| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Akcyzowe ulgi dla rolników

Aktualizacja: 07.08.2006

Rolnicy produkujący biopaliwa w swoich składach podatkowych nie będą musieli składać zabezpieczenia akcyzowego. »

Zmiana opodatkowania odsetek i dywidend

Aktualizacja: 07.08.2006

Nowa umowa polsko-brytyjska zmienia m.in. zasady opodatkowania wypłacanych odsetek, dywidend i należności licencyjnych. »

Samorządy rzadko naruszają prawo

Aktualizacja: 07.08.2006

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych przekazała do Sejmu i Senatu sprawozdanie z działalności regionalnych izb obrachunkowych (RIO) i wykonania budżetu przez jednostki samorządu terytorialnego w 2005 roku. »

Termin składania deklaracji

Aktualizacja: 07.08.2006

Dziś mija termin składania deklaracji i odprowadzenia podatku od dochodów z dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach osób prawnych (CIT-6) oraz termin składania deklaracji i odprowadzanie zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłaconych zagranicznej osobie prawnej (CIT-10). »

Urzędy coraz lepiej obsługują podatników

Aktualizacja: 04.08.2006

Do niedawna wizyta w urzędzie skarbowym kojarzyła się ze stresem i złym traktowaniem. Podatnikom wydawało się, że nie mają żadnych praw. »

Unia stawia zarzuty w sprawie VAT

Aktualizacja: 04.08.2006

Komisja Europejska rozpoczęła postępowanie w sprawie przepisów o VAT, obowiązujących w Niemczech, Grecji, Irlandii i we Włoszech. »

Fiskus oddał nam więcej

Aktualizacja: 04.08.2006

W 2005 roku zwiększyła się liczba podatników PIT o prawie 140 tys. W efekcie więcej wpłaciliśmy do kasy fiskusa, ale i ten więcej nam zwrócił. »

Nie płacą tylko najubożsi

Aktualizacja: 04.08.2006

Osoby ubogie nie muszą płacić opłaty skarbowej. Stan ubóstwa należy jednak udokumentować odpowiedniemu organowi - wyjaśnił minister finansów. »

Zmiany w kontroli skarbowej

Aktualizacja: 04.08.2006

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt rozporządzenia ministra finansów zmieniające rozporządzenie w sprawie komórek organizacyjnych kontroli skarbowej, »

Zaświadczenia od ręki

Aktualizacja: 04.08.2006

W związku ze wzrostem zainteresowania otrzymaniem zaświadczenia o dochodach uprawniającego do przyznania podatnikom świadczeń rodzinnych, zasiłków, stypendiów, »

Zakupy alkoholu w sieci zawsze z akcyzą

Aktualizacja: 03.08.2006

Coraz więcej Polaków kupuje alkohol w krajach Unii Europejskiej. Wszystko po to, aby zapłacić niższą akcyzę. Jest w tym trochę racji, gdyż w Polsce akcyza na alkohol jest jedną z wyższych. »

Zmiany w podatkach lokalnych

Aktualizacja: 03.08.2006

Większość przedstawionych przez Ministerstwo Finansów zmian w projekcie nowelizacji ustawy o podatkach i opłatach lokalnych jest pozytywna - ocenia Krajowa Izba Gospodarcza. »

Senat o akcyzie na biopaliwa

Aktualizacja: 03.08.2006

Ustawą o biokomponentach i biopaliwach ciekłych zajmował się wczoraj Senat. Ponieważ do ustawy zgłoszono poprawki, przed głosowaniem będą musiały zająć się nią komisje. »

Zyskiem z oszczędności trzeba dzielić się z fiskusem

Aktualizacja: 03.08.2006

Każdy, kto oszczędza pieniądze w banku, musi liczyć się z tym, że od przysługujących mu odsetek zapłaci podatek i to także wtedy, gdy oszczędza za granicą. »

Dofinansowane pensje nie są kosztem

Aktualizacja: 02.08.2006

Część wynagrodzeń pracowników zakładów pracy chronionej, które dofinansowano dotacjami z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, nie może być kosztem podatkowym. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK