Korekta pozwoli uniknąć kary
REKLAMA
– Za złożenie wadliwej deklaracji może nam grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności – stwierdził. – W tej sytuacji korekta deklaracji, która daje przywilej niekaralności, jest jedynym prawem zapewniającym podatnikowi uniknięcie kary – dodał. W wykładzie prof. W. Modzelewski poinstruował, jak należy złożyć korektę deklaracji. Jednak trzeba to zrobić, zanim do firmy przyjdzie kontrola skarbowa lub będzie przeprowadzane postępowanie podatkowe.
Podatnik musi złożyć dwa dokumenty. Po pierwsze, należy wypełnić formularz obowiązujący w dniu złożenia deklaracji, po drugie – trzeba uzasadnić złożenie korekty.
Uczestnicy kongresu wysłuchali również m.in. wykładu Ewy Jakubczyk-Cały, prezesa A&E Consult, która mówiła o stosowaniu krajowych i wdrażaniu Międzynarodowych Standardów Rachunkowości. Przedstawiła ona historię powstania MSR-ów. Polska ustawa o rachunkowości również wprowadziła stosowanie MSR/MSSF w skonsolidowanych sprawozdaniach firm. Jak podkreśliła jednak E. Jakubczyk-Cały, standardy te muszą na razie stosować tylko spółki, których papiery wartościowe są w publicznym obrocie.
Łukasz Zalewski
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat
REKLAMA