| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Do urzędu skarbowego z nowym zeznaniem podatkowym

Aktualizacja: 16.08.2006

Od dziś obowiązuje nowy wzór zeznania podatkowego, które podatnicy będą składać w przypadku nabycia rzeczy w drodze spadku lub darowizny. »

Podatnicy popełniają dużo błędów

Aktualizacja: 16.08.2006

30 czerwca upłynął pierwszy termin na złożenie wniosków o zwrot VAT za materiały budowlane. Do urzędów trafiło od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wniosków. Zdarza się jednak, że nawet 95 proc. złożonych dokumentów zawiera błędy. »

Fiskus weźmie podatek od niepełnosprawnych

Aktualizacja: 16.08.2006

Urzędnicy twierdzą, że od świadczeń dla niepełnosprawnych trzeba zapłacić podatek. Ministerstwo Finansów potwierdza niekorzystną interpretację wydaną przez urząd. Jeśli resort nie zmieni przepisów, organizacje pozarządowe nie będą pomagały potrzebującym. »

E-deklaracje są (nie)dostępne

Aktualizacja: 16.08.2006

Od dziś można przesyłać deklaracje podatkowe drogą elektroniczną w systemie e-POLTAX. Choć eksperci podkreślają, że sukcesem jest już samo uruchomienie w terminie systemu e-deklaracji, podatnicy - ufając wcześniejszym zapowiedziom - oczekiwali więcej. »

Paragon na płycie CD

Aktualizacja: 16.08.2006

Przechowywanie kopii dokumentów z kas fiskalnych w postaci elektronicznej ułatwiłoby pracę sprzedawcom i zmniejszyło koszty. Resort finansów przygotowuje już zmiany. Na razie paragony można przechowywać na płytach CD. »

Fiskus sprawdzi, czy podatnik oszukuje

Aktualizacja: 16.08.2006

Zgodnie z przepisami ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.; dalej ustawa o VAT) można stracić zwolnienie podmiotowe VAT za karę. »

Decyduje data złożenia dyspozycji przelewu

Aktualizacja: 11.08.2006

Datą uiszczenia wpisu sądowego za pomocą przelewu internetowego jest dzień złożenia dyspozycji, a nie dzień jego realizacji. W chwili przyjęcia zlecenia na koncie muszą być jednak środki do jego realizacji. »

E-obowiązki odroczone

Aktualizacja: 11.08.2006

Notariusze, komornicy, sądy i podatnicy obsługiwani przez duże urzędy skarbowe nie będą musieli składać elektronicznych deklaracji podatkowych od 16 sierpnia. »

Opłaty za leczenie znów będą kosztem

Aktualizacja: 11.08.2006

Zgodnie z projektami zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, które znajdują się obecnie w Sejmie, zostaną uchylone przepisy dotyczące kosztów finansowania prywatnej opieki medycznej. »

Wpłaty na PFRON są opodatkowane

Aktualizacja: 11.08.2006

Składki na PFRON nie są obciążeniem koniecznym do prowadzenia działalności statutowej, dlatego dochód przeznaczony na tę wpłatę nie jest zwolniony z podatku »

Za spóźnione zeznania są kary

Aktualizacja: 11.08.2006

Do urzędów skarbowych nadal trafiają zeznania za 2005 rok. Spóźnili się głównie ci podatnicy, którzy mają niskie dochody i sądzili, że skoro nie muszą płacić podatku, nie składają też PIT. »

Rozporządzenie w ustawie

Aktualizacja: 11.08.2006

Weszła w życie nowelizacja ustawy o podatku od towarów i usług, która dostosowuje polskie prawo do przepisów unijnych. »

Tekst nowej dyrektywy UE

Aktualizacja: 10.08.2006

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce opublikowało na swoich stronach internetowych tekst nowej dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie ustawowych badań rocznych sprawozdań finansowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych, która zmienia dotychczasowe Dyrektywy IV i VII. »

Jak są wybierani członkowie kolegiów

Aktualizacja: 10.08.2006

Aby zostać członkiem kolegiów regionalnych izb obrachunkowych, trzeba przejść skomplikowany system rekrutacji. Zasady wyboru członków kolegiów RIO określa rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji (Dz.U. z 8 czerwca 2004 r.). »

Właściciele polskich firm również będą musieli dopłacić podatek

Aktualizacja: 10.08.2006

Założenie firmy w Polsce i wybór 19-proc. liniowego PIT, a następnie podjęcie pracy w ramach tej firmy w Anglii, nie pozwoli na uniknięcie opodatkowania w Polsce. Dopłacić będzie trzeba, tylko mniej. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych R. Ptak i Wspólnicy sp.k.

Obsługa prawna przedsiębiorców

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK