reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Lichtenstein pracuje nad przepisami dotyczącymi wymiany informacji podatkowej

Lichtenstein pracuje nad przepisami dotyczącymi wymiany informacji podatkowej

Władze Lichtensteinu prowadzą prace nad przepisami, które mają określić procedurę wymiany informacji podatkowej dokonywanej na podstawie umów podatkowych podpisanych przez to państwo. Ustawa ma zostać przyjęta przez parlament przed letnią przerwą.

Władze Lichtensteinu wywiązując się z zobowiązań międzynarodowych prowadzą negocjacje w sprawie umów o wymianie informacji podatkowej, które stanowić będą podstawę dla przekazywania przez to państwo informacji, które mogą mieć wpływ na wysokość zobowiązań podatkowych w państwie rezydencji podatnika. Umowy takie podpisane zostały m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Francją i Holandią.

Przygotowywany projekt ustaw ma na celu wprowadzenie przepisów krajowych, które regulowałyby procedurę postępowania w sprawach wniosków o przekazanie informacji podatkowej składanych przez administrację podatkową innych krajów. Zgodnie z zapowiedziami rządu Lichtensteinu, wymiana taka możliwa będzie w indywidualnych przypadkach tylko na podstawie uzasadnionego wniosku.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Biuro rachunkowe EFEKTA

Pełna księgowość dla małych, średnich i dużych firm

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama