reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Spadek poświadczony u notariusza trzeba zgłosić

Aktualizacja: 19.06.2008

Notarialne poświadczenie dziedziczenia uprawni do całkowitego zwolnienia z podatku. Notariusz nie wyręczy podatnika w dokonaniu zgłoszenia spadku fiskusowi. Miesięczny termin na zgłoszenie liczy się od dnia zarejestrowania poświadczenia dziedziczenia. »

Komisja Europejska pracuje nad ułatwieniami dla małych firm

Aktualizacja: 19.06.2008

Projekt zmian w Dyrektywach Rachunkowych zakłada wprowadzenie możliwości zwolnienia niektórych spółek z tworzenia skonsolidowanych sprawozdań. »

Dokumenty elektroniczne zastąpią papierowe druki

Aktualizacja: 19.06.2008

Nowy Wspólnotowy Kodeks Celny wprowadzi deklaracje elektroniczne. Mają one w przyszłości wyeliminować druki papierowe. »

Informację PIT-11 prześlemy elektronicznie

Aktualizacja: 19.06.2008

Resort finansów przygotował dwa projekty rozporządzeń, które dostosowują przepisy o e-deklaracjach do zmian w podatkach oraz określają ich strukturę logiczną. »

Wydaliśmy już 6 mld zł na polisy antypodatkowe

Aktualizacja: 18.06.2008

Polisy konkurujące z lokatami podbijają rynek, bo od zysków nie trzeba płacić podatku Belki. Tę formę inwestycji wybierają nawet inwestorzy giełdowi czekający na powrót hossy. Najlepszy wynik osiągnął Millennium Bank, który zebrał dla PZU Życie 1,5 mld zł. »

Dostęp do danych osobowych nie może być nieograniczony

Aktualizacja: 18.06.2008

Uprawnienia organów kontroli skarbowej do zbierania, przetwarzania i wykorzystywania wszelkich danych osobowych oraz żądania ich bez ograniczenia są niezgodne z konstytucją. »

Pracodawcy i związkowcy popierają projekt nowelizacji ustawy o PIT

Aktualizacja: 18.06.2008

Konfederacja Pracodawców Polskich oraz Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych popierają projekt nowelizacji ustawy o PIT. Przepisy te zwalniają z podatku m.in. bony i talony uprawniające do wymiany na towary lub usługi. »

Rząd będzie wspierał nowe inwestycje ulgami podatkowymi

Aktualizacja: 18.06.2008

Rząd przyjął wczoraj rozporządzenie w sprawie udzielania ulg w spłacie zobowiązań podatkowych stanowiących pomoc regionalną. »

Nowe kasy fiskalne utrudnią życie przedsiębiorcom

Aktualizacja: 18.06.2008

Firmy krytykują projekt, który ma zlikwidować obowiązek drukowania kopii paragonów. Ułatwienia są bowiem pozorne, a nowe obowiązki i koszty z nimi związane już całkiem realne - czytamy w "Rzeczpospolitej" »

Odsetki od odszkodowań trzeba opodatkować

Aktualizacja: 17.06.2008

Przepisy różnicują podatników, którym wypłacane są odsetki od zasądzonych świadczeń odszkodowawczych. Opodatkowaniu podlega kwota odsetek otrzymanych z tytułu nieterminowej wypłaty jednorazowego odszkodowania. Z fiskusem nie musi rozliczać się poszkodowany, który otrzymał odsetki od renty odszkodowawczej. »

Odpisy aktualizujące będą tylko kosztem operacyjnym

Aktualizacja: 17.06.2008

Odpisy aktualizujące wartości rzeczowych składników aktywów obrotowych będą zaliczane tylko do pozostałych kosztów operacyjnych. »

Przepisy o VAT odstraszają firmy

Aktualizacja: 17.06.2008

Równamy do Włochów, drodzy państwo. Niestety, nie w dziedzinie umiejętności naszych piłkarzy ani w szyciu dobrych ciuchów. Równamy w dół w zakresie kiepskich przepisów o VAT - pisze w "Rzeczpospolitej" Ewa Usowicz. »

Wyższa akcyza na papierosy pogorszy ich jakość

Aktualizacja: 17.06.2008

Zdaniem Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan, propozycje Ministerstwa Finansów dot. realizacji unijnego obowiązku podniesienia akcyzy na wyroby tytoniowe mogą zagrozić ich jakości. »

Wpływy podatkowe zgodne z planem

Aktualizacja: 17.06.2008

Po pięciu miesiącach wpływy z podatków są bliskie założeniom. Najwięcej uzyskano z podatku dochodowego od osób prawnych. »

Elektroniczny PIT-11 możliwy już od lipca

Aktualizacja: 15.06.2008

Pracodawcy będą mogli od 1 lipca przesłać PIT-11 drogą elektroniczną. Elektroniczne deklaracje prześlą również nabywcy samochodów. Zeznanie przez internet będą mogli złożyć także spadkobiercy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama