reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

Ulga na zakup kasy fiskalnej - od grudnia nowe zasady

Aktualizacja: 21.11.2008

Od grudnia zmienią się zasady refinansowania podatnikom części wydatków na zakup kas rejestrujących. Najważniejsza zmiana dotyczy limitów odliczenia z tytułu zakupu kasy. »

Termin instalacji można czasem odroczyć

Aktualizacja: 19.11.2008

Podatnicy mogą uniknąć przykrych konsekwencji uchybienia terminom wynikającym z przepisów rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących dzięki przepisom Ordynacji podatkowej dotyczącym odroczenia terminu. »

Jak korygować deklarację VAT-7

Aktualizacja: 19.11.2008

W przypadku złożenia błędnej lub niepełnej deklaracji VAT podatnicy mogą ją korygować. Jednak przepisy w niektórych przypadkach zawieszają to prawo. Wówczas złożenie korekty deklaracji jest bezskuteczne. Przedstawiamy zasady korekt deklaracji przez podatników VAT. »

Jak wybrać program finansowo księgowy i rozliczyć jego zakup

Aktualizacja: 18.11.2008

Z końcem roku przedsiębiorcy rozważają zmiany posiadanych programów. Aby dokonać właściwego wyboru, należy się dobrze zastanowić, jakie funkcje, oprócz tych podstawowych, ma wykonywać program, aby dobrze służył danej firmie. Na co zwrócić uwagę, wybierając program do prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów? »

Jak zaplanować prace związane z zamknięciem roku

Aktualizacja: 17.11.2008

Ostatni kwartał roku wiąże się z przygotowaniem jednostki do zamknięcia roku. Ponieważ prace te wykonywane są równolegle z bieżącymi obowiązkami - należy je odpowiednio zaplanować. Jak prawidłowo to zrobić? »

Czym się kierować przy rozliczaniu kosztów na koniec roku obrotowego

Aktualizacja: 14.11.2008

Wątpliwości dotyczące prawidłowego rozliczania kosztów na ogół nasilają się na koniec roku obrotowego. Które z poniesionych kosztów wpływają na wynik finansowy bieżącego roku, a które należy rozliczać w czasie? »

Jak przygotować się do współpracy z biegłym rewidentem

Aktualizacja: 12.11.2008

Przedmiotem badania przez biegłego rewidenta jest sprawozdanie finansowe oraz księgi rachunkowe. Samo zamknięcie ksiąg powinno nastąpić nie później niż w ciągu trzech miesięcy od momentu bilansowego. Kiedy więc należy podjąć współpracę z biegłym rewidentem oraz jak ją zorganizować, żeby nie była uciążliwa dla spółki? »

Kto musi instalować kasę rejestrującą po 1 listopada

Aktualizacja: 07.11.2008

Jeśli od 1 listopada przedsiębiorca musi ewidencjonować obroty na kasie, a nie zrobi tego w ustawowym terminie, straci prawo do pewnych ulg i dodatkowo może zostać ukarany. »

Jak poprawnie rozliczać koszty w czasie

Aktualizacja: 07.11.2008

Kwestia rozliczania kosztów w czasie jest niezwykle ważna. Klasyfikacja kosztów przesądza bowiem o poprawnym naliczaniu należnego podatku w odpowiedniej wysokości. Jak nie popełnić błędów? »

Koszty zaniechanych inwestycji w księgach

Aktualizacja: 06.11.2008

Jak ująć w księgach rachunkowych koszty zaniechanych inwestycji? Jak rozliczyć podatkowo taki koszt? Czy VAT z faktur dokumentujących wydatki na zaniechane inwestycje może zostać odliczony? »

Jak dokumentować przychody z działalności

Aktualizacja: 05.11.2008

Przedsiębiorca dla celów podatkowych musi odpowiednio dokumentować sprzedaż towarów lub usług. Wystawia na tę okoliczność rachunki lub faktury VAT. To nie wszystkie obowiązki. »

Jakie są konsekwencje nierzetelnej ewidencji

Aktualizacja: 03.11.2008

Księga podatkowa może być uznana za nierzetelną, gdy brakuje w niej zapisów lub są w niej błędne zapisy dotyczące kosztów uzyskania przychodu. Jakie są konsekwencje nierzetelnej ewidencji? »

Usługi niematerialne jako koszt

Aktualizacja: 31.10.2008

Niematerialny charakter można przypisać różnym rodzajom usług. Czy potrzebne są dodatkowe dokumenty dla zaliczenia wydatków na usługi niematerialne do kosztów? »

Jak inwentaryzować aktywa i pasywa

Aktualizacja: 30.10.2008

Jednostki gospodarcze przeprowadzają inwentaryzację aktywów i pasywów na ostatni dzień każdego roku obrotowego (art. 26 ustawy o rachunkowości). Jak prawidłowo to zrobić? »

Czy jest możliwa powtórna kontrola podatkowa w VAT

Aktualizacja: 29.10.2008

Ponowne przeprowadzenia u podatnika kontroli w tym samym zakresie będzie miało uzasadnienie, jeżeli stwierdzono rażące naruszenie przepisów. Jak rozumieją to pojęcie organy podatkowe? »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Chmiel Kancelaria Radcy Prawnego

Piotr Chmiel - Kancelaria Radcy Prawnego z Rzeszowa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama