reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Temat: zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (zfśs)

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (zfśs). Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (zfśs).

Czy udzielanie pożyczek ze środków zfśs podlega VAT?

Aktualizacja: 15.03.2011

Udzielanie oprocentowanych pożyczek z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych nie jest świadczeniem usług, o którym mowa w art. 8 ustawy o podatku od towarów i usług (dalej: ustawa o VAT). W konsekwencji spółka nie ma obowiązku wystawiania faktury wewnętrznej oraz uwzględniania pożyczek przy obliczaniu udziału sprzedaży opodatkowanej w sprzedaży ogółem zawartej w art. 90 tej ustawy. »

Kiedy prezenty firmy dla pracowników są zwolnione z PIT

Aktualizacja: 13.12.2018

Świadczenia pieniężne i rzeczowe otrzymane przez pracownika ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych są zwolnione z PIT do wysokości 1000 zł rocznie(taki limit obowiązuje od 2018 roku - wcześniej limit wynosił 380 zł). Jeżeli pracownik otrzyma w danym roku z zfśs świadczenia o większej wartości – od nadwyżki ponad 1000 zł powinna zostać pobrana zaliczka na PIT. Świadczenia z funduszu socjalnego są ponadto zwolnione ze składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. »

Tylko jeden limit 380 zł bez względu na liczbę pracodawców

Aktualizacja: 16.08.2010

Osoby, które są zatrudnione u więcej niż jednego pracodawcy otrzymują częstokroć od każdego z nich świadczenia finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ci pracownicy uważają czasami, iż zwolnione z PIT są takie świadczenia otrzymane od danego pracodawcy w wysokości 380 zł i limit ten określany jest odrębnie dla każdego z nich. »

Bilety na zajęcia sportowe oraz dofinansowanie posiłków przez pracodawcę, który utworzył zfśs

Aktualizacja: 18.10.2011

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zatrudnia dwunastu pracowników. Spółka kupuje bilety na zajęcia sportowe oraz dofinansowuje posiłki pracownikom. Przydział biletów oraz kwota dofinansowania zależnie od sytuacji materialnej pracowników. W spółce utworzono zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Czy spółka może zaliczyć wydatki na zakup biletów oraz koszt dofinansowania posiłków do kosztów uzyskania przychodów. »

Dokumentowanie naliczania odpisu na ZFŚS dla nauczycieli - emerytów i rencistów

Aktualizacja: 04.07.2008

Zgodnie z art. 53 ust. 2 Karty Nauczyciela, odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych (dalej: ZFŚS) dla nauczycieli będących emerytami i rencistami dokonuje się w wysokości 5% pobieranych przez nich emerytur i rent. Proszę o wyjaśnienie, na podstawie jakich dokumentów otrzymanych od emerytów i rencistów należy naliczyć odpis na ZFŚS (czy wystarczy oświadczenie, czy kserokopia PIT z ZUS za poprzedni rok) oraz czy naliczenia dokonuje się od kwoty brutto emerytury, czy od kwoty netto (po odjęciu składki na ubezpieczenie zdrowotne i podatku)? »

Jak wyliczyć odpis na ZFŚS

Aktualizacja: 29.06.2020

Nasz zakład pracy tworzy zakładowy fundusz świadczeń socjalnych. Z początkiem 2007 r. zatrudnialiśmy 26 osób na pełny etat, 4 osoby na 1/2 etatu, dodatkowo dwie pracownice (zatrudnione w pełnym wymiarze czasu pracy) przebywają na urlopach wychowawczych. Nie jesteśmy w stanie teraz określić, czy w trakcie roku nie nastąpią zmiany stanu zatrudnienia. W jakiej wysokości powinniśmy przekazać odpis na ZFŚS w 2007 r.? »

reklama

POLECANE

reklama

Nowy JPK_VAT

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama