REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych już 25 sierpnia 2020 r.

Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych to wydarzenie online mające na celu wymianę doświadczeń, budowanie relacji oraz przekazywanie wiedzy z zakresu usług księgowych i finansowych.
Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych to wydarzenie online mające na celu wymianę doświadczeń, budowanie relacji oraz przekazywanie wiedzy z zakresu usług księgowych i finansowych.
Infor

REKLAMA

REKLAMA

Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych odbędzie się online 25 sierpnia 2020 r. To doskonała okazja do wymiany doświadczeń i przekazywania wiedzy. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Kongres Księgowych i Ekspertów Finansowych to wydarzenie online mające na celu wymianę doświadczeń, budowanie relacji oraz przekazywanie wiedzy z zakresu usług księgowych i finansowych.

Autopromocja

W imieniu Polskiego Instytutu Rozwoju Biznesu zapraszamy do udziału w Kongresie już 25 sierpnia 2020 r.

Formuła wydarzenia: online (wymagana rejestracja)

Czas trwania: 9:30-12:30

Dalszy ciąg materiału pod wideo

>>Rejestracja<<

Prelekcje poprowadzą m.in.:

- Jacek Bajson – Doradca podatkowy, Grupa ETL

"Pozyskanie inwestora - jakie są etapy negocjacji"

(W dobie COVID-19 temat wsparcia finansowego spółek księgowych jest bardzo ważny. Wiele biur rachunkowych nie wie, że może pozyskać poza finansami dodatkowe korzyści. Jakie to mogą być korzyści oraz jakie są etapy negocjacji? - więcej dowiecie się Państwo podczas prelekcji.)

- Barbara Kałużna-Rokicka – Konsultant wdrożeniowy systemu AssetsNinja, Pirxon

"Automatyzacja procesów związanych z obsługą źródeł finasowania, ich wpływ na amortyzację oraz wykorzystanie schematów dekretacji"

(Funkcja Księgi pomocniczej w systemie AssetsNinja, do zarządzania aktywami przedsiębiorstwa. AssetsNinja jest systemem do zarządzania majątkiem, wspiera ewidencję aktywów zgodnie z UoR, KSR i ISO 55000. System w zakresie ewidencji środków trwałych pełni funkcję Księgi pomocniczej, w której opcje rejestracji ilościowej i wartościowej zostały zoptymalizowane i powiązane z rejestracją atrybutów finansowych składnika majątku. Do każdego składnika można przypisać wiele źródeł finansowania zarówno podczas przyjęcia składnika na ewidencję, jak również przy jego rozbudowie, automatycznie odnosząc to na amortyzację bilansową, podatkową i własną – zgodnie z wymogami stawianymi przez ustawodawcę. Dodatkowo system AssetsNinja daje możliwość automatycznej dekretacji wartości powiązanej z atrybutami i operacjami odnoszącymi się do składnika)

- Marta Zięba-Szklarska – CEO, Świat Kadr

"Rozwiązania wspomagające codzienną pracę biura rachunkowego oraz kwestie automatyzacji"

- Monika Drab-Grotowska – Radca prawny, partner i ekspertka BCC ds. odpowiedzialności prawnej członka zarządu oraz prawa spółek kapitałowych, Drab–Grotowska, Juszczyńska, Achler. Radcowie prawni i adwokaci Sp.p.

"Odpowiedzialność biznesu w kontekście biur rachunkowych i podatkowych"

Ponadto poruszone zostaną wątki dotyczące:

  • Elektronicznego obiegu dokumentów
  • Podpisu elektronicznego
  • Sprzedaży usług w dobie COVID-19
  • Digitalizacji i automatyzacji
  • Zarządzania dokumentacją
  • Bezpieczeństwa danych.

Do udziału zapraszamy:

- Dyrektorów Finansowych

- Głównych Księgowych

- Finance Managerów

- Właścicieli biur rachunkowych i podatkowych

Strona wydarzenia: http://pirbinstytut.pl/index.php/kongres-ksiegowych

Rejestracja: http://pirbinstytut.pl/index.php/rejestracja-kongres

Do zobaczenia!

__

Do udziału zapraszamy także firmy technologiczne mające rozwiązania dla tego sektora. W tym celu prosimy o kontakt z Organizatorem:

Daria Biernacka

mobile: +48/531 375 811

e-mail: daria.biernacka@pirbinstytut.pl

Polecamy serwis: Rachunkowość

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ulga na złe długi w VAT w 2024 r. Czy może z niej skorzystać podatnik stosujący metodę kasową?

Podatnik prowadzi przedsiębiorstwo rzemieślnicze, ma status małego podatnika i rozlicza VAT według metody kasowej. Czy w takiej sytuacji mały podatnik rozliczający VAT metodą kasową może skorzystać z ulgi na złe długi, gdy ma nieopłacone faktury?

11,532 mln uncji złota w skarbcu NBP. Ich wartość rośnie

W marcu 2024 r. wartość złota w posiadaniu Narodowego Banku Polskiego wzrosła o ponad 8,5 mld zł, choć same zasoby złota pozostały niezmienione w stosunku do lutego. Tak wynika z opublikowanych 19 kwietnia 2024 r. danych NBP o płynnych aktywach i pasywach w walutach obcych.

MF: awaria na e-Urząd Skarbowy. Twój e-PIT działa poprawnie ale trzeba się logować przez epit.podatki.gov.pl

W dniu 19 kwietnia 2024 r. w godzinach przedpołudniowych nastąpiła przerwa w działaniu witryny urzadskarbowy.gov.pl, spowodowana najprawdopodobniej jakąś awarią. Ministerstwo Finansów poinformowało, że usługa Twój e-PIT działa poprawnie tylko, że trzeba się logować wchodząc z linka epit.podatki.gov.pl.

MF przygotowało ustawę o obowiązkowym raportowaniu ESG, implementującą dyrektywę UE

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy implementujący dyrektywę UE o obowiązkowym raportowaniu ESG. MF szacuje, że koszty dla przedsiębiorstw objętych obowiązkiem raportowania w ciągu 10 lat wyniosą 8,7 mld zł.

Twój e-PIT – przedsiębiorca musi uważać! Może pozbawić korzyści finansowych, a nawet narazić na straty

Twój e-PIT, czyli oferowana przez MF usługa jest dla podatnika bardzo wygodna, bo deklarację rozliczeniową wypełnia za niego skarbówka. Ale z racji tego, że żaden system czy urzędnik nie ma pełnej wiedzy na temat zmian jakie zachodzą w życiu podatnika, może pozbawić go wymiernych korzyści finansowych, czyli mówiąc wprost – narazić na straty.

System kaucyjny a VAT. MKiŚ ma opinię MF

Ministerstwo Klimatu i Środowiska uzyskało od Ministerstwa Finansów opinię, że VAT nie będzie naliczany dla opakowań jednorazowych, a w przypadku opakowań wielokrotnego użytku, pojawi się tylko dla tych, które nie wrócą do systemu.

Rozliczenie ulgi na dzieci po rozwodzie kwestią sporną. Były mąż rozliczał ulgę według schematu 50/50%, z czym nie godziła się była małżonka

Po rozwodzie matka dzieci próbowała zawrzeć z byłym mężem porozumienie dotyczące ulgi na dzieci. Proponowała byłemu mężowi proporcjonalne korzystanie z ulgi według proporcji - 30% dla niego i 70% dla niej. Mąż jednak nie godził się na takie rozwiązanie. Co postanowił w tej sprawie organ skarbowy?

Podatek dla superbogaczy, by zwalczać uchylanie się od opodatkowania

Globalny podatek od superbogatych. Francuski minister finansów Bruno Le Maire poinformował, że wraz ze swoim brazylijskim odpowiednikiem Haddadem Fernando rozpoczyna wspólną inicjatywę, by na szczycie G20 w Waszyngtonie podjąć decyzję w sprawie minimalnego opodatkowania najbogatszych osób na świecie.

PFRON 2024. Zasady obliczania wpłat

Regulacje dotyczące dokonywania wpłat na PFRON zawarte są w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Warto też pamiętać, że ustawa ta była wielokrotnie nowelizowana, z dwoma poważnymi zmianami z 2016 i 2018 roku. Jakie zasady obliczania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych obowiązują aktualnie w kwietniu 2024 roku?

Praca w Wielkiej Brytanii – czy i kiedy trzeba rozliczyć podatek w Polsce? Jak rozliczyć się z brytyjskim urzędem?

Mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej nasi rodacy dalej wybierają ten kraj jako miejsce pracy. Destynacja ta jest wygodna pod wieloma względami. Jednym z nich jest łatwość dotarcia poprzez liczne połączenia samolotowe, dostępne prawie z każdego portu lotniczego w Polsce. Zebraliśmy garść informacji o rozliczeniu podatkowym w tym kraju. Warto je poznać zanim podejmiesz tam pracę.

REKLAMA