reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Parlament Europejski nadal popiera wprowadzenie specjalnego podatku bankowego

Parlament Europejski nadal popiera wprowadzenie specjalnego podatku bankowego

W marcu 2010 roku Parlament Europejski podjął uchwałę popierającą dalsze prace nad podatkiem od transakcji bankowych. Parlament oczekuje od Komisji Europejskiej przedstawienia raportu dotyczącego korzyści i zagrożeń wynikających z wprowadzenia takiego podatku w Unii Europejskiej.

Wprowadzenie podatku od transakcji bankowych jest postulatem, który realizowany miał być przy poparciu państw i organizacji wchodzących w skład G-20. Ze względu na wpływ na konkurencyjność w sektorze bankowym, wprowadzenie tego podatku zawsze rozważane było jako rozwiązanie, które powinno być stosowane na skalę międzynarodową. Wpływy osiągnięte z tego podatku miały z jednej strony zapewnić częściowy zwrot pomocy jakiej udzieliły rządy sektorowi finansowemu podczas kryzysu, z drugiej stanowić źródło funduszy, które przeznaczone mają być na wspieranie krajów rozwijających się.

Parlament Europejski podjął decyzję o poparciu dalszego prowadzenia prac na tą propozycję i przygotowania raportu dotyczące korzyści i zagrożeń wynikających  z wprowadzenia podatku od transakcji bankowych w Unii Europejskiej.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Tax Care
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Sikora

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama