| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Ręce ministra nie dosięgną sądów

Aktualizacja: 10.11.2005

Urzędnicy resortu finansów nie będą mieli wglądu do dokumentów sądowych ani prawa do uzyskiwania pisemnych lub ustnych wyjaśnień od pracowników sądów. Trybunał Konstytucyjny uznał wczoraj, że uprawnienia te są niezgodne z konstytucją. »

Będą zmiany przepisów i korekty na koniec roku

Aktualizacja: 09.11.2005

Księgowych czekają nie tylko zmiany w ustawie o rachunkowości, ale też olbrzymie korekty na koniec roku. Wszystko za sprawą błędów w pierwszych sprawozdaniach sporządzonych według międzynarodowych standardów. »

Foldery reklamowe nie są ofertą

Aktualizacja: 09.11.2005

Foldery reklamujące bony towarowe nie są ofertą w rozumieniu ustawy o zamówieniach publicznych - orzekła Główna Komisja Orzekająca. »

Przy fuzjach fiskusowi brakuje dobrej woli

Aktualizacja: 09.11.2005

Wśród polskich przedsiębiorców panuje przekonanie, że lepiej firmę zlikwidować i założyć od początku niż np. połączyć ją z inną firmą. Czy to słuszny pogląd? »

Jakie są uprawnienia i obowiązki sprawdzanego kontrahenta

Aktualizacja: 08.11.2005

Organy podatkowe mają różne narzędzia do weryfikowania otrzymanych w toku kontroli podatkowej lub prowadzonego postępowania podatkowego dokumentów i informacji. »

Na czym polega kontrola krzyżowa

Aktualizacja: 08.11.2005

Organy podatkowe mają prawo kontrolować rozliczane przez nas podatki. Ale może się zdarzyć, że zostaniemy skontrolowani przy okazji kontroli przeprowadzanej u naszego kontrahenta. »

Niekoniecznie na koniec roku

Aktualizacja: 08.11.2005

Zapasy towarów i materiałów (opakowań) objętych ewidencją wartościową w punktach obrotu detalicznego oraz zapasy drewna w jednostkach prowadzących gospodarkę leśną mogą być inwentaryzowane raz w dowolnym momencie roku. »

Kłopotliwe postępowania równoczesne

Aktualizacja: 08.11.2005

Gdy zbiegają się egzekucje: administracyjna i sądowa do tej samej nieruchomości, rzeczy albo prawa majątkowego, organ egzekucyjny wstrzymuje czynności egzekucyjne na wniosek wierzyciela zobowiązanego lub z urzędu i przekazuje akta egzekucji administracyjnej sądowi rejonowemu. »

Czego nie wykażemy w zeznaniu rocznym

Aktualizacja: 08.11.2005

W zeznaniu rocznym PIT-37 nie wykazuje się przychodów opodatkowanych w formie ryczałtu z tytułu wygranych w konkursach, grach i zakładach wzajemnych lub nagród związanych ze sprzedażą premiową. »

Faktury do weryfikacji

Aktualizacja: 08.11.2005

Wojewódzki sąd administracyjny słusznie nakazał organom podatkowym zbadać, czy wierzytelności, które spółka sprzedawała bankowi, w ogóle istniały. »

VAT od adwokata do Trybunału

Aktualizacja: 08.11.2005

Ostatecznie to Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnie, czy adwokaci, świadcząc pomoc prawną z urzędu na zlecenie sądu, muszą płacić VAT. »

Strzyżenie fryzjerów

Aktualizacja: 07.11.2005

Mamy sygnały o praktyce, rozpowszechniającej się w salonach fryzjerskich. Pracodawcy zobowiązani do odprowadzania do urzędu skarbowego VAT płaconego w cenie usługi przez klientów, finansują go sobie z wynagrodzeń pracowników, zatrudnionych na regularnych umowach o pracę. »

Jakie druki trzeba przygotować

Aktualizacja: 07.11.2005

Opracowywanie dokumentacji powinno objąć dokumenty dotyczące przygotowania inwentaryzacji, jej przebiegu oraz ustalenia i rozliczenia różnic. Wyniki inwentaryzacji należy odpowiednio udokumentować i powiązać z zapisami ksiąg rachunkowych. »

Opłata za wizę to nie koszt spółki

Aktualizacja: 07.11.2005

Opłata związana z uzyskaniem wizy dla obcokrajowca nie może zostać uznana za koszt uzyskania przychodu - nawet jeśli osoba ta ma objąć fotel prezesa zarządu spółki. Jest to wydatek osobisty, bo to obcokrajowiec, żeby dostać pracę, musi mieć wizę. »

W składzie celnym 0 proc.

Aktualizacja: 04.11.2005

Dostawa towarów w składzie celnym oraz towarów objętych procedurą składu celnego od początku 2006 r. będzie korzystała z preferencyjnej, 0-proc. stawki VAT. To efekt zmian w rozporządzeniu wykonawczym do ustawy o VAT (Dz.U. nr 218, poz. 1843). »

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Ceret Grzywaczewska

Kancelaria Radców Prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od ksiegowosc.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK