reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Aktualności > Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Rząd przyjął projekt noweli ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, zakładający m.in. zwolnienie od 2009 r. z tego podatku działań restrukturyzacyjnych, podejmowanych przez spółki kapitałowe.

Jak poinformowało we wtorek w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu, chodzi m.in. o ich łączenie i podział, wniesienie do spółki kapitałowej wkładów niepieniężnych (aportów) w postaci oddziału innej spółki kapitałowej oraz wymianę udziałów wátakich spółkach.


"Opodatkowanie nie dotyczyłoby także zmiany umowy spółki, związanej z przeniesieniem (między państwami członkowskimi) rzeczywistego ośrodka zarządzania spółki kapitałowej lub jej statutowej siedziby" - podał CIR.


Zgodnie z projektem, z podatku zwolnione będą też przekształcenia spółki kapitałowej w inna spółkę kapitałową.


CIR podał, że zmiana przepisów jest konieczna ze względu na wejście w życie 12 marca 2008 r. dyrektywy wspólnotowej z 12 lutego br., dotyczącej podatków pośrednich od gromadzenia kapitału. Państwa członkowskie UE na jej wdrożenie mają czas do końca roku.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Nowe oznaczenia w ewidencji VAT i JPK_VAT (PDF)24.90 zł
reklama

Narzędzia księgowego

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Controlling i Zarządzanie

Controlling i Zarządzanie to fachowy magazyn kierowany do profesjonalistów rachunkowości zarządczej, controllingu, analizy finansowej i sprawozdawczości zewnętrznej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama