REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jubileusz 75-lecia Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego

Jubileusz 75-lecia Katedry Rachunkowości Uniwersytetu Łódzkiego
shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

W dniach 16-17 listopada 2023 r. na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego odbędzie się uroczysta Konferencja z okazji 75-lecia istnienia Katedry Rachunkowości, renomowanego ośrodka dydaktycznego i badawczego w zakresie rachunkowości, który cieszy się uznaniem zarówno w kraju, jak i zagranicą.

Jubileusz Katedry Rachunkowości UŁ

Celem konferencji jest wskazanie kluczowych obszarów badań naukowych Katedry Rachunkowości, wymiana poglądów na temat przyszłości zawodu księgowego oraz problemów teorii i praktyki rachunkowości.

Autopromocja

Obrady będą poświęcone w szczególności:

‐ Rachunkowości finansowej

‐ Rachunkowości zarządczej

‐ Aspektom podatkowym w rachunkowości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

‐ Uregulowaniom zawodu księgowego.

Dwudniowe spotkanie ma być również formą uczczenia pamięci Pani Profesor Alicji Jarugowej i podziękowania wszystkim, którzy na przestrzeni minionych lat mieli wkład w rozwój Katedry Rachunkowości UŁ.

Więcej o Katedrze Rachunkowości UŁ

Katedra Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ dysponuje wysoko wykwalifikowanym zespołem pracowników, o bogatym doświadczeniu w zakresie:

dydaktycznym:

 • nasze kierunki studiów i specjalności wybiera corocznie największa liczba studentów Wydziału Zarządzania UŁ,
 • prowadzone przez nas studia podyplomowe przyciągają corocznie największą liczbę słuchaczy – największe studia podyplomowe w całym Uniwersytecie Łódzkim,nasi pracownicy są wysoko oceniani przez studentów w ankietach ewaluacyjnych przeprowadzanych na zakończenie każdego semestru

naukowym:

 • największa liczba publikacji na Wydziale Zarządzania UŁ;
 • pracownicy Katedry uczestniczą cyklicznie w najważniejszych konferencjach z zakresu rachunkowości w kraju i na świecie, wygłaszając referaty i prelekcje;
 • uczestniczymy w międzynarodowych projektach badawczych z zakresu: harmonizacji zasad rachunkowości w świecie, rozwoju systemów operacyjnej i strategicznej rachunkowości zarządczej 

praktyki rachunkowości:

 • dziesiątki projektów z zakresu rachunkowości finansowej i sprawozdawczości finansowej oraz rachunkowości zarządczej wdrożonych przez naszych pracowników w przedsiębiorstwach krajowych różnych branż i wielkości;
 • opracowany przez Pracowników Katedry Rachunkowości Wydziału Zarządzania UŁ projekt Kompleksowego Systemu Informacyjnego dla zarządzania Uniwersytetem Łódzkim;
 • udział w zespołach, organizacjach i instytucjach zajmujących się przygotowywaniem i opiniowaniem aktów prawnych (ustaw, rozporządzeń) i regulacji środowiskowych (standardy, opinie, rekomendacje) rachunkowości w Polsce.

Agnieszka Wołowiec
Wydział Zarządzania UŁ

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Źródło zewnętrzne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
 • Czytaj artykuły
 • Rozwiązuj testy
 • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podatek u źródła (WHT) w świetle nowych technologii

Podatek u źródła (WHT) może stanowić wyzwanie dla branży informatycznej, w kontekście stale rozwijającej się technologii. Z chęci świadczenia kompleksowych usług, przedsiębiorstwa nabywają różnego rodzaju oprogramowania, dostępy do platform, usługi w chmurze, serwery, urządzenia przemysłowe czy usługi niematerialne. Wykorzystanie najnowszej technologii jest niezbędne, aby oferowane usługi pozostały konkurencyjne na rynku. Często dostawcami takich produktów są zagraniczne spółki, co rodzi wątpliwości – czy nabycie tego rodzaju usług wiąże się z ryzykiem w podatku u źródła?

Obligacje skarbowe - czerwiec 2024 r. Zmiana oprocentowania obligacji oszczędnościowych (detalicznych)

Ministerstwo Finansów w komunikacie z 24 kwietnia 2024 r. poinformowało o oprocentowaniu i ofercie obligacji oszczędnościowych Skarbu Państwa nowych emisji, które będą sprzedawane w czerwcu 2024 roku. Oprocentowanie i marże tych obligacji uległy zmianie w porównaniu do oferowanych w maju br. Od 27 maja można nabywać nową emisję obligacji skarbowych w drodze zamiany.

Zwrot podatku z Austrii – ile, dla kogo, jak uzyskać (formalności)

Austria to zyskujący na popularności kierunek emigracji zarobkowej wśród Polaków. Jeśli podejmowane zatrudnienie jest legalne, z łatwością można ubiegać się o zwrot podatku z tego kraju. Wysokość zwrotu może być naprawdę spora, przy małym nakładzie wysiłku ze strony podatnika. 

Dłuższy okres ważności znaków akcyzy do końca 2024 r.

Aktualnie znajdują się w legalnej sprzedaży wyroby winiarskie oznaczone znakami akcyzy, których ważność została przedłużona do 31 grudnia 2024 r.

Sanatorium na koszt ZUS 2024 - choroby psychosomatyczne. Nerwice, lęki, depresja, ciężki stres i inne. Jak uzyskać skierowanie?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, że cały czas – także w 2024 roku - można skorzystać z rehabilitacji leczniczej w sanatorium na koszt ZUSu. Dotyczy to różnych schorzeń, także psychosomatycznych. 

Podatek od nieruchomości w przypadku najmu lokali mieszkalnych. Kiedy stawka niższa a kiedy nawet 28 razy wyższa?

Wynajęcie swojego mieszkania lub domu nie zwalnia właściciela z obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości. Ale w tym przypadku wątpliwe jest jaka stawka podatku od nieruchomości jest właściwa. Ta dla budynków mieszkalnych, czy dla budynków mieszkalnych zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej? Problem jest istotny, bo ta druga stawka jest ponad 28 razy wyższa.

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe?

Jak długo przechowywać firmowe dokumenty podatkowe? Przepisy wskazują na obowiązek przechowania dokumentacji podatkowej do czasu upływu okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego, czyli przez pięć lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku (o ile nie został zawieszony/przerwany bieg terminu przedawnienia).

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki

Wniosek o zaliczenie nadpłaty na przyszłe podatki. Podatnikowi przysługuje możliwość złożenia wniosku o zaliczenie w całości lub w części nadpłaty podatku na poczet przyszłych zobowiązań podatkowych. Ma do tego prawo, gdy spełnione są przesłanki zawarte w przepisach Ordynacji podatkowej.

Ulgi w spłacie podatków (odroczenie, rozłożenie na raty, umorzenie). Dla kogo? Kiedy? Warunki udzielenia

Ordynacja podatkowa przewiduje w szczególnych sytuacjach możliwość zastosowania wobec podatnika trzech ulg w spłacie podatków lub zaległości podatkowej. Chodzi o odroczenie terminu płatności, rozłożenie zapłaty na raty lub umorzenie całości lub części podatku lub zaległości podatkowej. Kiedy można liczyć na taki gest fiskusa?

Kontrola podatkowa: czy musi być zapowiedziana. Zasada i wyjątki

Kontrola podatkowa, to oczywiście nic przyjemnego dla podatnika ale czasem się zdarza. Na taką okoliczność trzeba być przygotowanym. W szczególności warto wiedzieć, że taka kontrola z urzędu skarbowego powinna być w większości przypadków zapowiedziana z 7-dniowym wyprzedzeniem. Ale od tej zasady są niestety liczne wyjątki. Zobaczmy co na ten temat mówią przepisy.

REKLAMA