Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu opłata lokalna. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące opłata lokalna.
Czy pozostawienie zysku w spółce, zgodnie z uchwałą wspólników, podlega PCC
Aktualizacja: 02.11.2010
Czynność polegająca na przeznaczeniu, zgodnie z uchwałą wspólników spółki, całości wypracowanego przez tę spółkę zysku na kapitał zapasowy nie rodzi obowiązku podatkowego na gruncie ustawy o PCC.Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu z 16 lipca 2010 r. (ILPB2/436-90/10-4/MK). »
Ile wynoszą stawki maksymalne podatków i opłat lokalnych na 2011 r.
Aktualizacja: 23.08.2012
Wiemy już jakie będą maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych w 2011 roku. Tradycyjnie latem Minister Finansów opublikował obwieszczenie dotyczące maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych na następny rok. Przykładowo stawka podatku od nieruchomości w przypadku budynków mieszkalnych nie będzie mogła przekroczyć w 2011 roku 0,67 zł od 1m2 powierzchni użytkowej, a stawka opłaty od posiadania psów nie będzie mogła być wyższa niż 110,66 zł rocznie od jednego psa. »
Opłaty za autostrady a limit „kilometrówki”
Aktualizacja: 24.11.2011
Firma często wysyła pracownika w delegacje. Gdy pracownik udaje się w nie własnym samochodem - otrzymuje zwrot poniesionych wydatków z tego tytułu. Pracodawca do kosztów uzyskania przychodów zalicza zwrot wydatków przy uwzględnieniu limitu wynikającego z „kilometrówki”. Pracownik otrzymał też zwrot opłat za autostradę. Czy ten wydatek także jest ograniczony limitem „kilometrówki”? »
Kiedy trzeba uiścić opłatę adiacencką
Aktualizacja: 05.11.2009
Czy każda inwestycja Gminy przeprowadzona przy ulicy, przy której zamieszkuję będzie skutkowała koniecznością uiszczania przeze mnie opłaty adiacenckiej ? »
Już wiadomo jakie będą maksymalne stawki podatków i opłat lokalnych w 2010 r.
Aktualizacja: 23.08.2012
Jak co roku, Minister Finansów opublikował obwieszczenie dotyczące maksymalnych stawek podatków i opłat lokalnych na 2010 r. Stawki maksymalne wzrosły w porównaniu do 2009 roku o wskaźnik inflacji. Jednak o podatkach i opłatach decyduje rada gminy. Jeżeli rada nie uchwali nowych (wyższych) stawek przed końcem 2009 roku, to w 2010 będą obowiązywać stawki dotychczasowe. »
Co to znaczy samodzielne prowadzenie gospodarstwa domowego
Aktualizacja: 23.08.2012
Mieszkam z żoną i dziećmi w domku z moją mamą, która skończyła już 65 lat. Moja mama jest właścicielem psa, za którego płaciła dotąd podatek od kilkunastu lat. Zgodnie z przepisami osoby w tym wieku i prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe są zwolnione z tych opłat. Jednakże interpretacja urzędników gminy jest taka, że w tym przypadku mama nie prowadzi samodzielnie gospodarstwa domowego i opłatę musi uiścić. Czy tam jest rzeczywiście, czy urzędnicy mają rację, według mnie mama prowadzi samodzielnie (odrębne od naszego) gospodarstwo domowe. Mamy oddzielne części domku, oddzielne kuchnie. Mama ma emeryturę, z której się utrzymuje i sama robi wszystko w swojej części nieruchomości. »
Aktualizacja: 23.08.2012
Kto powinien uiszczać opłatę targową? Jak należy interpretować pojęcie dokonywania sprzedaży i targowiska? »
Handel w halach niewykorzystywanych do aukcji bez opłaty targowej
Aktualizacja: 23.08.2012
O tym, czy kupcy handlujący w halach targowych płacą opłatę targową nie decyduje np. cel jej wzniesienia. Sprzedaż dokonywana w hali, w której nie są organizowane targi, aukcje i wystawy, nie podlega opłacie targowej. »
Podatki i opłaty lokalne w 2008 r.
Aktualizacja: 23.08.2012
Od 1 stycznia 2008 r. wzrosły stawki podatków i opłat lokalnych. Dotyczy to podatku od nieruchomości, podatku od środków transportu oraz opłat lokalnych - opłaty targowej, miejscowej i uzdrowiskowej. »
Gdzie trzeba płacić opłatę miejscową
Aktualizacja: 23.08.2012
Opłata miejscowa może być pobierana w miejscowościach, które mają atrakcyjne dla turystów walory klimatyczno - krajobrazowe. Rada gminy ustala, czy miejscowość spełnia warunki wymienione w rozporządzeniu Rady Ministrów w tej sprawie. Jeżeli tak - pobiera opłatę. »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?