reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Kierownik jednostki będzie pytany o zgodę na przeprowadzenie zadania

Kierownik jednostki będzie pytany o zgodę na przeprowadzenie zadania

Jeżeli w planie audytu nie zostało umieszczone zadanie polegające na wartościowaniu stanowisk, resort finansów poprosi kierownika jednostki o zgodę na jego przeprowadzenie.


Audytorzy wewnętrzni do końca października mieli obowiązek złożenia planu audytu. W przypadku jednostek podsektora rządowego powinien on zawrzeć w planie zadanie zlecone dotyczące wartościowania stanowisk. Powstaje jednak problem, co powinien zrobić audytor, jeżeli nie zostało takie zadanie wpisane do planu audytu.

Agnieszka Giebel, zastępca dyrektora departamentu koordynacji kontroli finansowej i audytu wewnętrznego w Ministerstwie Finansów, wyjaśnia Gazecie Prawnej, że w październiku resort finansów rozesłał do jednostek pismo informujące o zaplanowanym na przyszły rok audycie zleconym w zakresie wartościowania stanowisk. Na podstawie tego pisma audytorzy wewnętrzni jednostek powinni byli umieścić w planie audytu na 2008 rok zadanie audytowe dotyczące tego zagadnienia.

- Zaplanowanie tego zadania będzie dla Ministerstwa Finansów sygnałem, że kierownik jednostki wyraził zgodę na przeprowadzenie tego audytu zleconego - podkreśla rozmówczyni.

Dodaje również, że jeśli audytor wewnętrzny nie umieścił w planie wspomnianego zadania, wówczas ministerstwo na początku roku zwróci się z pismem skierowanym do kierowników jednostek, które nie zaplanowały tego zadania, z prośbą o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zadania audytowego.

Jak twierdzi Agnieszka Giebel, jeśli kierownik jednostki taką zgodę wyrazi, audytor będzie przeprowadzał zadanie zlecone w formie zadania pozaplanowego. Jeśli natomiast taka zgoda nie zostanie wyrażona, zadanie audytowe nie będzie przeprowadzone. Informacja o nieprzeprowadzeniu zadania w wyniku odmowy wyrażenia zgody zostanie przekazana szefowi Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

AGNIESZKA POKOJSKA

agnieszka.pokojska@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Gorące tematy dla biur rachunkowych. Poradnik Gazety Prawnej 9/202039.00 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paulina Piekarska

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama