reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Fiskus będzie zwracać nadpłacony podatek

Aktualizacja: 09.05.2008

W Sejmie odbyło się drugie czytanie rządowego projektu ustawy regulującej zasady zwrotu nadpłaty akcyzy na samochody osobowe. »

Zmiany w Modelowej Konwencji OECD nie wpłyną na rozliczenia

Aktualizacja: 08.05.2008

Jest gotowy projekt nowelizacji Modelowej Konwencji OECD i Komentarza do niej. Zmienią się m.in. niektóre definicje i doprecyzowane zostaną niektóre pojęcia. Zmiany te nie wpłyną jednak na rozliczenia polskich podatników. »

Od 2009 roku liniowy PIT będzie nieopłacalny

Aktualizacja: 08.05.2008

Od początku 2009 roku zaczną obowiązywać dwie stawki podatku dochodowego od osób fizycznych - 18 i 32 proc. Zmianie nie ulegnie natomiast stawka liniowego PIT, która pozostanie na obecnym poziomie 19 proc. Korzystniejszy dla przedsiębiorców, zwłaszcza małych, może być wybór rozliczeń na zasadach ogólnych niż liniowym PIT. »

Przepisy hamują rozwój e-faktur

Aktualizacja: 08.05.2008

Przepisy przewidujące stosowanie tylko niektórych nośników technologicznych przy sporządzaniu e-faktur są podstawową barierą hamującą upowszechnianie elektronicznego fakturowania. »

Podatki na działce ABW?

Aktualizacja: 08.05.2008

Afera! Dane podatników skusiły ABW - zaalarmował w środę na pierwszej stronie „Puls Biznesu”. - Nie damy tych danych - uspokoiło Ministerstwo Finansów. A my ich nie chcemy - zapewniło ABW. »

Szpitale nie dostały dotąd ani złotówki z podatku Religi

Aktualizacja: 08.05.2008

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymał od firm ubezpieczeniowych 219 mln zł na leczenie ofiar wypadków drogowych. Szpitalom nie przekazał ani złotówki - ustaliła Gazeta Prawna. »

Nowe konkursy na szefów organów podatkowych

Aktualizacja: 08.05.2008

Konkursy na dyrektorów i naczelników organów podatkowych nie będą przeprowadzane jednego dnia. Od kandydatów wymagana będzie szersza wiedza niż dotychczas. »

Nie wszystkie dochody obejmie abolicja

Aktualizacja: 07.05.2008

Podatnicy, którzy pracowali w krajach uznawanych za raje podatkowe, nie skorzystają z abolicji podatkowej. »

Kopalnie zapłacą za wyrobiska

Aktualizacja: 07.05.2008

Jastrzębska Spółka Węglowa zapłaciła 5 mln zł podatku od nieruchomości od wyrobisk górniczych. Kolejne kopalnie i spółki mogą zapłacić nawet 400 mln zł podatku. Ostateczną interpretacją przepisów zajmie się Trybunał Konstytucyjny. »

Pełna rachunkowość dopiero po przekroczeniu 1,2 mln euro

Aktualizacja: 07.05.2008

Przedsiębiorcy, którzy od 1 stycznia 2008 r. byli zobowiązani do założenia ksiąg rachunkowych, będą mogli powrócić do prowadzenia uproszczonej rachunkowości. »

Zmiana definicji działalności gospodarczej jest niepewna

Aktualizacja: 07.05.2008

Ministerstwo Finansów jest przeciwne zmianom definicji działalności gospodarczej zaproponowanej przez posłów Platformy Obywatelskiej. »

Tusk: PSL za podatkiem liniowym

Aktualizacja: 07.05.2008

PSL popiera propozycje PO w sprawie wprowadzenia podatku liniowego - zapewnił premier Donald Tusk na konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów. Szef rządu zastanawia się, jak do tego podatku przekonać lewicę, PiS i prezydenta. »

Lewica proponuje nowe świadczenie socjalne

Aktualizacja: 07.05.2008

Osoby, które nie mogą korzystać z ulgi podatkowej na dzieci, lub mają zbyt niski dochód aby odliczyć ją w pełnej wysokości, powinny raz w roku otrzymywać świadczenie, które by im to rekompensowało - uważają posłowie Lewicy. »

Zgłoszenia dokonamy na nowym formularzu

Aktualizacja: 07.05.2008

Zmienione rozporządzenie ministra finansów w sprawie wzoru zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych wprowadza nowy formularz SD-Z2. »

Karta podatkowa pod lupą skarbówki

Aktualizacja: 07.05.2008

Skarbówka ściga przedsiębiorców na karcie podatkowej. Chce ich rozliczyć z dochodów, których nie musieli dokumentować - czytamy w "Rzeczpospolitej". »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama