| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Pracowników urzędów można ponaglić

Aktualizacja: 06.09.2006

Jeżeli urząd skarbowy z nieuzasadnionych powodów przeciąga postępowanie, podatnik może go ponaglić. »

Poprawianie zwrotu VAT

Aktualizacja: 06.09.2006

Na dziś zaplanowano w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. »

Będą niższe pensje

Aktualizacja: 06.09.2006

Rząd może wycofać się z zapowiadanej obniżki składek na ubezpieczenie społeczne w 2007 roku. Waloryzacja skali podatku dochodowego nie zrekompensuje wzrostu składki zdrowotnej do 9 proc. Bez obniżki składek 98 proc. podatników dostanie już w styczniu niższe pensje netto »

Fiskus umorzy podatek, jeśli o nim wie

Aktualizacja: 06.09.2006

Jeśli fiskus wie o zdarzeniu gospodarczym, z którym wiążą się należności podatkowe, nie oznacza to, że umorzy je automatycznie. Należności te muszą być znane. »

Posłowie są przeciwni propozycjom rządu

Aktualizacja: 06.09.2006

Niektóre propozycje rządu dotyczące m.in. likwidacji ulgi dla przedsiębiorców wspierających działalność pożytku publicznego oraz zniesienie uproszczonych wpłat zaliczek budzą kontrowersje posłów. »

Nadciąga podatkowa burza

Aktualizacja: 05.09.2006

Już pierwszego dnia prac nad podatkami posłowie z komisji finansów publicznych ostro starli się w sprawie rządowych planów likwidacji ulgi za darowizny. »

Odszkodowania dla rolników do opodatkowania

Aktualizacja: 05.09.2006

Odszkodowania wypłacane rolnikom za zniszczenie gruntu z powodu budowy rurociągu naftowego podlegają podatkowi dochodowemu od osób fizycznych - tłumaczy minister finansów. »

Fiskus nie będzie szacował dochodu

Aktualizacja: 05.09.2006

Osobie wykonującej wolny zawód, która nie zadeklarowała dochodu, fiskus go nie oszacuje. Dochód taki potraktuje natomiast np. jako przychód ze źródeł nieujawnionych. »

Ulga sprzeczna z przepisami UE

Aktualizacja: 05.09.2006

Sprawa zniesienia ulgi w CIT dla przedsiębiorców wspierających organizacje charytatywne zdominowała dyskusję przed posiedzeniem sejmowej Komisji Finansów Publicznych. »

Żeby wykonywać zawód trzeba odbyć staż

Aktualizacja: 05.09.2006

Praktykę dla doradców organizuje Ministerstwo Finansów. Stażysta i urząd są zawiadamiani o terminie rozpoczęcia stażu. Strach przed przeciekiem danych ogranicza dostęp do informacji. »

Zwolnienia trzeba określić w ustawie

Aktualizacja: 05.09.2006

Należy ustalić jednolite zasady zwolnienia z podatku od darowizny osób korzystających z pomocy organizacji społecznych oraz fundacji - uważa rzecznik praw obywatelskich. »

Nie będzie dodatkowych ulg dla indywidualnych kont emerytalnych

Aktualizacja: 05.09.2006

Ministerstwo Finansów nie godzi się na dodatkową ulgę podatkową dla oszczędzających na indywidualnych kontach emerytalnych. Powód: nie będzie na to pieniędzy w budżecie. »

Rzecznik o darowiznach

Aktualizacja: 04.09.2006

Rzecznik praw obywatelskich proponuje ustanowienie jednolitych zasad zwolnienia z podatku od darowizny osób korzystających z pomocy organizacji społecznych oraz fundacji - wynika z pisma skierowanego w tej sprawie do ministra finansów. »

CIT w sejmowej komisji

Aktualizacja: 04.09.2006

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych rozpocznie prace nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Uprzywilejowana pozycja fiskusa

Aktualizacja: 04.09.2006

Organy podatkowe w postępowaniu podatkowym oraz w toku kontroli podatkowych znowu korzystają z dowodów zebranych w toku postępowania karnego lub postępowania w sprawach o przestępstwa lub wykroczenia skarbowe, które nie zostały prawomocnie zakończone. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Janiak

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK