reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Przekształcenie i podział spółki zwolnione z podatku

Aktualizacja: 25.06.2008

Przekształcenie spółki kapitałowej w inną spółkę oraz czynności restrukturyzacyjne, w tym podział spółek kapitałowych, zostaną wyłączone z opodatkowania. »

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Aktualizacja: 25.06.2008

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zakładający m.in. zwolnienie od 2009 r. z tego podatku działań restrukturyzacyjnych, podejmowanych przez spółki kapitałowe. »

Termin zatwierdzenia sprawozdań finansowych mija 30 czerwca

Aktualizacja: 24.06.2008

Firmy, których rok obrotowy pokrywa się z kalendarzowym, mają do końca czerwca czas na zatwierdzenie sprawozdań finansowych. »

Za domek letniskowy podatek wyższy niż za willę

Aktualizacja: 24.06.2008

Domki letniskowe mogą być opodatkowane stawką nawet 10 razy wyższą niż domy mieszkalne. Stawka podatku zależy od uznania przez gminę, czy domek jest budynkiem mieszkalnym. O kwalifikacji budynku do określonej kategorii decyduje dokumentacja budowlana. »

Opłaty za nielegalny pobór energii nie są opodatkowane VAT

Aktualizacja: 24.06.2008

Elektrownia, która wykryje nielegalny pobór energii, może nałożyć na nielegalnego poborcę opłatę, która jest odszkodowaniem i nie podlega opodatkowaniu VAT. »

Zaniżenie akcyzy powoduje skutki w VAT

Aktualizacja: 23.06.2008

Organy podatkowe, w razie stwierdzenia zaniżenia zobowiązania podatkowego w akcyzie, automatycznie przyjmują zaniżenie należnego VAT. »

Prezydent nie przywróci certyfikatu bez egzaminu

Aktualizacja: 24.06.2008

Zmiany w ustawie o rachunkowości spowodują, że nie uzyska się certyfikatu księgowego bez egzaminu. Prezydent nie podejmie inicjatywy, aby zmienić ten przepis. »

Korzystna metoda rozliczeń pozwoli uniknąć podatku

Aktualizacja: 23.06.2008

Prezydent podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską i Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania. »

Tusk krytycznie o propozycjach podatkowych ws. cen paliw

Aktualizacja: 23.06.2008

Premier Donald Tusk skrytykował w piątek po zakończeniu szczytu w Brukseli zgłaszane m.in. przez Francję propozycje interwencji podatkowych w reakcji na wysokie ceny paliw na świecie. »

Kłopoty z ustaleniem zamieszkania

Aktualizacja: 20.06.2008

Określając miejsce zamieszkania dla celów podatkowych, należy brać pod uwagę nie tylko przebywanie podatnika w danym kraju, ale też zamiar stałego pobytu w tym państwie. »

Najem lokalu z kasą fiskalną

Aktualizacja: 20.06.2008

Zgodnie z projektem rozporządzenia kolejni podatnicy mieliby obowiązek instalowania kas. Wynajmujący mieszkania musieliby stosować kasę fiskalną lub zarejestrować się jako podatnicy VAT. Instalowania kasy można by jednak uniknąć w przypadku przekazywania zapłaty pocztą lub na rachunek bankowy. »

Odszkodowania po ugodzie sądowej bez podatku

Aktualizacja: 20.06.2008

Nie będzie trzeba płacić podatku od odszkodowania przyznanego przez sąd zarówno na podstawie wyroku, jak i zawartej ugody. »

Lewica chce zniesienia podatku Religi

Aktualizacja: 20.06.2008

Klub Lewicy chce zniesienia tzw. podatku Religi, odprowadzanego przez ubezpieczycieli od umów komunikacyjnego OC. Zdaniem wiceszefowej sejmowej komisji finansów Anity Błochowiak, rozwiązanie to nie sprawdza się w praktyce. »

Osiągających dochody tylko w Austrii ominie podatek w Polsce

Aktualizacja: 20.06.2008

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę o ratyfikacji protokołu między Polską a Austrią, dotyczącego zmiany umowy w sprawie unikania podwójnego opodatkowania - poinformowała w czwartek Kancelaria Prezydenta. »

Firmy łatwiej wycenią swoje produkty

Aktualizacja: 20.06.2008

Przy obliczaniu kosztu wytworzenia produktu niewielkie spółki uwzględnią zarówno wydatki bezpośrednie, jak i pośrednie. Będzie to dla tych firm istotne ułatwienie. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Dura

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama