| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

W bilansie nie trzeba uwzględniać wartości odsetek od należności

Aktualizacja: 25.01.2008

Jeżeli spółka nie zamierza dochodzić od kontrahenta odsetek od należności przeterminowanej, to nie musi ich wartości uwzględniać w bilansie. »

Palacze pasują, fiskus nie traci

Aktualizacja: 25.01.2008

Sprzedaż papierosów w Polsce spadła w minionym roku do 69,8 mld sztuk, informuje "Puls Biznesu". To o 2,5 mld sztuk mniej niż sprzedano rok wcześniej, podaje Krajowy Związek Przemysłu Tytoniowego (KZPT). »

Małżonkowie i wspólnicy złożą więcej wniosków

Aktualizacja: 24.01.2008

O interpretację podatkową mogą wystąpić m.in. małżonkowie lub wspólnicy spółki osobowej. Jednak wniosek o interpretację nie przewiduje możliwości złożenia go przez więcej niż jednego podatnika. W konsekwencji mąż i żona lub wspólnicy w tej samej sprawie muszą składać kilka wniosków. »

Nie od wszystkich premii pieniężnych można odliczyć VAT

Aktualizacja: 24.01.2008

Odliczenie VAT z faktury dokumentującej otrzymaną premię pieniężną możliwe jest tylko wtedy, gdy udzielenie premii zostaje uznane za czynność opodatkowaną tym podatkiem. »

Certyfikat księgowy tylko po zdaniu egzaminu

Aktualizacja: 24.01.2008

Przepisy dotyczące usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych będą w ustawie o rachunkowości. »

Firmy walczą o prawo do zwrotów z odsetkami

Aktualizacja: 24.01.2008

Władze celne kwestionują prawo do oprocentowania z tytułu opóźnionego zwrotu podatku - pisze "Rzeczpospolita". Czy firmy chemiczne, tytoniowe i paliwowe stoją na straconej pozycji? »

Zmiana opodatkowania usług finansowych

Aktualizacja: 24.01.2008

Dyrektywa 112 uniemożliwia firmom odliczanie VAT od usług finansowych i ubezpieczeniowych. Przepisy mają się zmienić za dwa lata. »

Roczne sprawozdania do marca

Aktualizacja: 24.01.2008

Do 31 marca audytorzy wewnętrzni jednostek sektora finansów publicznych muszą złożyć do Ministerstwa Finansów sprawozdania z wykonania planów audytu wewnętrznego za 2007 rok. »

LiD chce zniesienia podatku od darowizn na cele charytatywne

Aktualizacja: 24.01.2008

Klub LiD złoży w Sejmie projekt noweli ustawy o podatku od towarów i usług, który przewiduje zwolnienie z VAT darowizn na cele charytatywne - poinformował w środę Wojciech Olejniczak. »

Do 2010 roku sprzedaż domów z 7-proc. VAT

Aktualizacja: 23.01.2008

Domy i mieszkania, niezależnie od ich powierzchni, będą korzystały jeszcze przez trzy lata z preferencyjnej stawki VAT. Stosowanie obniżonego opodatkowania umożliwia decyzja Unii Europejskiej i rozporządzenie ministra finansów. Usługi związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacyjnej objęte są natomiast 22-proc. stawką podatku. »

Za błędy w wykazie zapłacą darczyńcy

Aktualizacja: 23.01.2008

Wykaz organizacji, na które można przekazać 1 proc. podatku, zawiera błędy - alarmuje "Rzeczpospolita". Nasze darowizny zamiast na szczytny cel mogą trafić do organizacji z branży tytoniowej czy spirytusowej. »

Skarbowcy narzekają na resort

Aktualizacja: 23.01.2008

Urzędnicy skarbowi uważają, że szukanie oszczędności w skarbówce bez reformy Ministerstwa Finansów jest irracjonalne. Są też niezadowoleni z kierowania organami podatkowymi i celnymi przez resort. »

Adwokaci chcą korzystać ze zwolnienia podatkowego

Aktualizacja: 23.01.2008

Naczelna Rada Adwokacka zaproponowała, aby każdemu adwokatowi, który świadczy nieodpłatnie pomoc prawną, przysługiwało z tego tytułu zwolnienie z VAT i PIT do wysokości 5 tys. zł. »

Kwartalne raporty audytorów

Aktualizacja: 23.01.2008

Od 2008 roku audytorzy wewnętrzni m.in. ministerstw lub urzędów skarbowych i celnych (podsektora rządowego) nie muszą już składać miesięcznych raportów, tylko kwartalne. »

Pełnomocnictwa sprzed 2007 roku fiskus odrzuca

Aktualizacja: 22.01.2008

Od początku 2007 roku pełnomocnicy mogą podpisywać deklaracje za podatników. Eksperci uważają, że organy podatkowe nie mają prawa żądać nowych upoważnień. Raz wystawione pełnomocnictwo obowiązuje aż do momentu odwołania. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Łukaszewicz

Ekspert z zakresu zamówień publicznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK