| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Fiskus sam przekaże 1 procent podatku

Aktualizacja: 28.07.2006

Zgodnie z założeniami zmian w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych, które zostały już zaakceptowane przez rząd i są po pierwszym czytaniu w Sejmie, »

Sprawozdania za drugi kwartał

Aktualizacja: 28.07.2006

Regionalne izby obrachunkowe poinformowały, że sprawozdania za II kwartał 2006 r. składane na formularzach Rb-Z i Rb-N jednostek z osobo-wością prawną »

Minister Kluza szuka 4 mld zł

Aktualizacja: 28.07.2006

W budżecie na 2007 rok brakuje 4 mld zł. Ministerstwo Finansów może się więc zdecydować na zapowiadaną podwyżkę akcyzy. »

Od pośrednictwa trzeba zapłacić VAT

Aktualizacja: 28.07.2006

Usługi call center nie są zwolnione z VAT, jeśli podatnik świadczy je na rzecz organizatora gier hazardowych - stwierdził w wyroku Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

Firma musi rozliczyć koszty sądowe

Aktualizacja: 27.07.2006

Koszty sądowe zasądzone na rzecz firm, np. dochodzących swoich należności, stanowią przychód podatkowy dopiero w momencie ich otrzymania. »

O wysokości stawki decyduje rodzaj budynku

Aktualizacja: 27.07.2006

Stawka podatku od nieruchomości zależy od tego, do jakiej kategorii budynków zostanie zaliczony dom. Najniższe stawki przewidziano dla budynków mieszkalnych. Podatnik zakwestionował stawkę podatku od nieruchomości za 2004 rok. Kupił od przedsiębiorstwa państwowego dużą willę, która była wcześniej wykorzystywana na cele rehabilitacyjno-wczasowe. Organy podatkowe postanowiły sprawdzić, jak nowy właściciel wykorzystuje dom. »

Egzamin audytora wewnętrznego

Aktualizacja: 27.07.2006

Podano rachunek bankowy, na który należy wnieść opłatę za udział w egzaminie na audytora wewnętrznego. Opłatę w wysokości 290 zł trzeba wpłacać na rachunek: »

Jeśli resort nic nie zrobi, stawki wzrosną

Aktualizacja: 27.07.2006

Eksperci alarmują, że wzrost VAT w budownictwie mieszkaniowym jeszcze pogłębi kryzys na rynku. Podwyżka podatku będzie kolejnym impulsem do podniesienia i tak już szalejących cen mieszkań. Zmiany dotkną także inwestorów budujących tzw. systemem gospodarczym. »

Pożyczki na niskie kwoty bez podatku

Aktualizacja: 27.07.2006

Nie trzeba płacić podatku od pożyczki udzielonej najbliższej rodzinie, jeśli jej kwota nie przekracza 9637 zł. Od takiego długu nie zapłacimy również w przyszłym roku. »

PIT. Opodatkowanie pracy sezonowej za granicą

Aktualizacja: 26.07.2006

Dochody uzyskane w Hiszpanii nie zostaną opodatkowane w Polsce, gdy będą jedynymi dochodami uzyskanymi w danym roku przez polskiego podatnika. Będą opodatkowane tylko w Hiszpanii. »

Kiedy od lasu jest opłata

Aktualizacja: 26.07.2006

Zwolnione z podatku są lasy, które mają mniej niż 40 lat, lasy znajdujące się w rejestrze zabytków i użytki ekologiczne. »

Nie zapłacimy za auta...

Aktualizacja: 26.07.2006

Podatnicy nie będą płacili podatku od samochodów o dopuszczalnej masie równej 3,5 tony - zakłada projekt zmian przygotowany przez resort finansów. »

...oraz za psa i niektóre grunty

Aktualizacja: 26.07.2006

Od 1 stycznia 2007 roku zniknąć ma podatek od psów. W jego miejsce wprowadzona zostanie opłata porządkowa. Zmienią się też zasady opodatkowania nieruchomości. »

Zwrot VAT ma być łatwiejszy

Aktualizacja: 26.07.2006

Jest szansa, że podatnicy będą mogli szybciej otrzymać zwrot VAT za materiały budowlane. Nie będą czekać na komunikaty GUS, aby obliczyć zwrot, a fiskus zwróci pieniądze bez wydawania decyzji. »

Pożyczka dla firmy bez podatku

Aktualizacja: 25.07.2006

Jeśli podatnik zaciągnie pożyczkę na rozpoczęcie lub prowadzenie działalności gospodarczej, będzie zwolniony z podatku od czynności cywilnoprawnych. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

FakturaXL.pl

FakturaXL.pl jest producentem oprogramowania w zakresie fakturowania online dla firm i biur rachunkowych. Od ponad 12 lat tworzymy z pasją rozwiązania IT.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK