REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

INFOR Ekspert inwestuje w rynek oprogramowania dla firm

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Spółka INFOR Ekspert, należąca do holdingu INFOR PL S.A., przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce dGCS S.A., specjalizującej się w oprogramowaniu finansowo-księgowym dla firm i usługach związanych z prowadzeniem rachunkowości dla firm zewnętrznych. Decyzja o inwestycji, poprzedzona starannymi negocjacjami, podyktowana była strategicznymi planami obu spółek, które zakładają rozwój oferty dla firm w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań informatycznych do obsługi procesów biznesowych.

Z początkiem stycznia spółka INFOR Ekspert rozpoczęła intensywną kampanię sprzedażową oprogramowania dla firm pod nową marką INFOR System.

REKLAMA

Autopromocja

REKLAMA

Wsparcie merytoryczne INFOR Ekspert pozwoli na dynamiczny rozwój całej oferty dGCS. Z jednej strony jest to gwarancja wysokiej jakości merytorycznej aktualnych narzędzi, z drugiej - rozszerzanie palety produktów o dodatkowe zintegrowane rozwiązania, zaspokajające potrzeby osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwie w unikalnym dziś na rynku polskim zakresie. Duży nacisk zostanie położony na wzbogacanie funkcjonalności obecnych modułów a także na integrację tych rozwiązań z bazami informacji merytorycznej, oferowanej przez INFOR Ekspert.

Z kolei doświadczenie dGCS S.A. w dostarczaniu oprogramowania pozwoli na udoskonalenie oferty publikacji profesjonalnych INFOR Ekspert poprzez uzupełnienie jej o zróżnicowane narzędzia wspierające codzienną pracę księgowych i kadrowych.

Firmy funkcjonują jako niezależne podmioty, wspierając wzajemnie działania sprzedażowe. Dotychczasowi główni akcjonariusze dGCS S.A. pozostali drugimi co do wielkości akcjonariuszami w spółce.  Prezesem Zarządu pozostał Dariusz Puchalski, w Zarządzie zasiadł także Tomasz Kolinka, a z ramienia INFOR Ekspert Mariusz Drozdowicz - Wiceprezes INFOR Ekspert. W radzie nadzorczej znaleźli się: Andrzej Puchalski, Antoni Kiersnowski - Prezes Zarządu INFOR Ekspert Sp. z o.o. oraz Aneta Kowalska - dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży INFOR Ekspert.


O spółkach:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


INFOR Ekspert Sp. z o.o. specjalizuje się w fachowych publikacjach dla biznesu i sektora publicznego. W ofercie INFOR Ekspert znaleźć można zarówno tradycyjne czasopisma (m.in. „MONITOR księgowego”, „Personel i Zarządzanie”), jak i dużą grupę informacyjnych produktów internetowych, samodzielne serwisy internetowe oraz serię unikalnych publikacji elektronicznych INFOR LEX. Głównym odbiorcą publikacji INFOR Ekspert są pracownicy służb finansowo-księgowych i kadrowych z firm oraz jednostek sektora publicznego, a więc przedsiębiorcy, księgowi, kadrowi, kadra menedżerska, dyrektorzy finansowi. Zaufanie Klientów INFOR-u zbudowane jest w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji profesjonalnej, autorytety i najlepszych specjalistów oraz niesienie natychmiastowej pomocy w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Tym, co wyróżnia produkty INFOR-u od produktów konkurencji jest szybka reakcja na zmieniające się trendy na rynku informacji oraz nowoczesne, a jednak taktowne podejście do Klienta. Przewagę konkurencyjną produkty INFOR Ekspert zyskują dzięki starannemu wypełnianiu misji:

INFOR to najszybsze odpowiedzi

Najszybsze odpowiedzi to Internet.


Firma dGCS S.A. od początku swojego istnienia (1989 r.)  specjalizowała się w zastosowaniu komputerów w biznesie i księgowości produkując oprogramowanie i świadcząc w tym zakresie kompleksowe usługi. Po pierwszym sukcesie firmy jakim był program „Księga Przychodów", przyszły następne takie jak „Magazyn-Multi", czy rozwój Biura Rachunkowego dGCS, które miało i ma istotny wpływ na treść i praktyczną stronę oferowanych programów księgowych. Firma dGCS S.A. szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem, stanowiąc synonim solidności i profesjonalizmu.

REKLAMA

Dla dGCS przejęcie udziałów przez INFOR Ekspert to szansa na dotarcie ze swoimi rozwiązaniami do szerokiej rzeszy odbiorców - aktualnych klientów INFOR. Wsparcie tego partnera to nowa jakość w zakresie promocji rozwiązań, możliwości ich rozwoju w zakresie merytorycznym, jak również unikalna szansa na pierwsze w Polsce kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla księgowych.

Ze względu na bardzo bogatą ofertę rynek docelowy dla produktów firmy dGCS jest nieco szerszy niż dla INFOR Ekspert. Dla INFOR Ekspert połączenie z dGCS to przede wszystkim możliwość stworzenia dla dotychczasowych i nowych Klientów zintegrowanego systemu narzędzi dla osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwach i biurach.

Na ofertę dGCS S.A. składają się programy pogrupowane wg platform, na jakich są obsługiwane. Najstarszą i najbardziej popularną grupą aplikacji, są te oparte o platformę DOS. W skład tej linii wchodzą: Magazyn Multi, Płace, Księga Przychodów i Rozchodów, FiK Księga Handlowa. Moduły te są w dalszym ciągu bardzo popularne wśród mniejszych przedsiębiorców i biur rachunkowych. (nie wiem, czy można nazywać to połączeniem w oficjalnym komunikacie) z INFOR Ekspert ta grupa produktów funkcjonuje autonomicznie w niezmienionej formie. W ofercie dGCS znajdują się również inne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wąskich grup klientów -(m. in. ceniony przez użytkowników zaawansowany system Kadry, Płace, ZUS PRO), które także będą dalej rozwijane pod marką samego dGCS.

Wiodącą linię produktów dGCS S.A.  stanowił wprowadzony w 2007 roku system CafeFirma do zarządzania przedsiębiorstwem, przeznaczony do obsługi każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i rodzaju działalności. Zaletą programu jest kompatybilność z wieloma platformami: Windows, Linux. System zawiera najlepsze funkcje poprzednich wersji  programów DOS dGCS S.A., łącząc je doskonale z najnowszymi trendami na rynku, takimi jak praca przez Internet.

Na oprogramowanie to składają się moduły: Księga Handlowa, Księga Przychodów i Rozchodów, Płace, Fakturowanie, Magazyn 2 Multi Standard i Biznes, Deklaracje, Delegacje, d2 eSklep oraz szereg użytecznych modułów dodatkowych do programu Magazyn - m. in. Produkcja Zaawansowana, Zamówienia Zaawansowane, Czynsze, Wieloodziałowość, moduły na urządzenia mobilne czy  e-Deklaracje.

INFOR Ekspert, przejmując udziały w dGCS, postawił na rozwój właśnie tych nowoczesnych narzędzi, które już jako INFOR System będą oferowane szerokiemu spektrum klientów biznesowych. W ramach nowego systemu znajdzie się większość dotychczasowych aplikacji, kierowanych do mniejszych podmiotów, jak również zaawansowane rozwiązania indywidualne dla większych przedsiębiorstw i zupełnie nowe moduły, oferujące kolejne ciekawe funkcjonalności. Oferta zostanie dostosowana zarówno pod kątem klienta mniejszego (wygodne subskrypcje roczne, korzystne pakiety), jak również dla firm dynamicznie się rozwijających i większych podmiotów (system wielostanowiskowy).

Ewa Przybińska

 ewa.przybinska@infor.pl

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR EKSPERT

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Faktury ustrukturyzowanej nie da się obiektywnie (w sensie prawnym) użyć ani udostępnić poza KSeF. Co zatem będzie przedmiotem opisu i dekretacji jako dowód księgowy?

Nie da się w sensie prawnym „użyć faktury ustrukturyzowanej poza KSeF” oraz jej „udostępnić” w innej formie niż poprzez bezpośredni dostęp do KSeF – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Obowiązkowy KSeF 2026: Ministerstwo Finansów publikuje harmonogram, dokumentację API KSeF 2.0 oraz strukturę logiczną FA(3)

W dniu 30 czerwca 2025 r. Ministerstwo Finansów opublikowało szczegółową dokumentację techniczną w zakresie implementacji Krajowego Systemu e-Faktur z narzędziami wspierającymi integrację. Od dziś firmy oraz dostawcy oprogramowania do wystawiania faktur mogą rozpocząć przygotowania do wdrożenia systemu w środowisku testowym. Materiały są dostępne pod adresem: ksef.podatki.gov.pl/ksef-na-okres-obligatoryjny/wsparcie-dla-integratorow. W przypadku pytań w zakresie udostępnionej dokumentacji API KSeF 2.0 Ministerstwo Finansów prosi o kontakt za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego: ksef.podatki.gov.pl/formularz.

Załączniki w KSeF tylko dla wybranych? Nowa funkcja może wykluczyć małych przedsiębiorców

Nowa funkcja w Krajowym Systemie e-Faktur (KSeF) pozwala na dodawanie załączników do faktur, ale wyłącznie w ściśle określonej formie i po wcześniejszym zgłoszeniu. Eksperci ostrzegają, że rozwiązanie dostępne będzie głównie dla dużych firm, a mali przedsiębiorcy mogą zostać z dodatkowymi obowiązkami i bez realnej możliwości skorzystania z tej opcji.

Kontrola podatkowa - fiskus ma 98% skuteczności. Adwokat radzi jak się przygotować i ograniczyć ryzyko kary

Choć liczba kontroli podatkowych w Polsce od 2023 roku spada, ich skuteczność jest wyższa niż kiedykolwiek. W 2024 roku aż 98,1% kontroli podatkowych oraz 94% kontroli celno-skarbowych zakończyło się wykryciem nieprawidłowości. Urzędy skarbowe, dzięki wykorzystaniu narzędzi analitycznych takich jak STIR, JPK czy big data, trafnie typują podmioty do weryfikacji, skupiając się na firmach obecnych na rynku i rzeczywiście dostępnych dla egzekucji zobowiązań. W efekcie kontrola może spotkać każdego podatnika, który nieświadomie popełnił błąd lub padł ofiarą nieuczciwego kontrahenta.

REKLAMA

Rewolucja w podatkach i inwestycjach! Sejm przegłosował pakiet deregulacyjny – VAT do 240 tys. zł, łatwiejszy dostęp do kapitału dla MŚP

Sejm uchwalił przełomowy pakiet ustaw deregulacyjnych. Wyższy limit zwolnienia z VAT (do 240 tys. zł), tańszy dostęp do kapitału dla małych firm, koniec obowiązkowego pośrednictwa inwestycyjnego przy ofertach do 1 mln euro i uproszczenia w kontrolach celno-skarbowych – wszystko to z myślą o przedsiębiorcach i podatnikach. Sprawdź, co się zmienia od 2026 roku!

Sejm zdecydował. Fundamentalna zmiana w ustawie o podatku od spadków i darowizn

Sejm uchwalił właśnie nowelizację ustawy o podatku od spadków i darowizn. Celem nowych regulacji jest ograniczenie obowiązków biurokratycznych m.in. przy sprzedaży rzeczy uzyskanych w drodze spadku.

Fiskus przegrał przez własny błąd. Podatnik uniknął 84 tys. zł podatku, bo urzędnicy nie znali terminu przedawnienia

Fundacja wygrała przed WSA w Gliwicach spór o 84 tys. zł podatku, bo fiskus nie zdążył przed upływem terminu przedawnienia. Kontrola trwała ponad 5 lat, a urzędnicy nie przestrzegali procedur. Sprawa pokazuje, że przepisy podatkowe działają w obie strony – także na korzyść podatnika.

W 2026 r. wdrożenie obowiązkowego KSeF - czy pamiętamy o VIDA? Czym jest VIDA i jakie zmiany wprowadza?

W 2026 roku wdrożymy w końcu w Polsce Krajowy System e-Faktur (KSeF) w wersji obowiązkowej. Prace nad KSeF trwają od wielu lat. Na początku tych prac Polska była w awangardzie państw unijnych pod względem e-fakturowania, wyprzedzaliśmy rozmachem i pomysłem inne państwa, jedni z pierwszych wnioskowaliśmy w 2021 r. o pozwolenie na obowiązkowy KSeF dla wszystkich podatników i transakcji. Administracja utknęła jednak w realizacji swojego pomysłu, reszta jest historią. W międzyczasie pojawiły się nowe, niezwykle istotne okoliczności, a więc VIDA (VAT in the Digital Age). Pojawia się zatem fundamentalne pytanie: czy obecne wdrożenie KSeF nie powinno już dziś uwzględniać przyszłych wymogów VIDA?

REKLAMA

Minister finansów zapowiada nowy podatek: W kogo uderzy?

Ministerstwo Finansów pracuje nad podatkiem dotyczącym odsetek od rezerwy obowiązkowej utrzymywanej przez banki w Narodowym Banku Polskim - poinformował minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że przychody do budżetu w 2026 r. z tego tytułu mogłyby sięgnąć 1,5-2 mld zł.

Zwrot VAT: Tylko organ I instancji może przedłużyć termin – przełomowy wyrok WSA

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi orzekł, że termin zwrotu VAT może zostać przedłużony wyłącznie przez organ I instancji i tylko w trakcie trwającego postępowania. Przedłużenie nie jest dopuszczalne po uchyleniu decyzji i przekazaniu sprawy do ponownego rozpatrzenia.

REKLAMA