reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Księgowy otrzyma certyfikat

Aktualizacja: 26.02.2009

Resort finansów opracował rozporządzenie, które pozwoli księgowym ubiegać się o uprawnienia zawodowe. »

Zwrot zagranicznego podatku należy zwolnić z PIT

Aktualizacja: 26.02.2009

Rzecznik Praw Obywatelskich uważa, że w ustawie abolicyjnej pominięto podatników, którzy od PIT odliczyli podatek zapłacony za granicą, a następnie otrzymali jego zwrot. »

Ulga na internet z komórki

Aktualizacja: 26.02.2009

Podatnik, który w roku podatkowym ponosił wydatki na internet z telefonu komórkowego lub laptopa, ma prawo do ulgi internetowej, przypomina "Gazeta Prawna". Dziennik wyjaśnia pewne związane z tym niejasności. »

W zeznaniu rocznym PIT wystarczy wpisać nazwę organizacji i numer KRS

Aktualizacja: 26.02.2009

Podatnik, który chce przekazać 1 proc. swojego podatku dla organizacji pożytku publicznego, musi tylko wpisać jej nazwę i numer KRS w zeznaniu rocznym. Resztę formalności dopełni fiskus. »

Zmienią się definicje, zwolnienia i kody CN

Aktualizacja: 25.02.2009

W nowej ustawie o podatku akcyzowym zostaną wprowadzone zmiany do definicji, zwolnień i stawek podatkowych oraz kodów CN. »

Fiskus opodatkuje walutowych spekulantów

Aktualizacja: 24.02.2009

Podatnik, który kupił w kantorze lub banku euro, a następnie odsprzedał je w ten sam sposób z zyskiem, musi od zysków z tej operacji zapłacić podatek według skali PIT. Takie stanowisko zajęło Ministerstwo Finansów. »

MF: obecny podatek od przychodów z najmu nie jest zbyt wygórowany

Aktualizacja: 25.02.2009

Obecne uregulowania dotyczące opodatkowania najmu nie są bardzo uciążliwe, a podatek nie jest zbyt wygórowany - powiedział wiceminister finansów Maciej Grabowski, pytany o przygotowaną w resorcie infrastruktury propozycję obniżenia tego podatku. »

Fiskusa zainteresuje zysk ze zbycia walut

Aktualizacja: 24.02.2009

Słaby złoty przyczynił się do masowego wyprzedawania walut przez Polaków. Sprzedając dziś np. dolary czy euro, kupione po niskim kursie, można sporo zarobić. Zysk z różnic kursowych firm jest opodatkowany, u osób fizycznych fiskus może żądać podatku. »

Łatwiej będzie złożyć deklarację przez internet

Aktualizacja: 23.02.2009

Złożenie deklaracji podatkowej w formie elektronicznej nie będzie zależało od zawiadomienia o tym naczelnika urzędu skarbowego. »

Akcyzę zapłaci sprzedawca

Aktualizacja: 20.02.2009

Od 1 marca 2009 r. akcyzę od energii elektrycznej będą płacić sprzedający energię nabywcom końcowym, a nie jej producenci. »

Można zwracać VAT od paliwa firmom posiadającym auta z kratką

Aktualizacja: 23.02.2009

Firmy posiadające samochody "z kratką", które po 1 maja 2004 r. straciły prawo do odliczenia podatku zawartego w cenie paliwa do tych aut, mogą otrzymać zwrot odprowadzonego podatku - przyznało Ministerstwo Finansów w piśmie opublikowanym na stronie internetowej resortu. »

Będzie obowiązkowa rejestracja wszystkich płatności gotówkowych powyżej 15 tys. euro

Aktualizacja: 20.02.2009

Firmy przyjmujące płatność w gotówce o równowartości co najmniej 15 tys. euro będą musiały zarejestrować transakcję, także jeśli podzielono ją na kilka operacji. »

Skarbówka w fundacjach Rydzyka

Aktualizacja: 20.02.2009

Urząd Kontroli Skarbowej i sąd prześwietlą finanse imperium medialnego o. Tadeusza Rydzyka, informuje "Puls Biznesu". To rezultat ujawnionego przez tę gazetę naruszania przepisów ustawy o fundacjach przez Lux Veritatis i Naszą Przyszłość, kierowane przez kontrowersyjnego redemptorystę. »

Konkurs podatkowy dla studentów

Aktualizacja: 19.02.2009

Firma doradcza KPMG już po raz drugi organizuje konkurs podatkowy, w którym swoją wiedzą będą mogli się wykazać studenci i absolwenci. »

Przy wydawaniu interpretacji fiskus działa na zwłokę

Aktualizacja: 19.02.2009

Organy podatkowe starają się odwlec moment, w którym interpretacja powinna zostać doręczona podatnikowi. Aby nie przekroczyć ustawowego terminu, wzywają podatników do uzupełnienia wniosku. Często są to działania pozorowane ukierunkowane jedynie na zyskanie dodatkowego czasu. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Olesiński & Wspólnicy

Olesiński & Wspólnicy to nowoczesna polska firma doradcza, działająca od 2005 roku.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama