| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Mały podatnik z wyższym limitem

Aktualizacja: 22.05.2009

Obowiązuje już zwiększony limit przychodów ze sprzedaży w definicji małego podatnika. »

Lepiej samemu skorygować PIT, a nie czekać na wezwanie urzędu

Aktualizacja: 22.05.2009

Podatnik, który popełnił błąd w zeznaniu podatkowym, nie powinien czekać na wezwanie z urzędu skarbowego. Lepiej, by jak najszybciej sam skorygował błędne rozliczenie - radzi wicenaczelniczka Urzędu Skarbowego w Piasecznie Dorota Suchecka. »

Przedsiębiorcy zarejestrują transakcje w systemie wspólnotowym

Aktualizacja: 21.05.2009

Przedsiębiorcy będą musieli dokonywać rejestracji w systemie EORI (wspólnotowym systemie rejestracji i identyfikacji podmiotów gospodarczych) według określonej przez Ministerstwo Finansów właściwości miejscowej organów celnych. »

Zysk z polisolokaty nie podlega PIT

Aktualizacja: 21.05.2009

Nie są prowadzone prace legislacyjne mające na celu opodatkowanie finansowych produktów inwestycyjnych w formie ubezpieczeń na życie – poinformowało Ministerstwo Finansów. »

Pomoc w spłacie kredytów dla bezrobotnych

Aktualizacja: 21.05.2009

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych udzielonych osobom, które utraciły pracę. »

Proceder fikcyjnych faktur nasila się - alarmują służby skarbowe

Aktualizacja: 20.05.2009

Fikcyjne faktury wartości 74 mln zł wykryły w ubiegłym roku służby Urzędu Kontroli Skarbowej (UKS) w Katowicach. Wyłudzony w ten sposób podatek to, wraz z odsetkami, co najmniej 20 mln zł. »

Odsetki dla firmy zagranicznej tak samo jak dla krajowej

Aktualizacja: 20.05.2009

Sześciomiesięczny termin jest wystarczający, aby organy podatkowe mogły zweryfikować zasadność wniosku zagranicznej firmy o zwrot VAT. Jeśli termin ten zostanie przekroczony, firmie należą się odsetki. »

Dzienna kapitalizacja odsetek sposobem na podatek Belki

Aktualizacja: 20.05.2009

Kilka banków oferuje lokaty, które umożliwiają uniknięcie płacenia podatku Belki. Podatek nie musi być płacony, jeśli należna kwota jest mniejsza niż 49 groszy. »

Do 14,4 tys. zł z Funduszu Pracy dla bezrobotnego na spłatę kredytu

Aktualizacja: 20.05.2009

Osoby, które straciły pracę, będą mogły do końca 2010 roku złożyć wniosek do starosty o pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego. »

Koniec aut z kratką

Aktualizacja: 19.05.2009

Jak ustalił "Dziennik" wkrótce przedsiębiorcy nie będą już musieli montować w służbowych autach osławionych kratek, by odpisać VAT od ceny samochodu. Zamiast tego będą odpisywać VAT od każdego kupionego w celach zawodowych auta. W Polsce jest trzy miliony firm. Tak więc każdy z właścicieli będzie mógł kupić auto i odliczyć podatek. Nad odpowiednimi przepisami pracuje już resort finansów. »

E-kontrola rozpoczyna się pisemnym wezwaniem

Aktualizacja: 19.05.2009

Podatnik, który otrzyma z urzędu skarbowego pisemne wezwanie do przekazania danych w formie elektronicznej, otrzymuje jednocześnie informację, że rozpoczęła się u niego e-kontrola. »

Można odliczyć VAT od paliwa do samochodów z kratką

Aktualizacja: 18.05.2009

Spółka, której przysługiwało prawo do odliczenia VAT od paliwa do samochodów z kratką przed 1 maja 2004 r., ma prawo do odliczenia również po tej dacie. »

Starsi pracownicy otrzymują niższy zasiłek

Aktualizacja: 19.05.2009

Rzecznik praw obywatelskich może zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego przepisy, na podstawie których starsi pracownicy przebywający w szpitalu otrzymują niższy zasiłek chorobowy. »

Pracodawcy za podatkiem ekologicznym od samochodów

Aktualizacja: 18.05.2009

Konfederacja Pracodawców Polskich popiera projekt Ministerstwa Finansów, zakładający wprowadzenie podatku ekologicznego od samochodów osobowych, który miałby zastąpić obecny podatek akcyzowy. »

Organizacje dobroczynne chcą charytatywnych SMS-ów bez VAT

Aktualizacja: 18.05.2009

20 największych organizacji dobroczynnych w Polsce, zrzeszonych w koalicji "Charytatywny SMS bez VAT" chce, by takie SMS-y nie były obciążone 22-proc. podatkiem, który trafia na konto fiskusa. Domagają się wydania korzystnej dla nich interpretacji prawa podatkowego. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK