| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Urzędnicy pomogą przy audytach zleconych

Aktualizacja: 30.10.2007

Audytor wewnętrzny w czasie przeprowadzania audytu zleconego będzie musiał współpracować z pracownikami urzędu obsługującego ministra finansów. »

Ryczałt nie pozbawia prawa do skorzystania z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 30.10.2007

Rozliczanie podatku na zasadach uproszczonych nie wyklucza możliwości skorzystania z ulgi na dzieci. »

Zagraniczne składki kontra polskie podatki

Aktualizacja: 30.10.2007

Trybunał Konstytucyjny badał w poniedziałek, czy zgodne z konstytucją są przepisy uniemożliwiające Polakom pracującym za granicą odliczenie w naszym kraju zapłaconych tam składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. »

Spółdzielcy zapłacą VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy przekształcający prawo lokatorskie na własnościowe będą musieli zapłacić od 2008 roku dodatkowo VAT. Kwota podatku zależy od wartości rynkowej mieszkania i zwaloryzowanego wkładu mieszkaniowego. Za zmianę formy własności lokatorzy będą musieli zapłacić nawet kilka tysięcy złotych. »

Za spis z natury odpowiada kierownik

Aktualizacja: 29.10.2007

Kierownik jednostki nie ma możliwości przerzucenia odpowiedzialności za spis z natury na inne osoby lub organy spółki. »

Kasa fiskalna nie zawsze potrzebna

Aktualizacja: 29.10.2007

Podatnicy dokonujący sprzedaży dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych powinni stosować kasy rejestrujące. Interpretacja tej regulacji wzbudza jednak kontrowersje. »

Flagowym okrętem" PO - podatek liniowy

Aktualizacja: 29.10.2007

Robimy wszystko, żeby powołać koalicję z PSL. "Flagowym okrętem" programu Platformy Obywatelskiej jest podatek liniowy, a PSL - KRUS. Mamy różne zdania, ale wiemy, że musimy osiągnąć kompromis - mówi Grzegorz Schetyna z PO w rozmowie z dziennikiem "Fakt". »

Można zastosować 7-proc. stawkę VAT

Aktualizacja: 29.10.2007

Infrastruktura towarzysząca podlega opodatkowaniu 7-proc. stawką VAT jedynie wtedy, gdy jest związana z obiektami budownictwa mieszkaniowego. »

Mija termin składania deklaracji

Aktualizacja: 29.10.2007

Dziś mija termin składania w urzędach skarbowych deklaracji przez jednoosobowe spółki Skarbu Państwa i przedsiębiorstwa państwowe. »

Wynajęty lokal podlega odpisom amortyzacyjnym

Aktualizacja: 29.10.2007

Właściciel, który wynajmuje lokale i budynki innym przedsiębiorcom lub osobom prywatnym, ma możliwość ich amortyzacji. Odpisy amortyzacyjne będzie mógł zaliczać w koszty działalności. »

Zmiany w nadzorze podatkowym

Aktualizacja: 26.10.2007

NOWE PRAWO Dodanie środka skażającego do alkoholu etylowego powinno odbywać się w obecności pracownika nadzoru podatkowego. »

Zwrot zapłaty możliwy w gotówce lub na rachunek bankowy

Aktualizacja: 26.10.2007

NOWE PRAWO Jutro wchodzą w życie korzystne dla podatników zmiany przepisów dotyczących opłaty skarbowej. Nowością jest możliwość przedstawienia uwierzytelnionej kopii dowodu zapłaty. »

Będzie standard dotyczący rezerw

Aktualizacja: 26.10.2007

Nowy krajowy standard rachunkowości wyjaśnia relacje między rozliczeniami międzyokresowymi biernymi kosztów, rezerwami na zobowiązania a zobowiązaniami warunkowymi. »

Z ulgi rodzinnej nie skorzysta 700 tys. podatników

Aktualizacja: 26.10.2007

Związek Rzemiosła Polskiego (ZRP) zwrócił się do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) z wnioskiem o skierowanie do Trybunału Konstytucyjnego (TK) nowelizacji ustawy o PIT, dotyczącej ulgi prorodzinnej - poinformował ZRP w czwartkowym komunikacie. »

System podatkowy wymaga podstaw

Aktualizacja: 26.10.2007

Polskie prawo podatkowe potrzebuje ram podstawowych. Obecnie opiera się na szczegółowych regulacjach i wyjątkach, które tylko komplikują cały system. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

GLC

Doradztwo podatkowe i prawne. Outsourcing usług księgowych i HR. Audyty finansowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK