reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Podatek od deszczu? Wpadli na to w Gliwicach

Aktualizacja: 19.12.2007

Gliwiczanie pracowicie mierzą dachy i podwórka. Po co? Żeby wiedzieć, ile zapłacą za deszczówkę, która spadnie na ich posesje. »

Urząd powinien wydać nową decyzję

Aktualizacja: 19.12.2007

Organ podatkowy, który zostanie zawiadomiony o zmianach w prowadzonej działalności w zakresie działów specjalnych produkcji rolnej, powinien wydać nową decyzję określającą wysokość miesięcznej zaliczki na podatek. »

Procedura uproszczona będzie nadal stosowana

Aktualizacja: 19.12.2007

Certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy (AEO) nie będzie miał wpływu na stosowanie procedury uproszczonej. Status ten będzie też niezależny od instytucji agenta celnego. »

Fundusze źle naliczają PIT

Aktualizacja: 18.12.2007

Niektóre towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie kompensują zysków i strat w funduszach parasolowych. W wyniku tego inwestorom nieprawidłowo naliczany jest podatek dochodowy od osiąganych zysków. Podatnicy, którym płatnik zawyżył podatek, mogą wystąpić do urzędu skarbowego o stwierdzenie nadpłaty. »

Konkubenci skorzystają z ulgi na dzieci

Aktualizacja: 18.12.2007

Ulga rodzinna przysługuje podatnikom wychowujących w roku podatkowym własne lub przysposobione dzieci, niezależnie od pozostawania rodziców w związku małżeńskim. »

Nowy standard rachunkowości przetłumaczono na język polski

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało w języku polskim nowy międzynarodowy standard rachunkowości, który dotyczy segmentów działalności. »

Elektroniczny wydruk potwierdza opłatę skarbową

Aktualizacja: 18.12.2007

Zgodnie ze zmienionymi przepisami, dowodem wniesienia opłaty skarbowej może być także wydruk potwierdzający dokonanie internetowej operacji bankowej. »

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt dotyczący składów podatkowych

Aktualizacja: 18.12.2007

Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmiany rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia składów podatkowych. »

Doradcy podatkowi pracują nad zmianami

Aktualizacja: 17.12.2007

Doradcy opracowują propozycje zmian w ustawie o doradztwie podatkowym. Zwiększenie zakresu tajemnicy zawodowej upodobni ich do radców prawnych. W maju zapadnie decyzja dotycząca samodzielności regionalnych oddziałów. »

1 proc. z podatku na partie polityczne?

Aktualizacja: 17.12.2007

PO ma nowy pomysł na finansowanie partii politycznych - zamiast dotacji z budżetu dobrowolne wpłaty podatników. Polacy mogliby sami decydować o przekazaniu 1 proc. podatku wybranej partii, informuje "Newsweek". »

Ważne jest miejsce położenia nieruchomości

Aktualizacja: 17.12.2007

W przypadku nabycia nieruchomości położonych na obszarze działania jednego urzędu skarbowego właściwy do załatwiania spraw podatkowych będzie organ według miejsca położenia nieruchomości. »

Trzeba zmienić ewidencję leasingu

Aktualizacja: 17.12.2007

Firmy, których sprawozdania finansowe będą badane, muszą zacząć klasyfikować dla celów księgowych umowy leasingu według ustawy o rachunkowości. »

Ulga urosła, ale ceny mieszkań nie dogoni

Aktualizacja: 17.12.2007

"Gazeta Wyborcza": Minister finansów oficjalnie potwierdził nasze informacje sprzed niemal miesiąca: w 2008 r. limit ulgi odsetkowej pójdzie wyraźnie do góry. »

Na każde dziecko ulga w wysokości 1145,08 zł

Aktualizacja: 17.12.2007

Wypełniając zeznanie podatkowe, rodzice będą mogli odliczyć od podatku ulgę na dzieci. Za 2007 rok na każde dziecko przysługuje ulga w wysokości 1145,08 zł. »

Ministerstwo Finansów opublikowało nowe broszury PIT

Aktualizacja: 17.12.2007

Resort finansów opublikował na swojej stronie internetowej nowe broszury informacyjne, które mają pomóc podatnikom przy rozliczaniu podatku dochodowego od osób fizycznych za 2007 rok. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

BillBird SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama