reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Sankcja na własne życzenie

Aktualizacja: 06.09.2005

Podatnik, który sprzedawał towary opodatkowane w całości lub w części stawką niższą niż podstawowa, mógł wnioskować o rozszerzenie zwrotu VAT. W przypadku jednak, gdy organ podatkowy odmówił zwrotu, mógł jednocześnie zastosować sankcję, czyli dodatkowe zobowiązanie w VAT. »

Szansa na zwrot akcyzy od używanych samochodów

Aktualizacja: 06.09.2005

Orzeczenie ETS będzie podstawą wznowienia postępowania podatkowego. »

Odsetki od sprzedaży na raty przychodem w momencie otrzymania

Aktualizacja: 05.09.2005

Szczególny moment powstania przychodu w chwili zapłaty ma zastosowanie do wszystkich odsetek, w tym także związanych ze sprzedażą ratalną - uznał Naczelny Sąd Administracyjny. »

Jak liczyć odsetki podatkowe

Aktualizacja: 05.09.2005

Od pierwszego września obowiązuje nowe rozporządzenie ministra finansów w sprawie naliczania odsetek za zwłokę. Nie wprowadza ono zasadniczych zmian, ale drobne korekty do istniejących przepisów. »

Podatek Belki może być zniesiony

Aktualizacja: 05.09.2005

Resort finansów ostatecznie potwierdził stanowisko, że unijna dyrektywa o opodatkowaniu odsetek nie nakłada na państwa członkowskie obowiązku wprowadzenia takiego podatku ani nie zakazuje jego zniesienia. »

Obniżki już za miesiąc

Aktualizacja: 05.09.2005

Spadnie oprocentowanie kredytów, a także - przynajmniej w niektórych bankach - depozytów. Zmian można spodziewać się już w ciągu najbliższych 3-4 tygodni. »

Kasa to nie lekarstwo na patologie

Aktualizacja: 05.09.2005

Taksówkarze zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego przepisy wprowadzające specjalne wymagania techniczne dla kas montowanych w taksówkach. Ma to być sposób na podważenie sensu stosowania w taksówkach kas w ogóle. Eksperci nie dają im jednak wielkich szans na wygraną. »

Dowody podatkowe trzeba zabezpieczyć

Aktualizacja: 02.09.2005

Każdy dowód powinien być oznaczony sygnaturą akt kontroli podatkowej i podpisany przez pracownika, który przeprowadził kontrolę podatkową. »

Zagraniczni podatnicy rozliczą się w innych urzędach

Aktualizacja: 02.09.2005

Wielu zagranicznych podatników uzyskujących dochody w Polsce rozliczy się w innych niż obecnie urzędach skarbowych. »

Sprawy mogą ciągnąć się latami

Aktualizacja: 02.09.2005

Nowelizacja przepisów mających przeciwdziałać próbom obchodzenia prawa podatkowego ani nie wyjaśniła dotychczasowych wątpliwości, ani nie polepszyła sytuacji podatników. Zlikwidowano natomiast możliwość wstrzymania wykonania decyzji podatkowej z mocy prawa oraz zawieszono bieg przedawnienia na czas postępowania cywilnego. W efekcie oczekiwanie na rozstrzygnięcie może wydłużyć się o kilka lat. »

Podatek Belki niekonieczny

Aktualizacja: 02.09.2005

Komisja Europejska potwierdziła nieoficjalnie, że prawo europejskie nie zakazuje likwidacji 19 proc. podatku od zysków z oszczędności. Może to jednak przysporzyć Polsce kłopotów. »

Kolejni podatnicy z kasami fiskalnymi

Aktualizacja: 02.09.2005

Od 1 września 2005 r. niektórzy podatnicy nie mogą już korzystać ze zwolnienia z obowiązku stosowania kas fiskalnych. »

Od dziś zmiana Ordynacji

Aktualizacja: 01.09.2005

Od dziś zaczyna obowiązywać większość przepisów znowelizowanej Ordynacji podatkowej. Większość rozwiązań nie została poprzedzona dogłębną analizą i w konsekwencji mają one jedynie doraźny charakter. Często ich konstrukcja prawna jest nieprawidłowa - uważają eksperci. »

Nie cały VAT do odliczenia

Aktualizacja: 01.09.2005

Prawo do odliczenia VAT związanego z budową budynku usługowo-mieszkalnego dotyczy tylko części przeznaczonej na działalność. »

Odsetki piąty raz w dół

Aktualizacja: 01.09.2005

Od dziś stopa lombardowa wynosi 6 proc., co oznacza, że stawka odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych będzie wynosić 12 proc. zamiast dotychczasowych 12,50 proc. kwoty zaległości w stosunku rocznym. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama