| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Aktualności

Alimenty i bony nadal z podatkiem

Aktualizacja: 17.11.2004

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała dwie senackie poprawki zgłoszone do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Importerzy samochodów płacą coraz mniej

Aktualizacja: 17.11.2004

Sprowadzane do kraju samochody używane obciążone są coraz niższą akcyzą. Nie jest to wcale efekt zmiany przepisów podatkowych, ale zaniżania wartości faktur i importu coraz starszych aut. Do końca tego roku z tego powodu do budżetu może wpłynąć nawet o 1 mld zł mniej. »

TVN na sprzedaż

Aktualizacja: 17.11.2004

Podatek samochodowy

Aktualizacja: 16.11.2004

Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt ustawy, wprowadzającej opłatę lub nowy podatek pobierany przy pierwszej rejestracji w kraju samochodu osobowego. Opłata ta lub podatek płacony byłby przed pierwszą rejestracją w kraju w zależności od pojemności silnika oraz poziomu emisji spalin. Płacony byłby przez osoby, które zakupiły nowy samochód, jak też przez osoby, które kupiły używany samochód za granicą. Regulacje tej ustawy miałyby w przyszłym roku zastąpić obecnie istniejący podatek akcyzowy. »

Nowelizacje ustaw podatkowych

Aktualizacja: 16.11.2004

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych ma rozpatrzyć zaproponowane przez Senat poprawki do znowelizowanych ustaw: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Elektroniczne rozliczenia z US

Aktualizacja: 16.11.2004

PKO BP zarobił 1,2 mld zł

Aktualizacja: 16.11.2004

Wzrosła inflacja

Aktualizacja: 16.11.2004

W październiku ceny detaliczne towarów i usług konsumpcyjnych poszły w górę o 0,6 proc. - wynika z obwieszczenia GUS. »

Lekarze bez kas fiskalnych

Aktualizacja: 15.11.2004

Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie kas fiskalnych w gabinetach kosmetycznych i zakładach fryzjerskich. Te pomysły spowodowały, że rozgorzała dyskusja nad tym, dlaczego nie wprowadzić kas w gabinetach lekarskich. »

Egzaminy audytorskie

Aktualizacja: 15.11.2004

Do końca br. audytorzy wewnętrzni, aby móc dalej wykonywać swój zawód, powinni zdać egzamin przed specjalną komisją egzaminacyjną. »

Ulgi na darowizny kościelne

Aktualizacja: 15.11.2004

Po środowym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego, oddalającym skargę kasacyjną dotyczącą odliczania darowizny kościelnej, sytuacja podatników, którzy z tej oszczędności skorzystali, diametralnie się zmieniła. Zmieniła na gorsze, bo sąd kategorycznie mówi "nie" dla darowizn kościelnych odliczanych bez limitu. »

Inwentaryzacja w księgach rachunkowych

Aktualizacja: 09.11.2004

Jednym z podstawowych warunków wiernego przedstawienia obrazu firmy w sprawozdaniu finansowym jest prawidłowo przeprowadzona inwentaryzacja składników majątkowych i ich wycena. Ważne zatem, aby przed jej rozpoczęciem zapoznać się ze wskazówkami, jak, kiedy i w jaki sposób uporać się z tym obowiązkiem. Warto też zwrócić uwagę, jakie korzyści danej firmie przynosi ten obowiązek. »

Eksport ciągle rośnie

Aktualizacja: 10.11.2004

Nowe ulgi podatkowe - propozycje MF

Aktualizacja: 10.11.2004

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »