| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Podatnik nie traci prawa do ulgi

Aktualizacja: 19.07.2006

Nie można pozbawić podatnika prawa do odliczenia VAT, jeśli był on nieświadomym uczestnikiem oszustwa podatkowego - stwierdził Europejski Trybunał Sprawiedliwości. »

E-deklaracje w Senacie

Aktualizacja: 19.07.2006

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Senatu ma dojść do głosowania rządowej nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Nowe mierniki jakości wykonywanych zadań

Aktualizacja: 19.07.2006

Nowe mierniki do budżetu zadaniowego opracowali eksperci z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Określają one kryteria dla zadań, tak aby odpowiadały różnym potrzebom. »

Dobre praktyki dotyczące cen

Aktualizacja: 18.07.2006

Rada UE przyjęła kodeks dobrych praktyk dotyczący dokumentacji związanej z cenami transferowymi. Celem kodeksu jest standaryzacja dokumentów, jakie spółki muszą dostarczyć władzom podatkowym w związku z dokonywanymi wewnątrz grupy transakcjami z elementem transgranicznym. »

Ewidencja diet służbowych

Aktualizacja: 18.07.2006

Dieta wypłacona pracownikowi z tytułu podróży służbowej stanowi koszt pracodawcy, który należy zaewidencjonować w księgach. »

Kary za niedopełnienie obowiązków

Aktualizacja: 18.07.2006

Kierownicy jednostek, które nie zadbały o zbadanie sprawozdań finansowych, mogą zapłacić grzywnę albo nawet trafić do więzienia. »

Gdy brak ksiąg, dochód można szacować

Aktualizacja: 18.07.2006

Dochód z działów specjalnych produkcji rolnej może być ustalany za pomocą norm szacunkowych, ale tylko wtedy, gdy podatnik nie prowadzi ksiąg - wyjaśnia minister. »

Reforma podatkowa teraz w rękach posłów

Aktualizacja: 18.07.2006

Na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu Sejmu ma dojść do długo oczekiwanego pierwszego czytania pakietu rządowych projektów ustaw wchodzących w skład reformy podatkowej. Także dziś mają się rozpocząć prace nad propozycjami poselskimi. W sumie do pierwszego czytania skierowano dwadzieścia projektów. »

Droższe interpretacje

Aktualizacja: 17.07.2006

Ministerstwo Finansów chce, by od nowego roku za wydanie wiążących interpretacji podatkowych podatnicy płacili 75 zł, a nie 50 zł, jak zakłada rządowy projekt nowelizacji Ordynacji podatkowej. »

Mniejsze straty mleczarni

Aktualizacja: 17.07.2006

Sejm uchwalił poselską nowelizację ustawy o VAT. Zgodnie z nią przez należność za towary i usługi dostarczane rolnikowi ryczałtowemu będzie się rozumieć także opłatę za przekroczenie kwoty mlecznej. »

Będą nowe formularze

Aktualizacja: 17.07.2006

Resort finansów proponuje zmianę załącznika będącego wzorem wniosku o udzielenie pozwolenia na stosowanie procedury uproszczonej. »

Zmieni się rachunkowość budżetowa

Aktualizacja: 17.07.2006

Projekt nowego rozporządzenia w sprawie zasad rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego opracowało Ministerstwo Finansów. »

E-deklaracje nieobowiązkowe

Aktualizacja: 17.07.2006

Duże firmy i organy administracji publicznej nie bedą musiały stosować elektronicznych deklaracji od 16 sierpnia. »

Zmiany w ustawie o VAT

Aktualizacja: 17.07.2006

Posłowie przegłosowali przygotowaną przez rząd nowelizację ustawy o VAT, która zakłada dodanie do niej przepisów unijnego rozporządzenia Rady UE. »

Warto odłożyć zakup biura lub sklepu

Aktualizacja: 17.07.2006

Po nowym roku podatnicy prowadzący działalność gospodarczą lub osiągający przychody z najmu będą mogli stosować nawet 10-proc. stawkę przy rocznej amortyzacji budynków i lokali niemieszkalnych. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »