| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Sierpniowe spotkanie Forumowiczów Inforu

Sierpniowe spotkanie Forumowiczów Inforu

W ostatni weekend wakacji w Nowych Olszynach niedaleko Warszawy spotkali się uczestnicy internetowego forum serwisu Księgowość.

No cóż, miejscowość Nowe Olszyny od piątku 28 sierpnia wpisuje się na listę miejsc magicznych za sprawą osób, które przemierzyły niejednokrotnie wiele kilometrów, by uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu, w "I Spotkaniu Forumowiczów Inforu"!!! A konkretnie forumowiczów, którzy poznali się na stronach naszego serwisu Księgowość.

Jak doszło do spotkania?

Wszystko zaczęło się od hasła „rzuconego” w maju tego roku przez jednego ze stałych bywalców forum, posługującego się nickiem Mirasek (później: głównego organizatora spotkania). Post na forum był propozycją spotkania się w tak zwanym „realu” użytkowników forum, czyli osób, które wielokrotnie rozmawiały ze sobą na forum, wspierając się w rozwiązywaniu problemów wynikających z pracy w księgowości. Okazało się, że propozycja przyjęta została dość entuzjastycznie - i od tego wszystko się zaczęło.

Najtrudniejszy był wybór miejsca spotkania, bo okazało się, że zainteresowani spotkaniem forumowicze są rozsiani dosłownie po całej Polsce. Wybór padł w końcu na Nowe Olszyny, czyli miejscowość położoną dość centralnie, tak, by było po prostu sprawiedliwie pod względem dojazdu. Termin też okazał się sprawą problematyczną, gdyż wiele osób miało już coś zaplanowane, tym bardziej, że na dobre trwał jeszcze okres urlopowy. Na początku zdeklarowało się dość dużo osób, w efekcie jednak w ustalonym terminie mogło przyjechać kilka. To i tak dobrze zważywszy na sam niezobowiązujący charakter inicjatywy. Do Nowych Olszyn niektórzy mieli naprawdę długą drogę, gdyż przyjechały osoby z miejscowości takich, jak: Kołobrzeg, Poznań, Oświęcim, Rzeszów, Lublin.

Kto był i jak się bawił?

Zabawa forumowiczów rozpoczęła się w piątek 28 sierpnia uroczystą kolacją i trwała do niedzieli 30 sierpnia, w pensjonacie w Nowych Olszynach (około 50 km od Warszawy). W spotkaniu w sumie uczestniczyło 12 osób, w tym trzy osoby z Inforu, a mianowicie: Marzena Nikiel - Redaktor Naczelny Grupy Publikacji Księgowych i Finansowych, Grzegorz Błażejczyk - Redaktor Prowadzący Internetowego Serwisu Księgowego oraz Adam Kuchta - Redaktor Prowadzący Serwisu Księgowość. Inicjatywę wpieraliśmy niemal od samego początku, czego widocznym przykładem jest wyróżniony na forum wątek dotyczący spotkania (tu link do tego wątku: Sierpień 2009 - Spotkanie Forumowiczów Inforu).

Jeżeli ktoś się pyta: jak było? Odpowiadam, atmosfera była naprawdę znakomita. Nasza delegacja z Inforu spotkała się z wyjątkowo ciepłym przyjęciem. Byliśmy na piątkowej uroczystej kolacji i kilka godzin spędziliśmy na ciekawych rozmowach, przy czym uśmiechów i zabawy było co niemiara. Chyba nikt z nas nie przypuszczał, że księgowi mogą się tak wyśmienicie bawić. A przede wszystkim, że chcą się bawić i potrafią się w tym celu zorganizować, czego dowodem jest to pierwsze, i mamy nadzieję, nie jedyne ich spotkanie.

Z tego co wiemy, w planach jest już organizacja kolejnego spotkania jeszcze w tym roku. Więcej informacji na forum.

Z niecierpliwością czekamy zatem na kolejne spotkanie forumowiczów!

 

Kilka faktów na temat forum

Obecnie miesięczna liczba użytkowników forum przekracza 100 tys. W każdym miesiącu pojawia się średnio 5 tys. nowych wpisów. Pytania na forum najczęściej dotyczą problemów z rozliczaniem, czyli z klasyfikacją i ewidencją księgową - tak w rachunkowości budżetowej, jak i w rachunkowości w sektorze przedsiębiorstw. Najbardziej aktywnymi uczestnikami forum są księgowi, pracujący w firmach na terenie całej Polski. Wśród użytkowników są pasjonaci zawodu, profesjonaliści oraz osoby, które szukają szybkiego rozwiązania swoich problemów z zakresu rachunkowości i podatków. Największe natężenie ruchu na forum występuje w godzinach pracy, czyli między 8.00 a 16.00.

Przyszłość forum

W najbliższym czasie spółka INFOR Ekspert planuje unowocześnienie forum i wzbogacenie funkcjonalności m.in. o możliwość założenia własnego profilu, zarezerwowania unikalnego nicka, wstawienia zdjęcia i informacji o sobie oraz zapisywania ulubionych wątków. Osoby wyróżniające się aktywnością na forum będą nagradzane przywilejami w postaci rabatów na publikacje INFOR Ekspert czy możliwością częściowej moderacji forum.

Adam Kuchta

adam.kuchta@infor.pl

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Finansowanie dla firm - kredyty, leasing, faktoring.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »