REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sierpniowe spotkanie Forumowiczów Inforu

REKLAMA

W ostatni weekend wakacji w Nowych Olszynach niedaleko Warszawy spotkali się uczestnicy internetowego forum serwisu Księgowość.

No cóż, miejscowość Nowe Olszyny od piątku 28 sierpnia wpisuje się na listę miejsc magicznych za sprawą osób, które przemierzyły niejednokrotnie wiele kilometrów, by uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu, w "I Spotkaniu Forumowiczów Inforu"!!! A konkretnie forumowiczów, którzy poznali się na stronach naszego serwisu Księgowość.

Jak doszło do spotkania?

Wszystko zaczęło się od hasła „rzuconego” w maju tego roku przez jednego ze stałych bywalców forum, posługującego się nickiem Mirasek (później: głównego organizatora spotkania). Post na forum był propozycją spotkania się w tak zwanym „realu” użytkowników forum, czyli osób, które wielokrotnie rozmawiały ze sobą na forum, wspierając się w rozwiązywaniu problemów wynikających z pracy w księgowości. Okazało się, że propozycja przyjęta została dość entuzjastycznie - i od tego wszystko się zaczęło.

Najtrudniejszy był wybór miejsca spotkania, bo okazało się, że zainteresowani spotkaniem forumowicze są rozsiani dosłownie po całej Polsce. Wybór padł w końcu na Nowe Olszyny, czyli miejscowość położoną dość centralnie, tak, by było po prostu sprawiedliwie pod względem dojazdu. Termin też okazał się sprawą problematyczną, gdyż wiele osób miało już coś zaplanowane, tym bardziej, że na dobre trwał jeszcze okres urlopowy. Na początku zdeklarowało się dość dużo osób, w efekcie jednak w ustalonym terminie mogło przyjechać kilka. To i tak dobrze zważywszy na sam niezobowiązujący charakter inicjatywy. Do Nowych Olszyn niektórzy mieli naprawdę długą drogę, gdyż przyjechały osoby z miejscowości takich, jak: Kołobrzeg, Poznań, Oświęcim, Rzeszów, Lublin.

Kto był i jak się bawił?

Zabawa forumowiczów rozpoczęła się w piątek 28 sierpnia uroczystą kolacją i trwała do niedzieli 30 sierpnia, w pensjonacie w Nowych Olszynach (około 50 km od Warszawy). W spotkaniu w sumie uczestniczyło 12 osób, w tym trzy osoby z Inforu, a mianowicie: Marzena Nikiel - Redaktor Naczelny Grupy Publikacji Księgowych i Finansowych, Grzegorz Błażejczyk - Redaktor Prowadzący Internetowego Serwisu Księgowego oraz Adam Kuchta - Redaktor Prowadzący Serwisu Księgowość. Inicjatywę wpieraliśmy niemal od samego początku, czego widocznym przykładem jest wyróżniony na forum wątek dotyczący spotkania (tu link do tego wątku: Sierpień 2009 - Spotkanie Forumowiczów Inforu).

Jeżeli ktoś się pyta: jak było? Odpowiadam, atmosfera była naprawdę znakomita. Nasza delegacja z Inforu spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Byliśmy na piątkowej uroczystej kolacji i kilka godzin spędziliśmy na ciekawych rozmowach, przy czym uśmiechów i zabawy było co niemiara. Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że księgowi mogą się tak wyśmienicie bawić. A przede wszystkim, że chcą się bawić i potrafią się w tym celu zorganizować, czego dowodem jest to pierwsze, i mamy nadzieję, nie jedyne ich spotkanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z tego co wiemy, w planach jest już organizacja kolejnego spotkania jeszcze w tym roku. Więcej informacji na forum.

Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejne spotkanie forumowiczów!

 

Kilka faktów na temat forum

Obecnie miesięczna liczba użytkowników forum przekracza 100 tys. W każdym miesiącu pojawia się średnio 5 tys. nowych wpisów. Pytania na forum najczęściej dotyczą problemów z rozliczaniem, czyli z klasyfikacją i ewidencją księgową - tak w rachunkowości budżetowej, jak i w rachunkowości w sektorze przedsiębiorstw. Najbardziej aktywnymi uczestnikami forum są księgowi, pracujący w firmach na terenie całej Polski. Wśród użytkowników są pasjonaci zawodu, profesjonaliści oraz osoby, które szukają szybkiego rozwiązania swoich problemów z zakresu rachunkowości i podatków. Największe natężenie ruchu na forum występuje w godzinach pracy, czyli między 8.00 a 16.00.

Przyszłość forum

W najbliższym czasie spółka INFOR Ekspert planuje unowocześnienie forum i wzbogacenie funkcjonalności m.in. o możliwość założenia własnego profilu, zarezerwowania unikalnego nicka, wstawienia zdjęcia i informacji o sobie oraz zapisywania ulubionych wątków. Osoby wyróżniające się aktywnością na forum będą nagradzane przywilejami w postaci rabatów na publikacje INFOR Ekspert czy możliwością częściowej moderacji forum.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Ksiegowosc.infor.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rzut na taśmę rządu: Nowe zwolnienia z PIT za 2023 r. Jeszcze tydzień na złożenie zeznania albo korekty

Skorzystają osoby, które otrzymały możliwość kupna laptopów na preferencyjnych warunkach. Przede wszystkim nauczyciele. Nie muszą płacić podatku od bonu 2500 zł na komputer. Podobnie rodzice uczniów IV klas, którzy otrzymali darmowe komputery dla swoich dzieci. 

Transformacja ESG w polskich firmach. Jak sfinansować?

Większość firm deklaruje, że zrównoważony rozwój jest dla nich ważny a nawet kluczowy. Ale jedynie 65% z nich jest gotowych inwestować w działania z nim związane. Największym wyzwaniem dla firm pozostaje pozyskanie finansowania na inwestycje zrównoważone - określonego przez większość firm jako główne wyzwanie w procesie transformacji ESG. Przedsiębiorstwa w Polsce, pomimo, że korzystają z części dostępnych narzędzi wsparcia, to jednak nie wykorzystują w pełni ich potencjału. Tak wynika z najnowszego raportu Ayming Polska. W związku z wejściem w życie dyrektywy CSRD, autorzy raportu postanowili zapytać organizacje 250+ m.in. o to, jak przygotowują się na zmiany, jakie wyzwania w związku z nimi identyfikują oraz w jaki sposób zamierzają finansować transformację ESG.

Bon energetyczny - czy trzeba będzie zapłacić podatek od jego wartości?

W uwagach do projektu ustawy o bonie energetycznym Ministerstwo Finansów sugeruje, aby beneficjentów bonu energetycznego zwolnić z podatku, inaczej będą musieli zapłacić PIT.

Legalna praca w Niemczech - rozliczenie podatkowe. Średni zwrot podatku z Niemiec to ok. 4 tys. zł. Czy trzeba złożyć PIT-a w Polsce?

Na złożenie deklaracji podatkowej w Polsce został zaledwie tydzień. Termin mija 30 kwietnia 2024 r. Jeśli więc w 2023 roku pracowałeś w Niemczech i wciąż zastanawiasz się czy masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe w Polsce i wykazać dochód zarobiony u naszego zachodniego sąsiada, to ten artykuł jest dla Ciebie. 

Fundacja rodzinna wynajmuje mieszkania - kwestie podatkowe

Fundacja rodzinna może wykonywać działalność gospodarczą jedynie w ustalonym ustawowo zakresie. Na podstawie art. 5 ustawy o fundacjach rodzinnych – fundacja rodzinna może prowadzić działalność z zakresu najmu, dzierżawy lub udostępniania mienia do korzystania na innej podstawie. Co za tym, idzie może np. wynajmować lokale mieszkalne.

Jak przenieść aktywa telekomunikacyjne? [3 modele] Aspekty prawne i podatkowe

Jednoosobowa działalność gospodarcza pozostaje jedną z najpowszechniejszych form prowadzenia biznesu, a branża przedsiębiorców telekomunikacyjnych nie jest w tym zakresie wyjątkiem. Z czasem ten model może okazać się niewystarczający ze względów biznesowych lub nieefektywny z organizacyjnego, prawnego i podatkowego punktu widzenia. Wielu przedsiębiorców na pewnym etapie zaczyna dostrzegać potrzebę reorganizacji swojego biznesu, dywersyfikacji ryzyka, uporządkowania struktur i realizacji długofalowej polityki zarządzania firmą oraz majątkiem.

Z perspektywy operatorów kluczowym aktywem jest posiadana przez nich sieć. Szczególne znaczenie dla optymalizacji biznesu powinna mieć więc kwestia prawidłowego jej ulokowania. Realia gospodarcze pokazują niesłabnącą popularność spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Ta forma prawna może okazać się korzystnym rozwiązaniem dla identyfikowanych powyżej potrzeb, dlatego niniejsze opracowanie skupi się na analizie wybranych metod wprowadzenia sieci telekomunikacyjnej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Umowa ubezpieczenia na życie będzie mniej ryzykowna. Zmieni się stopień ochrony ubezpieczonych

Umowa ubezpieczenia na życie. Podniesienie stopnia ochrony ubezpieczonych na życie zakłada projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. szczególnych zasad związanych z lokowaniem przez zakład ubezpieczeń aktywów z umów ubezpieczenia na życie, w których ryzyko lokaty ponosi ubezpieczający.

Automatyczny zwrot podatku PIT w 2024 roku. Dla nadpłat do 10 tys. zł krócej niż w ciągu 45 dni

Z przepisów wynika zasada, że urzędy skarbowe mają obowiązek zwrócić nadpłatę podatku PIT w ciągu 45 dni od dnia złożenia zeznania podatkowego za pomocą środków komunikacji elektronicznej (np. w usłudze Twój e-PIT) oraz 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania podatkowego w tradycyjnej, papierowej formie. Ale w Krajowej Administracji Skarbowej funkcjonuje od 2 lat system AUTOZWROT, który pozwala na szybszy zwrot podatku.

Fiskus kontroluje mniej, ale za to skuteczniej. Kto może spodziewać się kontroli?

Ministerstwo Finansów podało, że w 2023 roku wszczęto prawie 29 proc. mniej kontroli podatkowych niż rok wcześniej. Jednak wciąż są one bardzo skuteczne, w 97,6 proc. stwierdzono nieprawidłowości. Czy w tym roku będzie podobnie? Na pewno w związku z tzw. dyrektywą DAC7, fiskus będzie sprawdzać, czy firmy korzystające z internetowych platform sprzedażowych nie uchylają się od płacenia podatków.

Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

REKLAMA