPPB3/423-1081/08-6/DG) »

Umorzenie zaległości podatkowych z przyczyn niezależnych od podatnika

Aktualizacja: 10.03.2009

Organy podatkowe powinny wziąć pod uwagę sytuację majątkową i rodzinną podatnika. Umorzenie zaległości podatkowych będzie uzasadnione w przypadkach spowodowanych działaniem czynników, na które podatnik nie miał wpływu - wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku z 29 października 2008 r. (sygn. akt I SA/Bk 263/08). »

Miejsce świadczenia usług oraz stawka VAT

Aktualizacja: 23.02.2009

Czy kompleksowa usługa polegająca na odbiorze materiału od zleceniodawcy, organizacji transportu na Ukrainę, uszyciu, organizacji przeprowadzenia procedury celnej, organizacji transportu wyrobów do Polski powinna być opodatkowana w Polsce (ze stawką 22 proc.)? »

Wewnątrzwspólnotowe nabycie samochodu

Aktualizacja: 09.02.2009

Czy w opisanej sytuacji istnieje obowiązek rozliczenia faktury wystawionej przez niemieckiego kontrahenta? »

Fakturę wystawioną z błędem można anulować

Aktualizacja: 30.01.2009

Błędnie wystawioną fakturę, która nie została wprowadzona do obiegu gospodarczego, można anulować. W tym celu trzeba ją przekreślić i zamieścić na niej adnotację: anulowano. »

Odliczenie VAT z faktur otrzymanych przed rejestracją

Aktualizacja: 14.01.2009

Czy - mimo że rejestracja dla celów VAT została dokonana 5 sierpnia 2008 r., a nie 15 lutego 2008 r. (dzień rozpoczęcia działalności) - istnieje możliwość odliczenia naliczonego u VAT faktur otrzymanych przed rejestracją, tj. za okres od lutego do lipca 2008 r.? »

Ustalając podatek koszty należy obliczać proporcjonalnie

Aktualizacja: 06.01.2009

Podatniczka, która sprzedaje tylko część nieruchomości, dla potrzeb ustalenia dochodu do opodatkowania PIT uwzględnia koszty przypadające proporcjonalnie na sprzedawaną część nieruchomości. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agata Koschel-Sturzbecher

Adwokat, publicystka i szkoleniowiec.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama