reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Zmieni się podatek od gier

Aktualizacja: 09.10.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o grach i zakładach wzajemnych, zakładającą podwyżkę podatku od gier na automatach o niskich wygranych - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. »

Zobowiązanie wygasa po zapłacie zaległości

Aktualizacja: 09.10.2007

Zapłata zaległości podatkowej w VAT określonej w decyzji wymiarowej organu I instancji, a przed rozpatrzeniem odwołania, powoduje wygaśnięcie zobowiązania. »

Preferencyjna stawka VAT w budownictwie od stycznia

Aktualizacja: 08.10.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o podatku VAT oraz ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta. »

Zakończenie budowy warunkiem odliczenia

Aktualizacja: 08.10.2007

Podatnicy, którzy wzięli kredyty na zakup mieszkania przed końcem 2006 roku, mogą odliczyć zapłacone odsetki, ale dopiero gdy inwestycja będzie zakończona. »

Przedstawicielem podatkowym nie zostanie firma, która popełniła błąd w rozliczeniach

Aktualizacja: 08.10.2007

Korekta deklaracji wynikająca z błędnego obliczenia podatku oznacza nieprawidłowe zadeklarowanie podatku. To zaś oznacza, że firma nie może być przedstawicielem podatkowym. »

Będzie wyższa ulga na dzieci

Aktualizacja: 08.10.2007

Nowe prawo Prezydent podpisał nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, która wprowadza podwyżkę ulgi na dzieci. »

Spółka musi obliczyć CIT od obligacji

Aktualizacja: 08.10.2007

Bank zarządzający obligacjami, w które inwestują przedsiębiorcy, może wypłacić pieniądze albo kupić nowe papiery wartościowe. Przedsiębiorca zaś powinien wyliczyć CIT, i to nawet wtedy, gdy nie otrzymuje od razu pieniędzy. »

Liczy się tylko limit zwrotu podatku

Aktualizacja: 08.10.2007

Podatnika ubiegającego się o zwrot części VAT na materiały budowlane nie obowiązują limity dotyczące powierzchni użytkowej domu ustalone w definicji budownictwa społecznego. »

Fiskus chce zarabiać na kontraktach menedżerskich

Aktualizacja: 08.10.2007

• Organy podatkowe żądają VAT od udostępnianego menedżerom sprzętu biurowego• Eksperci podatkowi twierdzą, że opodatkowanie VAT biurek i laptopów jest niedopuszczalne• Spółka, której fiskus kazał zapłacić podatek, wygrała spór przed sądem administracyjnym »

Zyta Gilowska: koniec obniżania podatków

Aktualizacja: 05.10.2007

"Koniec z rozdawnictwem" - zapowiada w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" minister finansów Zyta Gilowska. Wicepremier Gilowska mówi między innymi, że dopiero w 2009 roku będzie można zastanowić się nad dalszymi obniżkami podatków. »

Kredyt podatkowy może być ryzykowny

Aktualizacja: 05.10.2007

Podatnicy PIT i CIT mogą korzystać z kredytu podatkowego. Łatwo jednak stracić prawo do tej preferencji a skutki są dotkliwe. Podatnik ma często kilka dni na zapłatę zaległych zaliczek. »

Więcej danych w sprawozdaniach

Aktualizacja: 05.10.2007

Fundusze emerytalne w sprawozdaniu finansowym będą prezentować informacje o różnicach kursowych w wyodrębnionych pozycjach - proponuje resort finansów. »

Doradcy mają ograniczone prawa

Aktualizacja: 05.10.2007

Doradcy nie mogą występować w sprawach celnych i ubezpieczeń społecznych. Nie mają również prawa udzielać dalszego pełnomocnictwa, czyli substytucji. Samorząd doradców domaga się zniesienia istniejących ograniczeń w sądzie. »

Prezydent podpisał ustawę o PIT wprowadzającą ulgę na dzieci

Aktualizacja: 08.10.2007

Prezydent Lech Kaczyński podpisał znowelizowaną we wrześniu ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), która wprowadza 1.145 zł ulgi na dzieci rocznie - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta. »

Adwokat z urzędu podlega VAT

Aktualizacja: 05.10.2007

Czynności adwokata podejmowane w ramach pomocy prawnej z urzędu nie są wyłączone z VAT. Fakt zmiany w przepisach wykonawczych o należnościach za czynności adwokata nie miał wpływu na ocenę tego, że jest on podatnikiem VAT. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Sztymelski

Specjalista z zakresu podatków i rachunkowości, księgowy w biurze rachunkowym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama