REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

INFOR Ekspert inwestuje w rynek oprogramowania dla firm

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

Spółka INFOR Ekspert, należąca do holdingu INFOR PL S.A., przejęła większościowy pakiet udziałów w spółce dGCS S.A., specjalizującej się w oprogramowaniu finansowo-księgowym dla firm i usługach związanych z prowadzeniem rachunkowości dla firm zewnętrznych. Decyzja o inwestycji, poprzedzona starannymi negocjacjami, podyktowana była strategicznymi planami obu spółek, które zakładają rozwój oferty dla firm w zakresie dostarczania kompleksowych rozwiązań informatycznych do obsługi procesów biznesowych.

Z początkiem stycznia spółka INFOR Ekspert rozpoczęła intensywną kampanię sprzedażową oprogramowania dla firm pod nową marką INFOR System.

REKLAMA

Autopromocja

Wsparcie merytoryczne INFOR Ekspert pozwoli na dynamiczny rozwój całej oferty dGCS. Z jednej strony jest to gwarancja wysokiej jakości merytorycznej aktualnych narzędzi, z drugiej - rozszerzanie palety produktów o dodatkowe zintegrowane rozwiązania, zaspokajające potrzeby osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwie w unikalnym dziś na rynku polskim zakresie. Duży nacisk zostanie położony na wzbogacanie funkcjonalności obecnych modułów a także na integrację tych rozwiązań z bazami informacji merytorycznej, oferowanej przez INFOR Ekspert.

Z kolei doświadczenie dGCS S.A. w dostarczaniu oprogramowania pozwoli na udoskonalenie oferty publikacji profesjonalnych INFOR Ekspert poprzez uzupełnienie jej o zróżnicowane narzędzia wspierające codzienną pracę księgowych i kadrowych.

Firmy funkcjonują jako niezależne podmioty, wspierając wzajemnie działania sprzedażowe. Dotychczasowi główni akcjonariusze dGCS S.A. pozostali drugimi co do wielkości akcjonariuszami w spółce.  Prezesem Zarządu pozostał Dariusz Puchalski, w Zarządzie zasiadł także Tomasz Kolinka, a z ramienia INFOR Ekspert Mariusz Drozdowicz - Wiceprezes INFOR Ekspert. W radzie nadzorczej znaleźli się: Andrzej Puchalski, Antoni Kiersnowski - Prezes Zarządu INFOR Ekspert Sp. z o.o. oraz Aneta Kowalska - dyrektor Biura Marketingu i Sprzedaży INFOR Ekspert.


O spółkach:

Dalszy ciąg materiału pod wideo


INFOR Ekspert Sp. z o.o. specjalizuje się w fachowych publikacjach dla biznesu i sektora publicznego. W ofercie INFOR Ekspert znaleźć można zarówno tradycyjne czasopisma (m.in. „MONITOR księgowego”, „Personel i Zarządzanie”), jak i dużą grupę informacyjnych produktów internetowych, samodzielne serwisy internetowe oraz serię unikalnych publikacji elektronicznych INFOR LEX. Głównym odbiorcą publikacji INFOR Ekspert są pracownicy służb finansowo-księgowych i kadrowych z firm oraz jednostek sektora publicznego, a więc przedsiębiorcy, księgowi, kadrowi, kadra menedżerska, dyrektorzy finansowi. Zaufanie Klientów INFOR-u zbudowane jest w oparciu o ponad dwudziestoletnie doświadczenie w dostarczaniu informacji profesjonalnej, autorytety i najlepszych specjalistów oraz niesienie natychmiastowej pomocy w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej. Tym, co wyróżnia produkty INFOR-u od produktów konkurencji jest szybka reakcja na zmieniające się trendy na rynku informacji oraz nowoczesne, a jednak taktowne podejście do Klienta. Przewagę konkurencyjną produkty INFOR Ekspert zyskują dzięki starannemu wypełnianiu misji:

INFOR to najszybsze odpowiedzi

Najszybsze odpowiedzi to Internet.


Firma dGCS S.A. od początku swojego istnienia (1989 r.)  specjalizowała się w zastosowaniu komputerów w biznesie i księgowości produkując oprogramowanie i świadcząc w tym zakresie kompleksowe usługi. Po pierwszym sukcesie firmy jakim był program „Księga Przychodów", przyszły następne takie jak „Magazyn-Multi", czy rozwój Biura Rachunkowego dGCS, które miało i ma istotny wpływ na treść i praktyczną stronę oferowanych programów księgowych. Firma dGCS S.A. szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawanych marek wśród producentów oprogramowania wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem, stanowiąc synonim solidności i profesjonalizmu.

Dla dGCS przejęcie udziałów przez INFOR Ekspert to szansa na dotarcie ze swoimi rozwiązaniami do szerokiej rzeszy odbiorców - aktualnych klientów INFOR. Wsparcie tego partnera to nowa jakość w zakresie promocji rozwiązań, możliwości ich rozwoju w zakresie merytorycznym, jak również unikalna szansa na pierwsze w Polsce kompleksowe rozwiązanie informatyczne dla księgowych.

Ze względu na bardzo bogatą ofertę rynek docelowy dla produktów firmy dGCS jest nieco szerszy niż dla INFOR Ekspert. Dla INFOR Ekspert połączenie z dGCS to przede wszystkim możliwość stworzenia dla dotychczasowych i nowych Klientów zintegrowanego systemu narzędzi dla osób odpowiedzialnych za obszar finansowo-księgowy w przedsiębiorstwach i biurach.

Na ofertę dGCS S.A. składają się programy pogrupowane wg platform, na jakich są obsługiwane. Najstarszą i najbardziej popularną grupą aplikacji, są te oparte o platformę DOS. W skład tej linii wchodzą: Magazyn Multi, Płace, Księga Przychodów i Rozchodów, FiK Księga Handlowa. Moduły te są w dalszym ciągu bardzo popularne wśród mniejszych przedsiębiorców i biur rachunkowych. (nie wiem, czy można nazywać to połączeniem w oficjalnym komunikacie) z INFOR Ekspert ta grupa produktów funkcjonuje autonomicznie w niezmienionej formie. W ofercie dGCS znajdują się również inne rozwiązania, zaspokajające potrzeby wąskich grup klientów -(m. in. ceniony przez użytkowników zaawansowany system Kadry, Płace, ZUS PRO), które także będą dalej rozwijane pod marką samego dGCS.

Wiodącą linię produktów dGCS S.A.  stanowił wprowadzony w 2007 roku system CafeFirma do zarządzania przedsiębiorstwem, przeznaczony do obsługi każdej firmy, niezależnie od jej wielkości i rodzaju działalności. Zaletą programu jest kompatybilność z wieloma platformami: Windows, Linux. System zawiera najlepsze funkcje poprzednich wersji  programów DOS dGCS S.A., łącząc je doskonale z najnowszymi trendami na rynku, takimi jak praca przez Internet.

Na oprogramowanie to składają się moduły: Księga Handlowa, Księga Przychodów i Rozchodów, Płace, Fakturowanie, Magazyn 2 Multi Standard i Biznes, Deklaracje, Delegacje, d2 eSklep oraz szereg użytecznych modułów dodatkowych do programu Magazyn - m. in. Produkcja Zaawansowana, Zamówienia Zaawansowane, Czynsze, Wieloodziałowość, moduły na urządzenia mobilne czy  e-Deklaracje.

INFOR Ekspert, przejmując udziały w dGCS, postawił na rozwój właśnie tych nowoczesnych narzędzi, które już jako INFOR System będą oferowane szerokiemu spektrum klientów biznesowych. W ramach nowego systemu znajdzie się większość dotychczasowych aplikacji, kierowanych do mniejszych podmiotów, jak również zaawansowane rozwiązania indywidualne dla większych przedsiębiorstw i zupełnie nowe moduły, oferujące kolejne ciekawe funkcjonalności. Oferta zostanie dostosowana zarówno pod kątem klienta mniejszego (wygodne subskrypcje roczne, korzystne pakiety), jak również dla firm dynamicznie się rozwijających i większych podmiotów (system wielostanowiskowy).

Ewa Przybińska

 ewa.przybinska@infor.pl

 

Zapisz się na newsletter
Chcesz uniknąć błędów? Być na czasie z najnowszymi zmianami w podatkach? Zapisz się na nasz newsletter i otrzymuj rzetelne informacje prosto na swoją skrzynkę.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR EKSPERT

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pilne! Będzie nowelizacja ustawy o KSeF, znamy projekt: jakie zmiany w obowiązkowym e-fakturowaniu

Ministerstwo Finansów opublikowało długo wyczekiwany projekt nowelizacji ustawy o VAT, regulujący obowiązek stosowania faktur ustrukturyzowanych. Wraz z nim udostępniono również oficjalną „mapę drogową” wdrożenia Krajowego Systemu e-Faktur – KSeF.

Ewidencje VAT oszustów i uczciwych podatników niczym się nie różnią. Jak systemowo zablokować wzrost zwrotów VAT? Prof. Modzelewski: jest jeden sposób

Jedyną skuteczną barierą systemową dla prób wyłudzenia zwrotów jest uzależnienie wpływów zwrotów od zastosowania przez podatnika mechanizmu podzielonej płatności w stosunku do kwot podatku naliczonego, który miałby być zwrócony – pisze prof. dr hab. Witold Modzelewski.

Obowiązkowy KSeF - najnowszy harmonogram. KSeF 2.0, integracja i testy, tryb offline24, faktury masowe, certyfikat wystawcy faktury i inne szczegóły

W komunikacie z 12 kwietnia 2025 r. Ministerstwo Finansów przedstawiło aktualny stan projektu rozwiązań prawnych, technicznych i biznesowych oraz plan wdrożenia (harmonogram) obowiązkowego systemu KSeF. Można jeszcze do 25 kwietnia 2025 r. zgłaszać do Ministerstwa uwagi i opinie do projektu pisząc maila na adres sekretariat.PT@mf.gov.pl.

Cyfrowe narzędzia dla księgowych. Kiedy warto zmienić oprogramowanie księgowe?

Nowoczesne narzędzia dla księgowych. Na co zwracać uwagę przy zmianie oprogramowania księgowego? Według raportów branżowych księgowi spędzają nawet 50 proc. czasu na czynnościach, które mogłyby zostać usprawnione przez nowoczesne technologie.

REKLAMA

Obowiązkowy KSeF - będzie kolejne przesunięcie terminów? Kiedy nowelizacja ustawy o VAT? Minister finansów odpowiada

Ministerstwo Finansów dość wolno prowadzi prace legislacyjne nad nowelizacją ustawy o VAT dotyczącą wdrożenia obowiązkowego modelu Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Od listopada zeszłego roku - kiedy to zakończyły się konsultacje projektu - nie widać żadnych postępów. Jeden z posłów zapytał ministra finansów o aktualny harmonogram prac legislacyjnych w tym zakresie a także czy minister ma zamiar przesunięcia terminów wejścia w życie obowiązkowego KSeF? W dniu 31 marca 2025 r. minister finansów odpowiedział na te pytania.

Jak przełożyć termin płatności składek do ZUS? Skutki odroczenia: Podwójna składka w przyszłości i opłata prolongacyjna

Przedsiębiorcy, którzy mają przejściowe turbulencje płynności finansowej mogą starać się w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych o odroczenie (przesunięcie w czasie) terminu płatności składek. Taka decyzja ZUS pozwala zmniejszyć na pewien czas bieżące obciążenia i utrzymać płynność finansową. Od przesuniętych płatności nie płaci się odsetek ale opłatę prolongacyjną.

Czas na e-fakturowanie. System obsługujący KSeF powinien skutecznie chronić przed cyberzagrożeniami, jak to zrobić

KSeF to krok w stronę cyfryzacji i automatyzacji procesów księgowych, ale jego wdrożenie wiąże się z nowymi wyzwaniami, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa. Firmy powinny już teraz zadbać o odpowiednie zabezpieczenia i przygotować swoje systemy IT na nową rzeczywistość e-fakturowania.

Prokurent czy pełnomocnik? Różne podejście w spółce z o.o.

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, jako osoba prawna, działa przez swoje organy. Za prowadzenie spraw spółki i jej reprezentowanie odpowiedzialny jest zarząd. Mnogość obowiązków w firmie może jednak sprawić, że członkowie zarządu będą potrzebowali pomocy.

REKLAMA

Nie trzeba będzie składać wniosku o stwierdzenie nadpłaty po korekcie deklaracji podatkowej. Od 2026 r. zmiany w ordynacji podatkowej

Trwają prace legislacyjne nad zmianami w ordynacji podatkowej. W dniu 28 marca 2025 r. opublikowany został projekt bardzo obszernej nowelizacji Ordynacji podatkowej i kilkunastu innych ustaw. Zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2026 r. a jedną z nich jest zniesienie wymogu składania wniosku o stwierdzenie nadpłaty w przypadku, gdy nadpłata wynika ze skorygowanego zeznania podatkowego (deklaracji).

Dodatkowe dane w księgach rachunkowych i ewidencji środków trwałych od 2026 r. Jest projekt nowego rozporządzenia ministra finansów

Od 1 stycznia 2026 r. podatnicy PIT, którzy prowadzą księgi rachunkowe i mają obowiązek przesyłania JPK_V7M/K - będą musieli prowadzić te księgi w formie elektronicznej przy użyciu programów komputerowych. Te elektroniczne księgi rachunkowe będą musiały być przekazywane do właściwego naczelnika urzędu skarbowego w ustrukturyzowanej formie (pliki JPK) od 2027 roku. Na początku kwietnia 2025 r. Minister Finansów przygotował projekt nowego rozporządzenia w sprawie w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe i ewidencję środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych - podlegające przekazaniu w formie elektronicznej na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Rozporządzenie to zacznie obowiązywać także od 1 stycznia 2026 r.

REKLAMA