REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych

Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych
Wpływ deregulacji na sektor usług księgowych

REKLAMA

REKLAMA

W Dniu Księgowego tj. 9 czerwca 2015 r. w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu”. Głównym jej punktem będzie debata dotycząca wpływu deregulacji na rynek usług księgowych oraz przyszłości tego sektora. Organizatorem jest portal Księgowi Przyszłości, a partnerami głównymi są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz firma Soneta Sp. z o.o. Infor.pl objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Minął rok od wejścia w życie ustawy ułatwiającej dostęp do wielu zawodów (zwanej ustawą deregulującą), w tym do zawodów zaufania publicznego takich, jak księgowy i doradca podatkowy. Temat ten od początku wywoływał gorące dyskusje. Przeciwnicy deregulacji wskazywali przede wszystkim na ryzyko obniżenia jakości świadczonych usług, natomiast zwolennicy tego rozwiązania przekonywali, że uwolnienie zawodów wpłynie pozytywnie na konkurencyjność oraz pozwoli na stworzenie dodatkowych miejsc pracy. Jak jest naprawdę? Portal branżowy Księgowi Przyszłości zdecydował się powiedzieć „sprawdzam”.

REKLAMA

Autopromocja

50 Ściąg Księgowego z aktualizacją online

W Dniu Księgowego, w Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie, podczas konferencji „Rok po deregulacji. Rynek usług księgowych po uwolnieniu zawodu” odbędzie się debata na temat wpływu deregulacji na rynek usług księgowych. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele władz publicznych, szkolnictwa wyższego, stowarzyszeń zrzeszających przedsiębiorców, dostawców technologii, środowiska księgowych oraz doradców podatkowych. Punktem wyjścia do debaty będzie raport z ogólnopolskiego badania przeprowadzonego wśród przedstawicieli biur świadczących usługi księgowe oraz właścicieli i kierowników przedsiębiorstw sektora MŚP.

Dyskusję poprowadzi znany dziennikarz biznesowy Piotr Chęciński ze stacji TVP Info, a z okazji Dnia Księgowego uroczysty tort zaserwuje Maria Ożga, finalistka II edycji programu MasterChef i autorka bloga kulinarnego "Księgowa w Kuchni".

Druga część konferencji zostanie poświęcona promocji i autopromocji w sektorze finansowym „Jak się wyróżnić na tle konkurencji?”. Poruszone będą cztery zagadnienia: wiedza, technologia, reklama oraz kariera. Agenda znajduje się tutaj.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Udział w konferencji jest bezpłatny. Osoby spoza Warszawy będą mogły śledzić debatę na żywo na portalu www.ksiegowiprzyszlosci.pl, dzięki transmisji za pomocą technologii stream online. W związku z ograniczeniem miejsc, wymagana jest wcześniejsza rejestracja na portalu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Gospodarki.  Konferencji patronują również Pracodawcy RP oraz Krajowa Izba Doradców Podatkowych. Partnerami  wydarzenia są Agencja ArtGroup oraz Instytut Nauk Społeczno-Ekonomicznych, odpowiedzialny za zrealizowanie badania. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: stacja TVP Info, Polska Agencja Prasowa, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Infor.pl”, „Rachunkowość”, „Świat Księgowych”, "Controlling", "Controlling i Rachunkowość Zarządcza" oraz portale ERP-view.pl i Kariera w Finansach. 

Więcej informacji na  www.ksiegowiprzyszlosci.pl

***

Więcej informacji udziela:

Agata Kostecka

Redakcja Księgowi Przyszłości

www.ksiegowiprzyszlosci.pl

tel.: 605 529 523

e-mail: agata.kostecka@ksiegowiprzyszlosci.pl

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ceny energii elektrycznej dla firm w 2025 roku. Aktualna sytuacja i prognozy

W 2025 roku polski rynek energii elektrycznej dla firm stoi przed szeregiem wyzwań i możliwości. Zrozumienie obecnej sytuacji cenowej oraz dostępnych form dofinansowania, zwłaszcza w kontekście inwestycji w fotowoltaikę, jest kluczowe dla przedsiębiorstw planujących optymalizację kosztów energetycznych.

Program do rozliczeń rocznych PIT

Rozlicz deklaracje roczne z programem polecanym przez tysiące firm i księgowych. Zawiera wszystkie typy deklaracji PIT, komplet załączników oraz formularzy NIP.

ETS 2: Na czym polega nowy system handlu emisjami w UE. Założenia, harmonogram i skutki wdrożenia. Czy jest szansa na rezygnację z ETS 2?

Unijny system handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) odgrywa kluczową rolę w polityce klimatycznej UE, jednak jego rozszerzenie na nowe sektory gospodarki w ramach ETS 2 budzi kontrowersje. W artykule przedstawione zostały założenia systemu ETS 2, jego harmonogram wdrożenia oraz potencjalne skutki ekonomiczne i społeczne. Przeanalizowano również możliwości opóźnienia lub rezygnacji z wdrożenia ETS 2 w kontekście polityki klimatycznej oraz nacisków gospodarczych i społecznych.

Samotny rodzic, ulga podatkowa i 800+. Komu skarbówka pozwoli skorzystać, a kto zostanie z niczym?

Ulga prorodzinna to temat, który każdego roku podczas rozliczeń PIT budzi wiele emocji, zwłaszcza wśród rozwiedzionych lub żyjących w separacji rodziców. Czy opieka naprzemienna oznacza równe prawa do ulgi? Czy ten rodzaj opieki daje możliwość rozliczenia PIT jako samotny rodzic? Ministerstwo Finansów rozwiewa wątpliwości.

REKLAMA

Rozliczenie podatkowe 2025: Logowanie do Twój e-PIT. Dane autoryzujące, bankowość elektroniczna, Profil Zaufany, mObywatel, e-Dowód

W ramach usługi Twój e-PIT przygotowanej przez Ministerstwo Finansów i Krajową Administrację Skarbową w 2025 roku, można złożyć elektronicznie zeznania podatkowe: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 i PIT-38 a także oświadczenie PIT-OP i informację PIT-DZ. Czas na to rozliczenie jest do 30 kwietnia 2025 r. Najpierw jednak trzeba się zalogować do e-US (e-Urząd Skarbowy - urzadskarbowy.gov.pl). Jak to zrobić?

Księgowy, biuro rachunkowe czy samodzielna księgowość? Jeden błąd może kosztować Cię fortunę!

Prowadzenie księgowości to obowiązek każdego przedsiębiorcy, ale sposób jego realizacji zależy od wielu czynników. Zatrudnienie księgowego, współpraca z biurem rachunkowym czy samodzielne rozliczenia – każda opcja ma swoje plusy i minusy. Źle dobrane rozwiązanie może prowadzić do kosztownych błędów, kar i niepotrzebnego stresu. Sprawdź, komu najlepiej powierzyć finanse swojej firmy i uniknij pułapek, które mogą Cię słono kosztować!

Czym są przychody pasywne, wykluczające z Estońskiego CIT? Sądy odpowiadają niejednoznacznie

Przychody pasywne w Estońskim CIT. Czy w przypadku gdy firma informatyczna sprzedaje prawa do gier jako licencje, są to przychody pasywne, wykluczające z Estońskiego CIT? Na pytanie, czy limit do 50% przychodów z wierzytelności dla podatników na Estońskim CIT powinien być liczony z uwzględnieniem zbywania własnych wierzytelności w ramach faktoringu, sądy odpowiadają niejednoznacznie.

Dość biurokratycznych absurdów! 14 kluczowych zmian, które uwolnią firmy od zbędnych ograniczeń

Mikro, małe i średnie firmy od lat duszą się pod ciężarem skomplikowanych przepisów i biurokratycznych wymagań. Rzecznik MŚP, Agnieszka Majewska, przekazała premierowi Donaldowi Tuskowi listę 14 postulatów, które mogą zrewolucjonizować prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce. Uproszczenia podatkowe, ograniczenie kontroli, mniej biurokracji i szybsze procedury inwestycyjne – te zmiany mogą zdecydować o przyszłości setek tysięcy przedsiębiorstw. Czy rząd odpowie na ten apel?

REKLAMA

Odliczenie w PIT zakupu smartfona, smartwatcha i tabletu jest możliwe. Kto ma takie prawo? [Ulga rehabilitacyjna 2025]

Wydatki poniesione przez podatnika z orzeczoną niepełnosprawnością na zakup telefonu komórkowego (smartfona), smartwatcha i tabletu oraz oprogramowania i baterii do tych urządzeń (a także na naprawy tych urządzeń), można uznać za wydatki, podlegające odliczeniu w ramach ulgi rehabilitacyjnej określonej w art. 26 ust. 1 pkt 6 w zw. z art. 26 ust. 7a pkt 3 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Podstawowym warunkiem tego odliczenia jest to, by te urządzenia ułatwiały wykonywanie czynności życiowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności. Takie jest stanowisko Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej zaprezentowane np. w interpretacji indywidualnej z 19 listopada 2024 r.

Twój e-PIT już jest! Jak szybko rozliczyć PIT i otrzymać zwrot podatku?

Usługa Twój e-PIT ruszyła 15 lutego 2025 roku rusza. To najprostszy sposób na szybkie i wygodne rozliczenie podatku PIT za 2024 rok. Sprawdź, jakie nowości wprowadzono w tym roku i jak złożyć zeznanie w kilka kliknięć, by nie czekać na zwrot podatku!

REKLAMA