reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Przepisy nie mogą gorzej traktować cudzoziemców

Aktualizacja: 04.04.2007

Przepisy, które uzależniają przywileje podatkowe od miejsca zamieszkania lub siedziby, dyskryminują obywateli Unii Europejskiej. »

Najbliższy egzamin ustny już w kwietniu

Aktualizacja: 04.04.2007

W dniach 24-27 kwietnia odbędą się egzaminy ustne na doradcę podatkowego. Przewodniczącą nowej komisji egzaminacyjnej została prof. Jolanta Iwin-Garzyńska. »

Business Centre Club: PIT 2008 - 15 i 28 proc.

Aktualizacja: 04.04.2007

Dwóch stawek PIT, 15 oraz 28 proc., i to już od przyszłego roku, chcą przedsiębiorcy z Business Centre Club. Projekt ustawy w tej sprawie przekażą we wtorek premierowi. »

Zaliczki na dywidendę będą księgowane

Aktualizacja: 04.04.2007

Spółki wypłacające akcjonariuszom zaliczki na poczet dywidend będą księgować je w księgach rachunkowych jako odpis z zysku. »

Podrożeje samodzielna budowa domów i remonty

Aktualizacja: 04.04.2007

Od 2008 roku będzie obowiązywała nowa definicja budownictwa społecznego, którą przyjął wczoraj rząd. Utrzymana zostanie 7-proc. stawka VAT na mieszkania do 120 mkw. i domy do 220 mkw. od deweloperów. Teraz resort finansów musi przygotować nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług. »

Wracają znaki skarbowe

Aktualizacja: 04.04.2007

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt ustawy o zmianie ustawy o opłacie skarbowej. Podatnicy będą mogli uiszczać opłatę skarbową przy użyciu znaków do końca 2007 roku. »

Tytuł wykonawczy na podstawie zgłoszenia SAD

Aktualizacja: 03.04.2007

Zgłoszenie celne może być podstawą do wystawienia tytułu wykonawczego. Odbiorca przesyłki, który dokonuje zgłoszenia na dokumencie SAD, będzie o tym informowany. »

Fiskus będzie obsługiwał firmy według branż

Aktualizacja: 03.04.2007

W organach podatkowych ma zostać wdrożony francuski system obsługi podatników. System polega na rozdzieleniu bieżącej obsługi przedsiębiorców od orzecznictwa podatkowego. Firmy oczekują wprowadzenia zmian, które usprawnią ich kontakty z urzędami skarbowymi. »

Produkcja i posiadanie automatu nie podlega akcyzie

Aktualizacja: 03.04.2007

Opodatkowaniu akcyzą nie podlegają posiadanie i produkcja automatów do gier. »

Polisy na minimum 15 tys. euro muszą wykupić biura rachunkowe, które wypełniają deklaracje

Aktualizacja: 03.04.2007

Biuro rachunkowe, które prowadzi usługowo księgi, a także wypełnia deklaracje podatkowe, musi wykupić polisę OC na minimalną sumę 15 tys. euro - wyjaśniło Gazecie Prawnej Ministerstwo Finansów. »

Najpierw egzekucja dłużnika

Aktualizacja: 02.04.2007

Egzekucję z majątku byłego małżonka można wszcząć dopiero wtedy, gdy organ podatkowy nie wyegzekwuje należności od małżonka zalegającego z podatkami. »

Do dziś można złożyć CIT-8

Aktualizacja: 02.04.2007

W tym roku podatnicy CIT mogą do 2 kwietnia do północy składać roczne zeznania podatkowe. Spóźnialscy zapłacą odsetki, a w skrajnych przypadkach grzywnę, nawet do wysokości 18 720 zł. Aby prawidłowo wypełnić zeznanie, należało wcześniej przygotować sprawozdanie finansowe. »

Firmy nie chcą łączyć się w grupy kapitałowe

Aktualizacja: 02.04.2007

Resort finansów nie zamierza zmieniać restrykcyjnych przepisów dotyczących tworzenia podatkowych grup kapitałowych, twierdzcąc, że nie mają one dużego wpływu na wzrost gospodarczy. »

Mniejsze prezydium

Aktualizacja: 02.04.2007

Krajowa Rada Doradców Podatkowych zmniejszyła skład prezydium do trzech wiceprzewodniczących. Na razie nie wiadomo, kto przyjmie te funkcje. »

Naczelnik przejdzie kwalifikacje

Aktualizacja: 02.04.2007

Dyrektorzy i naczelnicy organów skarbowych będą członkami skarbowego zasobu kadrowego, jeżeli pozytywnie ukończą postępowanie kwalifikacyjne. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Madejski Sasiński Starowicz radcowie prawni

spółka partnerska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama