Loteria Paragonowa - do 9 kwietnia można składać oferty w przetargu
REKLAMA
REKLAMA
Zdaniem wiceminister finansów Izabeli Leszczyny cel loterii jest prosty – chodzi o uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. "Biorąc paragon, wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Loteria to forma podziękowania za ten codzienny, często niezauważalny, pozytywny wkład" – uważa Leszczyna.
REKLAMA
100 pytań o samochód w firmie + CD
Zaznaczyła, że korzystając z usług i tak płaci się cenę brutto, czyli z naliczonym podatkiem. Jednak jeśli paragon nie zostanie wystawiony, to podatek, który przekazywany jest sprzedającemu, nie zostanie odprowadzony do budżetu państwa, a zostanie w kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.
"Osoby, które nie płacą podatków, oszukują więc w pierwszej kolejności swoich klientów. Z jednej strony pieniądze, które powinny zostać później wydane na nasze bezpieczeństwo, zdrowie czy edukację naszych dzieci są przez nich przywłaszczane. Z drugiej - cierpią drobni, uczciwi przedsiębiorcy, którzy każdego dnia muszą konkurować z oszustami wypychającymi ich z rynku nieuczciwą grą" – wskazała Leszczyna.
Polecamy: Narodowa loteria paragonowa (PDF)
REKLAMA
"Termin składania i otwarcia ofert w postępowaniu został przedłużony z 26 marca do 9 kwietnia br. ze względu na zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia (SIWZ)" - poinformowało PAP biuro prasowe resortu. Wyjaśniło, że zmiany w SIWZ dotyczą wymagań dla nagród (samochody), a dokonano ich w odpowiedzi na pytania zadane przez potencjalnych wykonawców. Uwzględniają one większość ich uwag.
W wymaganiach zmieniono np.: typ nadwozia (dodanie wersji nadwozia typu hatchback), zwiększono minimalny zakres pojemności silnika (od 1500 do 2200 cm3), zmniejszono długość pojazdu (na min. 4600 mm), zmieniono rozstaw osi (do min. 2700 mm), zmieniono pojemność bagażnika (do min. 430 l), zmodyfikowano opis instalacji radiowej, dodano możliwość zaoferowania samochodu z zestawem naprawczym do koła oraz dopuszczono emisję spalin zgodnie normą Euro 5 lub wyższą.
Loteria Paragonowa Ministerstwa Finansów - ogłoszono przetarg
"Zmiany powinny przyczynić się do zwiększenia konkurencji w postępowaniu. Ponadto, wskazać należy, że organizatorem Loterii będzie podmiot wyłoniony w toku prowadzonego przez Ministerstwo Finansów, w trybie przetargu nieograniczonego, postępowania o udzielenie zamówienia na przygotowanie i urządzenie Loterii Paragonowej oraz jej kompleksowej obsługi. Wykonawca będzie zobowiązany przygotować i urządzić Loterię trwającą w zakresie przyjmowania zgłoszeń udziału, zgodnie z wymaganiami Wzoru Umowy, przez okres 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych począwszy od pierwszego dnia miesiąca kalendarzowego rozpoczynającego się po upływie maksymalnie czterech pełnych miesięcy od daty zawarcia Umowy" - wyjaśniło biuro prasowe MF.
Ministerstwo poinformowało, że przeprowadzenie Loterii nie wymaga zmian w obowiązujących przepisach.
Kasy fiskalne 2015 / 2016 – zwolnienia
W loterii będzie mógł wziąć udział każdy, kto zarejestruje na stronie loterii paragon fiskalny wystawiony na kwotę co najmniej 10 zł. Dodatkowo nagradzane będą paragony za wybrane usługi. Nagrodami w loterii będą samochody średniej i wysokiej klasy, tablety i notebooki. Przewidziano też nagrody dla przedsiębiorców, którzy wystawili zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Loteria przewidziana jest na 12 miesięcy.
Tryb przetargu jest niegraniczony, to znaczy może do niego przystąpić każdy, kto spełnia postawione wymagania. Loteria musi być też zorganizowana i przeprowadzona zgodnie z wymogami ustawy o grach hazardowych. Do organizatora loterii będą należały również elementy jej promocji. Wykonawca będzie miał na przygotowanie loterii maksymalnie 4 miesiące od dnia podpisania umowy. (PAP)
REKLAMA
REKLAMA
- Czytaj artykuły
- Rozwiązuj testy
- Zdobądź certyfikat