| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Interpretacje w Trybunale

Aktualizacja: 30.10.2006

Dziś Trybunał Konstytucyjny zajmie się przepisami Ordynacji podatkowej dotyczącymi wiążących interpretacji prawa podatkowego. Pytanie prawne skierował do Trybunału Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie. »

Sejm znowelizował CIT

Aktualizacja: 30.10.2006

Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych uchwalono w piątek. Wbrew początkowym planom rządu utrzymana zostanie ulga związana z darowiznami dla organizacji pożytku publicznego. »

Trzeba podpisać umowę, żeby odliczać odsetki

Aktualizacja: 30.10.2006

Przepisy nie określają precyzyjnie, kiedy podatnik nabywa prawo do ulgi odsetkowej. Nieprecyzyjne przepisy fiskus będzie mógł wykorzystać przeciwko podatnikom. Kredyt udzielony do końca 2006 roku gwarantuje odliczanie ulgi mieszkaniowej w przyszłości. »

Sprawozdania banków co kwartał

Aktualizacja: 30.10.2006

Banki sporządzające sprawozdania o należnościach skarbu państwa z tytułu udzielonych poręczeń spłaty niektórych kredytów mieszkaniowych będą je musiały przekazywać Ministerstwu Finansów co kwartał. »

Wiążące interpretacje wyda minister

Aktualizacja: 30.10.2006

Pełnomocnicy podatnika będą mogli podpisywać jego deklaracje. Interpretacje podatkowe będzie wydawał minister finansów. Nie będzie natomiast instytucji sprawdzonego podatnika. »

Termin egzaminu na doradcę

Aktualizacja: 27.10.2006

Egzaminy pisemne na doradcę podatkowego odbędą się 6 i 7 grudnia. Osoby, które chcą w nim wziąć udział, muszą złożyć dokumenty nie później niż na 30 dni przed datą egzaminu, czyli 6 listopada. »

Wzory uchwały budżetowej

Aktualizacja: 27.10.2006

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przedstawiła wzór projektu uchwały budżetowej na 2007 rok wraz z załącznikami dla gmin, powiatów, województw i miast na prawach powiatów. »

Nie będzie postulowanych ulg podatkowych

Aktualizacja: 27.10.2006

Nie będzie ulgi na zakup leków przez emerytów ani wyższych kosztów dla pracowników zatrudnianych po raz pierwszy. Posłowie nie zgodzili się na te zmiany. »

Nielegalne biura kuszą niską ceną

Aktualizacja: 27.10.2006

Biura rachunkowe nieposiadające uprawnień psują rynek usług księgowych. Grzywna za brak uprawnień nie odstrasza od prowadzenia nielegalnej działalności. Za błędy popełnione przez biura płacą klienci korzystający z ich usług. »

Jak amortyzować kupione przez przedsiębiorstwo znaki towarowe

Aktualizacja: 27.10.2006

Kupione przez przedsiębiorców znaki towarowe podlegają amortyzacji pod warunkiem uwzględnienia przewidywanego okresu użytkowania znaków. »

Posłowie rezygnują z regulacji dotyczących sprawdzonego podatnika

Aktualizacja: 27.10.2006

Instytucja sprawdzonego podatnika została wykreślona z projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Podatek ekologiczny w Sejmie

Aktualizacja: 27.10.2006

Sejmowa Podkomisja Nadzwyczajna ds. podatku od samochodów zobowiązała wczoraj ministra finansów do przedstawienia analizy dotyczącej stanowiska Komisji Europejskiej w sprawie rządowego projektu ustawy oraz podatków samochodowych stosowanych w innych krajach UE »

Bez korzyści ze stawki liniowej

Aktualizacja: 26.10.2006

IMF (Międzynarodowy Fundusz Monetarny) opublikował raport dotyczący konsekwencji wprowadzenia podatku liniowego. Według autorów raportu podatek ten nie przyczynia się do wzrostu tempa rozwoju gospodarczego i zwiększenia wpływów podatkowych. »

Drugie czytanie Ordynacji

Aktualizacja: 26.10.2006

W Sejmie powinno dziś odbyć się drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Dopłaty bez podatku

Aktualizacja: 26.10.2006

Od dziś obowiązują przepisy, które wprowadzają zwolnienie od podatku dochodowego dopłat otrzymanych do oprocentowania kredytów preferencyjnych. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK