REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ceny drewna 2022 - sosna, świerk, brzoza, dąb, buk, olcha (wrzesień/październik)

Ceny drewna 2022 - sosna, świerk, brzoza, dąb, buk (wrzesień/październik)
Ceny drewna 2022 - sosna, świerk, brzoza, dąb, buk (wrzesień/październik)
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Ceny sosny W_Standard na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu o 22,6 proc. mdm do 466 zł/m sześc. - podał portal w komunikacie. Ile kosztują inne rodzaje drewna? Buk, świerk, dąb, olcha.

Ceny drewna sosnowego W_STANDARD SO na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 466 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 608 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu sprzedano 8394 metry sześc. tego typu drewna.

Autopromocja

Ceny drewna sosnowego WK_STANDARD SO na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 417 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 588 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 20616 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna sosnowego S_S2A SO na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 385 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 229 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 19151 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna sosnowego S_S2B_GD SO na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 382 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 503 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 4696 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna sosnowego S_S2B_GK SO na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 413 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 518 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 2373 metry sześc. tego typu drewna.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Ceny drewna bukowego W_STANDARD BK na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 687 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 363 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 850 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna brzozowego W_STANDARD BRZ na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 632 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 386 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 508 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna brzozowego S_S2A BRZ na portalu e-drewno spadły we wrześniu 2022 r. do 583 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 226 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 1852 metry sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna dębowego W_STANDARD DB na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 1463 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 982 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 1287 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna dębowego S_S2A DB na portalu e-drewno spadły we wrześniu 2022 r. do 667 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 220 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 73 metry sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna olchowego W_STANDARD OL na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 570 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 439 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 521 metry sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna świerkowego W_STANDARD SW na portalu e-drewno spadły we wrześniu 2022 r. do 449 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 624 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 4808 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna świerkowego WK_STANDARD SW na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 426 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 577 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 6403 metrów sześc. tego typu drewna.

Ceny drewna świerkowego S_S2A SW na portalu e-drewno wzrosły we wrześniu 2022 r. do 375 zł/m3 (średnia cena na aukcjach)

W październiku ubiegłego roku średnie ceny tego typu drewna wynosiły 281 zł/m sześc. Na aukcjach we wrześniu 2022 r. sprzedano 10378 metrów sześc. tego typu drewna.

 

Autopromocja

E-drewno

Serwis e-drewno to system umożliwiający zakup drewna w nadleśnictwach całej Polski w drodze aukcji elektronicznych prowadzony przez Lasy Państwowe. (PAP Biznes)

tus/ asa/

 

e-drewno
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Dlaczego gospodarka strefy euro słabnie wobec USA od czasu wprowadzenia waluty euro?

  W ciągu 25 lat od wprowadzenia euro przewaga gospodarcza Stanów Zjednoczonych nad strefą euro zwiększyła się niemal trzykrotnie. W 1999 r. roku, kiedy wprowadzono walutę euro, gospodarka USA była o 11% większa niż gospodarka strefy euro pod względem parytetu siły nabywczej. Od tego czasu różnica ta wzrosła do 30% - piszą eksperci Allianz Trade w obszernym opracowaniu Allianz Research: „Europa wydaje się pozostawać w tyle za Stanami Zjednoczonymi na wielu frontach” w lutym 2024 r.

  Masz czteroletnie obligacje skarbowe indeksowane inflacją? Opłaca się teraz sprzedać i kupić nowe takie same

  Czteroletnie obligacje indeksowane inflacją otrzymają w marcu 2024 r. oprocentowanie niższe niż Ministerstwo Finansów oferuje za nowe papiery tego samego typu. Ze strony inwestorów racjonalnym działaniem byłoby umorzenie starszych serii i zakup nowych papierów. Konwersja może dotyczyć papierów o wartości około…  84 mld zł. Tak radzi w komentarzu z 23 lutego 2024 r. Emil Szweda z Obligacje.pl,

  Zakup startupu - jak nie kupić kota w worku? Kluczowe: due dilligence. Poradnik dla inwestora

  Akwizycja firmy jest inwestycją, która ma się opłacać. To oczywiste twierdzenie staje się jeszcze bardziej prawdziwe w przypadku nabycia startupu, który kupuje się po to, by rozwijać biznes z pomysłem, mający duży potencjał. Zakup startupu zazwyczaj jest łatwiejszy niż założenie firmy od zera, szczególnie takiej, która ma się okazać jednorożcem w świecie biznesu. Jednak podjęcie takiego kroku jest obarczone sporym ryzykiem. Aż 9 na 10 nowo tworzonych startupów upada, z czego 20 proc. kończy działalność w ciągu pierwszego roku, a kolejne 50 proc. nie utrzymuje się na rynku dłużej niż 5 lat [Źródło: Startup Genome]. Można dyskutować z tymi statystykami, ale jeżeli nawet są prawdziwie tylko w połowie, to i tak wskazują na pewne negatywne zjawisko. Ryzyka biznesowego przy zakupie startupu nie da się zupełnie wyeliminować, ale można zadbać o to, by ograniczyć je do minimum. 

  Żądanie zmniejszenia kary umownej – sąd nie może sam z urzędu podejmować się miarkowania. Orzeczenie Sądu Najwyższego

  Występując o zmniejszenie kary umownej dłużnik jest zobligowany wskazać, do jakiej wysokości zmniejszenia żąda. Wyinterpretować to może również sąd, pod warunkiem, że taką możliwość daje całokształt działań procesowych dłużnika. Sąd nie może sam z urzędu podejmować się miarkowania, jeśli z działań strony nie wynika chęć zgłoszenia żądania o to - orzekł w wyroku z 16 listopada 2022 r. Sąd Najwyższy (sygn. akt II CSKP 578/22).

  Przekształcenie, połączenie, wniesienie aportu a możliwość stosowania estońskiego CIT

  Estoński CIT staje się coraz bardziej popularną formą opodatkowania spółek. Warto jednak wskazać, że wiąże się z nią szereg ograniczeń i warunków, jakie musi spełnić spółka, aby móc korzystać z dobrodziejstw estońskiego CIT.

  MF: Kasowy PIT od 2025 roku. Niedługo pojawi się projekt

  W Ministerstwie Finansów toczą się już prace nad projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych dot. wdrożenia w polskim systemie podatkowym kasowego PIT. W najbliższych dniach projekt ten ma zostać wpisany do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Takie informacje przekazał 22 lutego 2024 r. w Sejmie wiceminister finansów Jarosław Neneman. Ale te nowe przepisy wejdą w życie nie wcześniej niż od 2025 roku.

  Jakie są kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe?

  Jakie są kary za wykroczenia i przestępstwa skarbowe w 2024 roku? Od czego zależy wysokość kary?

  Składka zdrowotna na ryczałcie - progi przychodów w 2024 roku

  O wysokości składki zdrowotnej dla podatników na ryczałcie decydują progi osiąganych przychodów oraz wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Jak prawidłowo obliczyć składkę zdrowotną dla ryczałtu w 2024 roku?

  Ulga dla seniorów przed otrzymaniem emerytury - co mówi prawo?

  Czy seniorzy mogą korzystać z ulgi podatkowej w PIT przed otrzymaniem emerytury, mimo osiągnięcia wieku emerytalnego? Chodzi o zwolnienie w podatku dochodowym nazywane „ulgą dla pracujących seniorów”.

  Niestaranny pracodawca zapłaci podatek za oszustwo pracownika. Wyrok TSUE nie usuwa wszystkich wątpliwości i nie daje wytycznych

  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wyroku z 30 stycznia 2024 r. orzekł, że pracownik wykorzystujący dane swego pracodawcy do wystawiania fałszywych faktur jest zobowiązany do zapłaty wskazanej w nich kwoty podatku  Ale takie konsekwencje powinny dotknąć pracownika pod warunkiem, że pracodawca (podatnik VAT) dochował należytej staranności, rozsądnie wymaganej w celu kontrolowania działań swojego pracownika. Jeżeli pracodawca takiej staranności nie dochował, to poniesie konsekwencje sam i będzie musiał zapłacić podatek.

  REKLAMA