Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.
VAT-14 elektronicznie, bez kwalifikowanego e-podpisu
Aktualizacja: 12.07.2016
Resort finansów opublikował projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu przesyłania deklaracji i podań oraz rodzajów podpisu elektronicznego, którymi powinny być opatrzone. Celem zmiany jest włączenie deklaracji o należnych kwotach podatku od towarów i usług w przypadku wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych (VAT-14) do wykazu deklaracji i podań, które mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej, bez konieczności stosowania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. »
Jak rozliczyć VAT naliczony i należny z tytułu WNT
Aktualizacja: 18.11.2015
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) to nabycie prawa do rozporządzania towarami, które w wyniku dokonanej dostawy są wysyłane lub transportowane na terytorium państwa członkowskiego (inne niż terytorium państwa członkowskiego rozpoczęcia wysyłki lub transportu) przez dokonującego dostawy, nabywcę towarów lub na ich rzecz. »
Błędy w informacji VAT-UE - na co zwracać uwagę?
Aktualizacja: 05.11.2015
Wypełnianie informacji podsumowującej o dokonanych transakcjach wewnątrzwspólnotowych może sprawić szereg problemów.Obliczanie poszczególnych transakcji oraz składanie druku wymaga zatem uwagi oraz skrupulatnych kalkulacji. Istnieje szereg zasad prawidłowego wypełniania VAT-UE. Każdy podatnik będzie miał jednak odrębne problemy wynikające ze specyfiki jego transakcji. »
Aktualizacja: 07.10.2015
W maju 2014 r. dokonaliśmy wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednak - jak dotąd - nie otrzymaliśmy faktury za dostawę. Kiedy mamy rozliczyć to wewnątrzwspólnotowe nabycie? Kiedy odliczyć VAT? »
Jak rozliczać zaliczki na poczet WNT
Aktualizacja: 21.08.2015
Czy wpłacenie na poczet WNT zaliczki, która została zafakturowana przez unijnego kontrahenta skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego w VAT? Co jeśli dokonano przedpłaty, a do dostawy towarów w ogóle nie doszło? Poniżej opowiadamy na te pytania. »
Wywóz towarów do magazynu w innym kraju UE i ich sprzedaż - rozliczenie VAT
Aktualizacja: 10.08.2015
Polska firma wywozi swoje towary do magazynu w Wielkiej Brytanii i z tego magazynu będzie je sprzedawać w Wielkiej Brytanii. Jak to rozliczyć w VAT? »
Wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów (WNT) - opodatkowanie VAT
Aktualizacja: 30.06.2015
Uwaga! Tego typu transakcje mogą mieć jedno lub dwa miejsca świadczenia. W efekcie opodatkowanie VAT może wystąpić w jednym lub dwóch państwach członkowskich. »
Jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji VAT-10 i VAT-11
Aktualizacja: 17.03.2015
W drodze obwieszczenia Ministerstwa Finansów ukazał się jednolity tekst rozporządzenia w sprawie wzorów deklaracji dla podatku VAT dotyczących transakcji wewnątrzwspólnotowych w zakresie nowych środków transportu. »
Premia pieniężna dotycząca WNT - rozliczenie VAT
Aktualizacja: 30.10.2014
Spółka z o.o. dokonuje wewnątrzwspólnotowych nabyć towarów od stałego klienta z Niemiec. W związku z przekroczeniem we wrześniu limitu zakupów w październiku otrzymaliśmy notę uznaniową wystawioną 30 września 2014 r. na bonus za 2014 r. (1% wartości sprzedaży). Jak to rozliczyć dla celów VAT? Czy prawidłowe będzie, jeżeli bonus wykażę w deklaracji VAT-7 i informacji podsumowującej VAT-UE za październik według kursu z 29 września 2014 r.? »
Zwrot towaru nabytego w ramach WNT - jak rozliczyć VAT
Aktualizacja: 06.10.2014
Jak prawidłowo rozliczyć zwrot towaru nabytego w ramach transakcji wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów (WNT)? »
Korekta w nowym JPK_V7 – jak to zrobić?
24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue
Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »