reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

PO przygotowała projekt ustawy o podatku od osób fizycznych

Aktualizacja: 21.03.2006

Platforma Obywatelska przygotowała projekt ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych - powiedział we wtorek poseł PO Zbigniew Chlebowski na konferencji prasowej. Dodał, że projekt zawiera propozycje PiS, formułowane w kampanii wyborczej. »

Nieścisła informacja ministerstwa

Aktualizacja: 21.03.2006

Opublikowane na stronie internetowej Ministerstwa Finansów informacje mogą wprowadzić w błąd podatników, którzy chcą odliczać darowizny kościelne. Nie wynika z nich jasno, że od 2006 roku konieczna jest wpłata na konto. »

Najpierw towar, potem środek trwały

Aktualizacja: 21.03.2006

Jeśli firma decyduje o zaliczeniu do środków trwałych urządzenia nabytego jako towar, to konieczne jest dokonanie korekty kosztów w księdze przychodów i rozchodów. »

Interpretacje/udziały

Aktualizacja: 21.03.2006

Wypłata udziału kapitałowego na rzecz występującego ze spółki wspólnika ponad kwotę zwróconego wkładu stanowi dla niego przysporzenie majątkowe i podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych »

Zamiast akcyzy nowy podatek

Aktualizacja: 21.03.2006

Podatek ekologiczny zastąpi akcyzę płaconą od nabycia samochodów. Z propozycjami dotyczącymi przyszłego podatku Ministerstwo Finansów zapozna podatników po ogłoszeniu pakietu reform podatkowych. »

Wkrótce nowe standardy

Aktualizacja: 21.03.2006

W drugim półroczu 2006 roku możemy spodziewać się od dawna oczekiwanych nowych krajowych standardów rachunkowości. »

Rachunkowość/Sprawozdania

Aktualizacja: 20.03.2006

Tylko do końca marca księgowi mają czas, aby sporządzić roczne sprawozdanie finansowe i przedstawić je właściwym organom. »

Deklaracje

Aktualizacja: 20.03.2006

Dziś mija termin złożenia deklaracji podatkowych: CIT-2, PIT-4, PIT-5, PIT-5L, PIT-8A i wpłacenia przez płatników zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłaconych wynagrodzeń. »

Ulga czeka na Trybunał

Aktualizacja: 20.03.2006

Obowiązująca od początku tego roku ulga na kluby sportowe przewiduje możliwość odliczenia od podstawy opodatkowania wydatków w wysokości nieprzekraczającej 10 proc. dochodu. Żeby z odliczenia skorzystać, trzeba ponieść wydatki na działalność klubów sportowych mających osobowość prawną. »

Zabrakło jednego zarzutu

Aktualizacja: 17.03.2006

Naczelny Sąd Administracyjny nie rozstrzygnął, czy podatnik, mimo braku pisemnej umowy o załadunek eksportowych towarów, mógł stosować do swoich usług zerową stawkę VAT. Wszystko dlatego, że w skardze zabrakło zarzutu naruszenia prawa procesowego. »

Biegły rewident musi być wiarygodny

Aktualizacja: 17.03.2006

Kandydaci na biegłych rewidentów muszą zdać dziesięć egzaminów z rachunkowości, podatków i finansów, odbyć praktykę i aplikację. Zajmuje to średnio 3-4 lata. Musi tyle trwać, aby biegły rewident był wiarygodny. »

Kasy rejestrujące

Aktualizacja: 17.03.2006

Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług negatywnie oceniła projekt rozporządzenia ministra finansów w sprawie kas rejestrujących. »

Błędy we wnioskach o zwrot VAT

Aktualizacja: 17.03.2006

Do urzędów skarbowych trafia coraz więcej wniosków o zwrot VAT zawartego w cenie materiałów budowlanych. Należy się spodziewać, że w najbliższym czasie będzie ich jeszcze więcej. Na razie ruch jest umiarkowany. »

Kto zdaje egzamin

Aktualizacja: 16.03.2006

Ubiegający się o certyfikat księgowego pierwszy raz mają większe szanse na zdanie egzaminu niż te osoby, które przystępują do niego po raz kolejny - wynika z obserwacji Ministerstwa Finansów. »

Kasy fiskalne pojawią się i znikną

Aktualizacja: 16.03.2006

Zgodnie z przygotowywanym rozporządzeniem ministra finansów od 1 września kasy fiskalne będą musieli zainstalować sprzedawcy między innymi sprzętu RTV i AGD, płyt CD i DVD oraz aparatów fotograficznych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

ARTYKUŁ PARTNERSKI

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Szlawski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama