| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Stratę zaliczymy do kosztów podatkowych

Aktualizacja: 11.07.2008

Podatnik, który zlikwiduje środki trwałe nie w pełni zamortyzowane, zaliczy do kosztów podatkowych niezamortyzowaną ich część. »

W Sejmie o rozliczeniu ryczałtowym przez cały rok

Aktualizacja: 11.07.2008

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym, który ma umożliwić podatnikom rozliczanie się ryczałtem przez cały rok, bez względu na osiągnięty poziom obrotów. »

Na odliczenie podatku VAT będzie cały rok

Aktualizacja: 09.07.2008

Sejm zaczyna prace nad nowelizacją ustawy o VAT przygotowaną przez PO. PO chce skrócić termin zwrotu podatku do 50 dni i wydłużyć do roku okres do odliczenia. Projekt ujednolica moment powstania obowiązku podatkowego i wprowadza ryczałtowy VAT. »

Więcej podatników będzie mogło rozliczyć diety

Aktualizacja: 09.07.2008

Podatnicy uzyskujący za granicą przychody m.in. ze stosunku służbowego, stosunku pracy będą mogli w polskim PIT uwzględnić diety z tytułu podróży zagranicznej. »

Powraca ulga odsetkowa

Aktualizacja: 10.07.2008

Resort finansów postanowił zmienić zasady odliczania ulgi odsetkowej - informuje dzisiejsza"Gazeta Prawna". »

Ułatwienia w przesyłaniu deklaracji elektronicznych

Aktualizacja: 09.07.2008

Ministerstwo Finansów udostępniło środowisko testowe w systemie e-Deklaracje. Producenci oprogramowania mogą więc opracować aplikacje do przesyłania e-deklaracji. »

Osoby użyczające nieruchomości nie rozliczą się z fiskusem

Aktualizacja: 09.07.2008

Komisja Przyjazne Państwo chce znieść opodatkowanie przychodu osób użyczających nieruchomość. Projekt odpowiedniej ustawy został już złożony u marszałka Sejmu. »

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o VAT

Aktualizacja: 09.07.2008

Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Regulacja przewiduje skrócenie ze 180 dni do 60 dni terminu na zwrot nadwyżki VAT dla podatników. »

Ulga meldunkowa do likwidacji

Aktualizacja: 09.07.2008

Od 1 stycznia 2009 r. zostanie zlikwidowana ulga meldunkowa. Zarobek ze zbycia domu będzie wolny od PIT, gdy zostanie przeznaczony na inne cele. Zwolnienie obejmie tylko część dochodów, a pieniądze będzie trzeba wydać w ciągu dwóch lat. »

Decyduje chwila przyjęcia sprawozdania finansowego

Aktualizacja: 09.07.2008

Wspólnik spółki jawnej ma prawo do udziału w zysku z chwilą przyjęcia sprawozdania finansowego, a więc podpisania przez wszystkich wspólników. Od tego momentu biegnie też termin przedawnienia roszczeń. »

Darowiznę wycenia się według wartości rynkowej

Aktualizacja: 09.07.2008

Gdy wartość darowizny nie wynika z umowy, a ustalenie ceny nabycia nie jest możliwe, jej wyceny dokonuje się według ceny sprzedaży takiego samego lub podobnego przedmiotu. »

Spółki stosujące standardy międzynarodowe będą podlegały badaniu

Aktualizacja: 09.07.2008

Od przyszłego roku wszystkie spółki sporządzające sprawozdania zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości będą musiały badać i ogłaszać swoje raporty. »

Znamy wysokość odsetek z tytułu nieprzekazanych składek do OFE

Aktualizacja: 08.07.2008

Wysokość odsetek należnych z tytułu nieprzekazanych w terminie składek do otwartego funduszu emerytalnego wynosi 6,36 %. »

ZUS uruchomił własny blog

Aktualizacja: 09.07.2008

Na stronie internetowej ZUS ruszył blog. Prowadzi go rzecznik prasowy ZUS Mikołaj Skorupski. Blog jest dostępny na stronie www.zus.pl/blog. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK