reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Lichtenstein pracuje nad przepisami dotyczącymi wymiany informacji podatkowej

Lichtenstein pracuje nad przepisami dotyczącymi wymiany informacji podatkowej

Władze Lichtensteinu prowadzą prace nad przepisami, które mają określić procedurę wymiany informacji podatkowej dokonywanej na podstawie umów podatkowych podpisanych przez to państwo. Ustawa ma zostać przyjęta przez parlament przed letnią przerwą.

Władze Lichtensteinu wywiązując się z zobowiązań międzynarodowych prowadzą negocjacje w sprawie umów o wymianie informacji podatkowej, które stanowić będą podstawę dla przekazywania przez to państwo informacji, które mogą mieć wpływ na wysokość zobowiązań podatkowych w państwie rezydencji podatnika. Umowy takie podpisane zostały m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Francją i Holandią.

Przygotowywany projekt ustaw ma na celu wprowadzenie przepisów krajowych, które regulowałyby procedurę postępowania w sprawach wniosków o przekazanie informacji podatkowej składanych przez administrację podatkową innych krajów. Zgodnie z zapowiedziami rządu Lichtensteinu, wymiana taka możliwa będzie w indywidualnych przypadkach tylko na podstawie uzasadnionego wniosku.

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
VAT 2020. Komentarz199.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama

KORONAWIRUS - podatki, prawo

Tarcza antykryzysowa 3.0 – przewodnik po zmianach

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Wszystko co musisz wiedzieć o PPK

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama