reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

TEMAT DNIA

W jakim terminie podatnik otrzyma zwrot VAT

Aktualizacja: 17.08.2007

Może się zdarzyć, że w okresie rozliczeniowym VAT naliczony przewyższy kwotę podatku należnego. Wówczas podatnik ma prawo do zwrotu VAT. »

Jaki podatek zapłacimy od domków letniskowych

Aktualizacja: 14.08.2007

Właściciele domków letniskowych powinni udowodnić, że dom służy do mieszkania. Zapłacą wtedy dużo niższy podatek od nieruchomości. Funkcja mieszkalna domu wywoła też skutki w podatku dochodowym. »

Kto i jakie ewidencje prowadzi dla celów VAT

Aktualizacja: 13.08.2007

Odpowiednie ewidencje prowadzi nie tylko podatnik VAT, który rozlicza ten podatek w ramach prowadzonej działalności opodatkowanej. Do obowiązków ewidencyjnych zmuszeni są również podatnicy zwolnieni podmiotowo z VAT. »

Wszystko o usługowym prowadzeniu ksiąg

Aktualizacja: 31.05.2010

Usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych jest licencjonowane. Osoby chcące uzyskać prawo do usługowego prowadzenia ksiąg muszą spełnić wiele wymagań i warunków. »

Kto i kiedy musi instalować kasę rejestrującą

Aktualizacja: 24.08.2007

Nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących przedłużają obowiązywanie dotychczasowych zwolnień ze stosowania kas dla pewnych grup podatników. Rozszerzenie kręgu zobowiązanych do stosowania kas fiskalnych nastąpi na jesieni. »

Fiskus może sprawdzić mieszkanie podatnika

Aktualizacja: 10.10.2011

Urząd skarbowy może sprawdzić mieszkanie nie tylko przedsiębiorcy, ale i podatnika, który działalności gospodarczej nie prowadzi, aby ustalić, czy podatnik rzeczywiście poniósł wydatki mieszkaniowe. »

Podatki i opłaty właściciela nieruchomości

Aktualizacja: 10.10.2011

Właściciele domów czy działek muszą co roku płacić podatek od nieruchomości. Oprócz tego niektórzy z nich mają również obowiązek wnoszenia opłat za użytkowanie wieczyste. Sprawdź czy dotyczy to również ciebie. »

Podatnik VAT obsługiwany będzie przez kilka urzędów

Aktualizacja: 10.10.2011

Wiążące interpretacje podatkowe wydaje minister finansów za pośrednictwem czterech izb skarbowych. Wniosek o wydanie interpretacji trzeba złożyć albo według miejsca zamieszkania, albo według siedziby firmy. W konsekwencji, dla podatnika VAT właściwe mogą być dwa urzędy, jeden do interpretacji VAT, drugi PIT. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grupa LEX&TAX

Adwokaci i biuro podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama