| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący nowych źródeł finansowania

Komisja Europejska opublikowała raport dotyczący nowych źródeł finansowania

Komisja Europejska opublikowała w kwietniu 2010 roku dokument roboczy dotyczący nowych źródeł finansowania budżetów państw członkowskich. Jako możliwe rozwiązania wskazane zostały m.in.: podatek od transakcji finansowych i podatek od emisji CO2.

W opublikowanym przez Komisję Europejską raporcie dotyczącym nowych źródeł finansowania państw członkowskich, Komisja analizuje m.in. konsekwencję wprowadzenia podatku od transakcji bankowych oraz podatku od emisji CO2. Autorzy raportu podkreślają, że zmniejszenie wydatków publicznych i poprawa efektywności poboru już obowiązujących podatków powinny być najważniejszymi punktami planu naprawczego. Niemniej wprowadzenie nowych podatków może również przyczynić się do poprawy stanu finansów publicznych w państwach członkowskich.

Dokument ten zawiera analizę wpływu nowych podatków związanych z sektorem finansowym na jego kondycję. Komisja podkreśliła, iż konieczna jest międzynarodowa koordynacja procesu wprowadzania podatku od transakcji bankowych. Jeżeli jednak inicjatywa ta nie znajdzie poparcia krajów trzecich, możliwe jest wprowadzenie tego podatku w ramach Unii Europejskiej. Komisja Europejska podkreśliła, że wprowadzenie podatku jednostronnie przez poszczególne państwa może zagrozić ich konkurencyjności.

Zobacz: Raport w wersji angielskiej opublikowany na stronie internetowej Komisji Europejskiej

Katarzyna Szymańska

Asystent doradcy podatkowego

Taxways Sp. z o.o.

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
INFORLEX Biznes509.00 zł

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

e-file sp. z o.o.

Producent aplikacji i rozwiązań pomocnych w biznesie oraz w kontaktach z urzędami

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »