reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wzrośnie limit obrotów dla zwolnienia podmiotowego z VAT

Aktualizacja: 26.11.2009

Od nowego roku do 100 tys. zł wzrośnie limit obrotów uprawniający przedsiębiorców do zwolnienia z obowiązku rejestracji i rozliczeń VAT. »

Wskaźnik przeciętnego wzrostu wynagrodzeń w 2010 r.

Aktualizacja: 26.11.2009

Maksymalny roczny wskaźnik wzrostu przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w roku 2010 wyniesie 1,0 proc. »

MF: ponad połowa skontrolowanych firm internetowych zaniżała podatki

Aktualizacja: 26.11.2009

Ponad połowa ze skontrolowanych przez fiskusa firm prowadzących działalność w internecie zaniżyła podatki. Przedsiębiorcy m.in. nie zgłaszali do opodatkowania działalności i ukrywali rzeczywistą wartość obrotów - wynika z informacji Ministerstwa Finansów. »

Amortyzować można tylko własny środek trwały

Aktualizacja: 26.11.2009

Odpisów amortyzacyjnych zaliczanych do kosztów uzyskania przychodów można dokonywać jedynie od środków trwałych, których własność została skutecznie przeniesiona na podatnika będącego ich nabywcą – wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego. »

ZUS: brak lekarzy powoduje opóźnienia w rentach

Aktualizacja: 26.11.2009

Do trzech miesięcy wydłużył się termin oczekiwania na badanie przez komisję lekarską osób ubiegających się o renty. ZUS nie prowadzi takich statystyk. »

RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie

Aktualizacja: 25.11.2009

Rada Polityki Pieniężnej na zakończonym w środę 25 listopada posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, główna stopa NBP wynosi nadal nie mniej niż 3,50 proc. - podała RPP w środę w komunikacie. »

Doradcy podatkowi założą spółki i będą się reklamować

Aktualizacja: 25.11.2009

Doradcy podatkowi będą mogli wykonywać zawód w spółce komandytowo-akcyjnej. Uzyskają także nieograniczone prawo do reklamy swoich usług. »

TK: podatnik musi na bieżąco śledzić zmiany w prawie

Aktualizacja: 25.11.2009

Podatnik, który po wyroku Trybunału Konstytucyjnego zyskał prawo do ponownego rozpatrzenia sprawy przez organy skarbowe, ma tylko 30 dni na złożenie wniosku. Prowadząc działalność gospodarczą, powinien on na bieżąco śledzić zmiany w prawie, więc jeśli nie złoży wniosku w terminie, traci prawo do wznowienia postępowania - orzekł Trybunał Konstytucyjny. »

W Polsce podatki utrudniają działalność firm

Aktualizacja: 25.11.2009

Polska staje się coraz mniej przyjazna przedsiębiorcom. W tegorocznym raporcie podatkowym paying taxes zajęliśmy 151 miejsce na 183 ocenianych państw. »

Wyrok ETS w sprawie odliczania podatku naliczonego

Aktualizacja: 24.11.2009

W dniu 29 października 2009 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie o sygnaturze akt C‑174/08, dotyczący art. 19 ust. 2 szóstej dyrektywy Rady 77/388/EWG z dnia 17 maja 1977 r. w sprawie harmonizacji ustawodawstwa państw członkowskich w odniesieniu do podatków obrotowych – wspólny system podatku od wartości dodanej: ujednolicona podstawa wymiaru podatku (Dz. U. L 145, s. 1), a także zakresu zasady neutralności podatkowej w dziedzinie podatków obrotowych. »

Nowe formularze dla rejestrujących się w systemie EORI

Aktualizacja: 24.11.2009

Od 24 listopada przedsiębiorcy, na których ciąży obowiązek dokonania zgłoszenia celnego lub złożenia przywozowej lub wywozowej deklaracji skróconej, będą rejestrować się na nowych formularzach. »

Becikowa rewolucja: za pierwsze dziecko niewiele, ale za szóste fortuna

Aktualizacja: 24.11.2009

Ministerstwo Pracy szykuje zmiany w wypłacie becikowego. Czy od tego urodzi się więcej dzieci? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza". »

Zakup materiałów budowlanych: fiskus nie odzyska nienależnego zwrotu

Aktualizacja: 24.11.2009

Osoby fizyczne mogą otrzymać zwrot części VAT za materiały budowlane. Fiskus nie ma podstaw do żądania zwrotu kwot wypłaconych w błędnej wysokości. Weryfikacja decyzji możliwa jest tylko po wznowieniu postępowania. »

Hiszpania podpisała Konwencję o wzajemnej pomocy w sprawach podatkowych

Aktualizacja: 23.11.2009

Hiszpania podpisała w listopadzie 2009 roku Konwencję o wzajemnej pomocy administracyjnej w sprawach podatkowych. Tym samym liczba państw – stron tej konwencji wzrosła do 17. »

Skarbówka chce, by Graś zapłacił podatek za willę

Aktualizacja: 24.11.2009

Urząd badający sprawę darmowego wynajmu domu wszczął postępowanie podatkowe wobec rzecznika rządu Pawła Grasia - dowiedziała się "Rzeczpospolita". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

REWIT

Misją REWIT od 25 lat jest bycie doradcą i partnerem biznesowym w zmieniającym się świecie i otoczeniu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama