reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Jak zaksięgować sprzedaż samochodu po wypadku

Aktualizacja: 10.08.2006

Koszty i przychody związane ze sprzedażą środków trwałych należy odpowiednio zaewidencjonować. Służą do tego konta Pozostałe koszty operacyjne i Pozostałe przychody operacyjne. »

Jak złożyć e-deklarację

Aktualizacja: 10.08.2006

Ministerstwo Finansów przedstawiło rozporządzenia niezbędne do przesyłania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Zaczną one obowiązywać 16 sierpnia. »

Kiedy komornik musi wystawić fakturę

Aktualizacja: 10.08.2006

Komornik nie jest podatnikiem VAT tylko wtedy, gdy wykonuje swoje czynności jako funkcjonariusz publiczny. Jeżeli wykonuje czynności na podstawie umowy cywilnoprawnej, powinien wystawić fakturę VAT. »

Więcej planów audytu

Aktualizacja: 09.08.2006

31 października mija termin złożenia rocznych planów audytu. W tym roku będzie ich znacznie więcej niż w latach ubiegłych. Wszystko za sprawą nowych przepisów. »

Na powrót do swojego urzędu czeka się latami

Aktualizacja: 09.08.2006

Nawet kilka lat czekają na powrót do poprzedniego urzędu skarbowego podatnicy obsługiwani przez duże urzędy, gdy ich roczne przychody nie przekraczają 5 mln euro. »

Prezydent podpisał e-deklaracje

Aktualizacja: 09.08.2006

Prezydent podpisał nowelizację Ordynacji podatkowej. Nowelizacja zamienia obowiązkowe rozliczania w formie elektronicznej na rozliczenia dobrowolne. »

Dochód z linków w sieci trzeba wpisać w PIT

Aktualizacja: 09.08.2006

Zamieszczanie płatnych linków na stronach internetowych okazuje się bardzo opłacalne. Nawet niezbyt popularna strona internetowa przynosi swojemu właścicielowi przychody rzędu kilku tysięcy złotych miesięcznie. Problem jednak w tym, że z tak uzyskanych dochodów trzeba rozliczyć się z fikusem, a o tym nie wszyscy pamiętają. »

Mija termin składania zgłoszeń

Aktualizacja: 09.08.2006

10 czerwca, czyli już jutro, mija termin składania zgłoszeń INTRASTAT. Jednym ze sposobów ich dokonywania jest użycie systemu teleinformatycznego CELINA. »

Resort finansów: twórcy nie stracą płacąc VAT

Aktualizacja: 08.08.2006

Rząd chce od 1 stycznia 2007 r. obciążyć VAT naukowców, artystów, dziennikarzy, menedżerów na kontraktach, a nawet sprzątaczki na umowach-zleceniach. Zapewnia jednak, że podatnicy nie poniosą z tego powodu dodatkowych kosztów. »

Zmiany w ustawie o PIT nie pozbawiły podatników prawa do ulgi na wynajem

Aktualizacja: 08.08.2006

Wynajęcie członkowi najbliższej rodziny mieszkania w budynku z lokalami na wynajem nie powoduje utraty prawa do ulgi, i to także wtedy, gdy prawo do odliczenia nabyto przed końcem 1996 roku. »

Przez zły przepis firmy zamrażają miliony

Aktualizacja: 08.08.2006

Ministerstwo Finansów zapowiada, że w przygotowanym projekcie nowej ustawy o podatku akcyzowym odstąpi od wymogu "nienaruszenia w sposób istotny przepisów prawa celnego lub przepisów podatkowych w okresie ostatnich 3 lat" »

Nie można przekroczyć limitu, żeby korzystać ze zwolnienia z VAT

Aktualizacja: 08.08.2006

Można skorzystać ze zwolnienia z VAT, jeśli obrót nie przekracza w 2005 roku 39 200 zł i podatnik nie zrezygnował z tej możliwości w poprzednich latach. »

Podatek nie tylko od lokat

Aktualizacja: 08.08.2006

Opodatkowane są nie tylko zyski z lokat. Bank pobiera podatek również od odsetek z pieniędzy na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym. »

Strata w spółdzielni jest pokrywana z funduszu zasobowego

Aktualizacja: 08.08.2006

Strata w spółdzielni w pierwszej kolejności pokrywana jest z funduszu zasobowego. Zdarzenie to musi jednak zostać odzwierciedlone w ewidencji księgowej. »

VAT na usługi tłumaczy

Aktualizacja: 07.08.2006

Podstawą opodatkowania VAT usług wykonywanych dla sądów przez tłumaczy przysięgłych jest kwota należna od sądu pomniejszona o należny podatek. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Wachowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama