reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Irlandia rozważa wprowadzenie podatku od premii bankowych

Irlandia rozważa wprowadzenie podatku od premii bankowych

9 grudnia irlandzki Minister Finansów, Brian Lenihan ogłosił, że irlandzki rząd podejmie działania w kierunku wprowadzenia 90% podatku od premii wypłacanych przez banki, które skorzystały z państwowej pomocy. Deklaracja ta jest związana z zapowiedzianymi przez Allied Irish Bank wypłatami premii za ubiegłe lata.

Jeśli propozycje wprowadzenia nowego podatku zostaną przyjęte przez irlandzki parlament, podatek od premii bankowych zacznie obowiązywać od początku przyszłego roku. Natomiast jeszcze w tym roku 2 400 pracowników Allied Irish Bank, który dotychczas został przez irlandzki rząd dokapitalizowany kwotą 3,5 mld euro, otrzyma retroaktywne premie o łącznej wysokości 40 mln euro.

Premie zostaną wypłacone pomimo tego, że w 2008 r. bank uzgodnił z irlandzkim rządem, że premie nie zostaną wypłacone za okres w którym bank otrzymał pomoc państwową. Bank jest zobowiązany do wypłaty zaległych premii po niekorzystnym dla niego wyroku sądowym w sprawie wniesionej przez pracowników AIB.

Joanna Sidor

prawnik

www.taxnews.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Tax Care
Jak przygotować się do zmian 2021. Podatki. Rachunkowość. Prawo pracy. ZUS47.20 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TaxCorner

TaxCorner - Kancelaria Doradcy Podatkowego Artur Ratajczak jest młodą, prężnie rozwijającą się firmą doradztwa podatkowego. Świadczymy usługi doradcze, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie oferujemy usługi najwyższej jakości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama