| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Nowa ulga może zachęcać do nadużyć

Aktualizacja: 22.03.2006

Dziś Sejm ma zająć się rządowym projektem ustawy o spółdzielniach socjalnych. Eksperci krytykują propozycje zwolnienia podatkowego dla tych spółdzielni. »

Wniosek bez opłaty skarbowej

Aktualizacja: 22.03.2006

Osoby składające wniosek o zwrot VAT za zakupione materiały budowlane nie muszą wnosić opłaty skarbowej. Od początku roku podatnicy mogą składać wnioski o zwrot części VAT za kupowane materiały budowlane. »

Minister nie odstąpi od podatku

Aktualizacja: 22.03.2006

Minister finansów może zaniechać poboru podatku od Polaków pracujących w Anglii. Musi jednak istnieć ważny interes społeczny lub ważny interes podatników. Zdaniem MF przesłanki te nie występują. Z opinią tą nie zgadzają się eksperci. »

PO przygotowała projekt ustawy o podatku od osób fizycznych

Aktualizacja: 21.03.2006

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - powiedział we wtorek poseł PO Zbigniew Chlebowski na konferencji prasowej. Dodał, że projekt zawiera propozycje PiS, formułowane w kampanii wyborczej. »

Nieścisła informacja ministerstwa

Aktualizacja: 21.03.2006

Opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Finansów informacje mogą wprowadzić w błąd podatników, którzy chcą odliczać darowizny kościelne. Nie wynika z nich jasno, że od 2006 roku konieczna jest wpłata na konto. »

Wkrótce nowe standardy

Aktualizacja: 21.03.2006

W drugim półroczu 2006 roku możemy spodziewać się od dawna oczekiwanych nowych krajowych standardów rachunkowości. »

Zamiast akcyzy nowy podatek

Aktualizacja: 21.03.2006

Podatek ekologiczny zastąpi akcyzę płaconą od nabycia samochodów. Z propozycjami dotyczącymi przyszłego podatku Ministerstwo Finansów zapozna podatników po ogłoszeniu pakietu reform podatkowych. »

Najpierw towar, potem środek trwały

Aktualizacja: 21.03.2006

Jeśli firma decyduje o zaliczeniu do środków trwałych urządzenia nabytego jako towar, to konieczne jest dokonanie korekty kosztów w księdze przychodów i rozchodów. »

Interpretacje/udziały

Aktualizacja: 21.03.2006

Wypłata udziału kapitałowego na rzecz występującego ze spółki wspólnika ponad kwotę zwróconego wkładu stanowi dla niego przysporzenie majątkowe i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych »

Rachunkowość/Sprawozdania

Aktualizacja: 20.03.2006

Tylko do końca marca księgowi mają czas, aby sporządzić roczne sprawozdanie finansowe i przedstawić je właściwym organom. »

Deklaracje

Aktualizacja: 20.03.2006

Dziś mija termin złożenia deklaracji podatkowych: CIT-2, PIT-4, PIT-5, PIT-5L, PIT-8A i wpłacenia przez płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń. »

Ulga czeka na Trybunał

Aktualizacja: 20.03.2006

Obowiązująca od początku tego roku ulga na kluby sportowe przewiduje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. dochodu. Żeby z odliczenia skorzystać, trzeba ponieść wydatki na działalność klubów sportowych mających osobowość prawną. »

Zabrakło jednego zarzutu

Aktualizacja: 17.03.2006

Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął, czy podatnik, mimo braku pisemnej umowy o załadunek eksportowych towarów, mógł stosować do swoich usług zerową stawkę VAT. Wszystko dlatego, że w skardze zabrakło zarzutu naruszenia prawa procesowego. »

Biegły rewident musi być wiarygodny

Aktualizacja: 17.03.2006

Kandydaci na biegłych rewidentów muszą zdać dziesięć egzaminów z rachunkowości, podatków i finansów, odbyć praktykę i aplikację. Zajmuje to średnio 3-4 lata. Musi tyle trwać, aby biegły rewident był wiarygodny. »

Kasy rejestrujące

Aktualizacja: 17.03.2006

Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług negatywnie oceniła projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie kas rejestrujących. »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Mirek Gumula

Szkoła Jazdy Subaru

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK