reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

VAT 2011. Jak przygotować firmę na zmiany?

Aktualizacja: 05.11.2010

2011 r. przyniesie podatnikom VAT liczne zmiany. Warto przeanalizować umowy zawarte z kontrahentami, zaplanować przeprogramowanie kasy fiskalnej i zaktualizowanie programu księgowego. »

Niższe limity podatkowe w 2011 roku

Aktualizacja: 02.11.2010

Kurs euro z 1 października, opublikowany w tabeli kursów średnich Narodowego Banku Polskiego, pozwolił obliczyć limity podatkowe, które będą obowiązywać w 2011 r. Po przeliczeniu okazuje się, że wszystkie limity w przyszłym roku będą niższe. »

Systemy finansowo-księgowe należy dostosować do nowych stawek VAT

Aktualizacja: 27.10.2010

Po raz pierwszy od siedemnastu lat zmiany stawek podatkowych powodują konieczność zmian we wszystkich informatycznych systemach finansowo-księgowych. Przedsiębiorcy nie muszą się obawiać, że nowy rok powitają przerwą w działalności – pod warunkiem, że zawczasu pomyślą o dostosowaniu swoich firm do nowych stawek. »

Przewozisz pieniądze? Sprawdź nowe przepisy ws. ochrony wartości pieniężnych

Aktualizacja: 21.10.2010

Od 9 września obowiązują nowe przepisy dotyczące wymagań, jakim powinna odpowiadać ochrona wartości pieniężnych przechowywanych i transportowanych przez przedsiębiorców. »

Założenie biura rachunkowego a zwolnienie z VAT

Aktualizacja: 19.10.2010

Świadczenie usług księgowych przez biuro rachunkowe może korzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT. Interpretacje niektórych urzędów prezentują inne stanowisko. Jak prawidłowo postąpić? »

Kiedy wydatki na reklamę będą kosztem

Aktualizacja: 14.10.2010

Podobno nie ma nic w życiu bardziej pewnego niż podatki. Obecnie coraz bardziej pewna i obecna w naszym życiu jest również reklama, dlatego postanowiliśmy połączyć oba te tematy i przygotować publikację, której celem jest przedstawienie podstawowych uregulowań prawa podatkowego dotyczących możliwości uznania przez przedsiębiorców wydatków na reklamę za koszty uzyskania przychodów. »

50 proc. koszty uzyskania przychodów - kto i kiedy może stosować

Aktualizacja: 14.10.2010

Przy stosowaniu autorskich kosztów uzyskania przychodów nie ma znaczenia rodzaj stosunku, w ramach którego twórca uzyskuje przychód z tytułu korzystania lub rozporządzania prawami autorskimi. Mogą one być stosowane zarówno przy umowie cywilnoprawnej, jak również przy wynagrodzeniu ze stosunku pracy. »

Inwentaryzacja 2010

Aktualizacja: 12.10.2010

Jednym z najważniejszych zadań, a zarazem jednym z podstawowych elementów rachunkowości jednostki, jest inwentaryzacja majątku i źródeł jego finansowania. »

Inwentaryzacja drogą potwierdzenia sald

Aktualizacja: 05.10.2010

Na dzień bilansowy wszystkie aktywa i pasywa powinny być zinwentaryzowane. Podstawową, najczęściej stosowaną i najbardziej wiarygodną metodą inwentaryzacji jest spis z natury. Należy nim objąć wszystkie aktywa mające postać materialną. Aktywa niemające postaci materialnej lub powierzone innym jednostkom należy zinwentaryzować drogą potwierdzenia sald. »

Prace przygotowawcze do sprawozdań za 2010 r.

Aktualizacja: 29.09.2010

Koniec roku to dla służb księgowych okres intensywnych prac, poprzedzających sporządzenie sprawozdań za dany rok. Polegają one w m.in. na prawidłowym przeprowadzeniu inwentaryzacji. Bywa, że w jej trakcie ujawniane są np. środki trwałe, które dotychczas nie były ujęte w jakiejkolwiek ewidencji. »

Jak rozliczać zakup wody, kawy, herbaty oraz cukru dla pracowników

Aktualizacja: 01.10.2010

Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów z wyjątkami wskazanymi w ustawie. Jak traktować podatkowo wydatki na nabycie kawy i herbaty dla pracowników? »

Jak wyceniać środki na rachunku walutowym

Aktualizacja: 30.09.2010

Wpływ walut należy wycenić po kursie faktycznym, a jeśli nie jest to możliwe – po kursie średnim ogłoszonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski z dnia poprzedzającego dzień przeprowadzenia operacji gospodarczej. Natomiast rozchód waluty można wycenić po kursie bankowym (sprzedaży) lub kursie historycznym. »

Ukrywasz dochody przed fiskusem? To się nie opłaca

Aktualizacja: 27.09.2010

Każdy podatnik, podlegający polskiemu systemowi podatkowemu, którego dochody nie zawsze są udokumentowane i zadeklarowane w corocznych rozliczeniach z fiskusem musi liczyć się z możliwością kontroli ze strony organów podatkowych. »

Nowe technologie - zmiana definicji od 1 października

Aktualizacja: 24.09.2010

Od 1 października 2010 r. będzie obowiązywać zmieniona definicja nowych technologii dla celów odliczeń od podatku dochodowego od osób prawnych. Definicję wprowadza ustawa z 30 kwietnia 2010 r. – Przepisy wprowadzające ustawy reformujące system nauki (Dz.U. Nr 96, poz. 620). »

Które przychody zleceniobiorców są zwolnione ze składek

Aktualizacja: 24.09.2010

Od 1 sierpnia obowiązuje zmienione rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Zmiana polega na włączeniu osób wykonujących pracę na podstawie umów cywilnoprawnych do kręgu uprawnionych do korzystania ze zwolnień składkowych niektórych przychodów. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Asseco Business Solutions

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama