| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Rząd przedłuży do 2012 r. zwrot VAT na materiały budowlane

Aktualizacja: 11.05.2007

Rząd chce przedłużyć do 2012 roku termin zwrotu podatku VAT na materiały budowlane w budownictwie mieszkaniowym - poinformował minister budownictwa Andrzej Aumiller. »

Pracodawca ma obowiązek ewidencjonować składki ZUS

Aktualizacja: 11.05.2007

Składki ZUS, które musi pokryć pracodawca, mogą być ewidencjonowane jako koszt na koncie "Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia". »

Należności nie zmniejszają obrotu

Aktualizacja: 11.05.2007

Otrzymywane na koniec roku należności z tytułu przekroczenia określonych zakupów nie stanowią rabatu czy upustu. Nie zmniejszą one obrotu na podstawie ustawy o VAT. »

Upowszechnić zwolnienie

Aktualizacja: 11.05.2007

Trzeba zwolnić z podatku wszystkie świadczenia alimentacyjne, których podstawą są postanowienia kodeksu rodzinnego i opiekuńczego - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Przejęcie zobowiązania to nie zawsze transakcja finansowa

Aktualizacja: 11.05.2007

Przejęcie zobowiązania do renowacji nieruchomości nie stanowi ze względu na swój charakter transakcji finansowej. Nie można wówczas zastosować zwolnienia VAT przewidzianego w VI Dyrektywie. »

Małżonkowie mogli rozliczyć się wspólnie mimo zmiany przepisów

Aktualizacja: 11.05.2007

Osoba opodatkowana ryczałtem, która po 1 stycznia 2003 r. nie złożyła oświadczenia o wyborze tej formy, mogła rozliczyć się wspólnie z małżonkiem. »

Pobyt w uzdrowisku można odliczyć od dochodu

Aktualizacja: 11.05.2007

Osoba niepełnosprawna ma prawo odliczyć od dochodu - w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatki poniesione na leczenie w uzdrowisku. »

Nowe formularze certyfikatów rezydencji

Aktualizacja: 11.05.2007

Urzędy skarbowe wydają już zaświadczenia o miejscu zamieszkania lub siedzibie dla celów podatkowych na nowych formularzach. »

Celnicy obawiają się zmian i lawinowo odchodzą

Aktualizacja: 11.05.2007

Celnicy masowo odchodzą ze służby. Brakuje osób do pracy. To wynik braku stabilizacji oraz planowanej reformy, dzięki której od 2008 roku ma powstać Krajowa Administracja Skarbowa. »

Biegły rewident odpowie za każdy swój błąd

Aktualizacja: 11.05.2007

Polska ma ponad rok na dostosowanie prawa do unijnej dyrektywy dotyczącej biegłych rewidentów. Nowe zasady zobowiązują do przeprowadzania kompleksowego badania spółek z należytą starannością. Przyjęcie tych przepisów spowoduje wzrost zakresu odpowiedzialności biegłych oraz cen usług firm audytorskich. »

Decyzja doręczona po terminie nie skutkuje

Aktualizacja: 10.05.2007

Decyzja ustalająca odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółki wydana przed terminem przedawnienia, lecz doręczona po jego upływie, nie skutkuje odpowiedzialnością osoby trzeciej. »

Podatnik udowadnia brak dochodów

Aktualizacja: 10.05.2007

Sam fakt niedeklarowania przez podatnika przychodów nie przesądza jeszcze o tym, że należy je traktować jako przychody ze źródeł nieujawnionych. »

Spadkobierca musi się zameldować na pobyt stały

Aktualizacja: 10.05.2007

Podatnik otrzymujący w spadku lub darowiźnie nieruchomość skorzysta z ulgi mieszkaniowej, jeśli w nabytym mieszkaniu lub domu zamelduje się na pobyt stały. »

Za ulgę trzeba zapłacić

Aktualizacja: 10.05.2007

Podatnicy mający problemy z zapłatą podatku mogą zwrócić się do organu podatkowego z prośbą o ulgę. Za wyrozumiałość fiskus każe sobie jednak płacić. »

Zobowiązania wycenia się według zamortyzowanego kosztu

Aktualizacja: 10.05.2007

Firmy wyceniają wartość pożyczek na dzień bilansowy jako sumę zobowiązania głównego i naliczonych odsetek. Tymczasem należy je wyceniać według zamortyzowanego kosztu. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

WspolnyPozew.com

Portal

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK