reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Minister nie podwyższy akcyzy

Aktualizacja: 20.06.2005

Sejm uchwalił zmianę ustawy o akcyzie, która ma uniemożliwić ministrowi finansów podwyższanie stawek na olej opałowy i gaz płynny. »

Za dużo uprawnień dla wywiadu skarbowego

Aktualizacja: 20.06.2005

Dziś Trybunał Konstytucyjny rozpozna skargę dotyczącą konstytucyjności przepisów rozszerzających uprawnienia wywiadu skarbowego. »

Wkrótce kontakt z urzędem przez e-mail

Aktualizacja: 20.06.2005

Jeśli organ podatkowy będzie doręczał pisma podatnikowi w formie elektronicznej, będzie musiał otrzymać potwierdzenie otrzymania pisma przez adresata. »

Szkolenia dla rewidentów

Aktualizacja: 20.06.2005

Cło. Poprawiony wykaz gwarantów

Aktualizacja: 17.06.2005

W miniony piątek, tj. 17 bm. weszło w życie rozporządzenie poprawiające wykaz gwarantów uprawnionych do udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie pokrycia kwot wynikających z długu celnego, a także zmienione rozporządzenie określające współpracę Agencji Rynku Rolnego z innymi podmiotami gwarantującymi długi celne. »

Czynsz najmu. Jak rozliczyć wydatki w czasie

Aktualizacja: 17.06.2005

Jeśli podatnik korzysta z cudzych składników majątku na podstawie umowy najmu, naturalne jest, że wydatki, jakie ponosi z tego tytułu, chciałby zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Możliwość taką dają zresztą przepisy podatkowe. »

PIT. Sprzedaż rzeczy ruchomych

Aktualizacja: 17.06.2005

Czasami zbyt wczesna sprzedaż rzeczy ruchomych, np. samochodu czy komputera na aukcji internetowej, naraża nas na dodatkowy wydatek w postaci podatku płaconego fiskusowi. Dlatego lepiej odczekać pół roku od nabycia i dopiero po tym czasie sprzedać rzecz wcześniej kupioną. »

Urzędy skarbowe dla dużych podatników

Aktualizacja: 17.06.2005

Sądy administracyjne zaczynają obecnie wydawać wyroki stwierdzające nieważność decyzji urzędów skarbowych dla tzw. dużych podatników, wydanych w 2004 r., ze względu na brak ich właściwości. Całe zamieszanie wynika z nieprecyzyjnych przepisów »

Więcej z CIT, mniej z akcyzy

Aktualizacja: 17.06.2005

Rząd szacuje, że w 2005 r. wpływy z podatku dochodowego od osób prawnych będą wyższe, niż zakładano w ustawie budżetowej. Niższe natomiast, niż planowano, budżet uzyska z akcyzy. »

Nowa stawka za poświadczenie

Aktualizacja: 17.06.2005

Osoby fizyczne i prawne pragnące złożyć za granicą polskie dokumenty urzędowe będą musiały uiścić opłatę skarbową w wysokości 60 zł za tzw. Apostille, czyli poświadczenie - wynika z projektu zmiany ustawy o opłacie skarbowej, której pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie. »

Posłowie blokują podwyżki akcyzy

Aktualizacja: 17.06.2005

Projekt nowelizacji ustawy o akcyzie zamrażającej podwyżki stawek na paliwa opałowe trafił wczoraj na posiedzenie Sejmu. Głosowanie nad wotum nieufności dla ministra finansów odbędzie się za dwa tygodnie. »

Amortyzacja zespołów komputerowych - wybrane zagadnienia

Aktualizacja: 15.06.2005

Jak amortyzować części peryferyjne komputera? Kiedy wydatek na komputer można zaliczyć bezpośrednio do kosztów uzyskania przychodu? Jak amortyzować nowe fabrycznie komputery? »

Wyższa akcyza na papierosy

Aktualizacja: 17.06.2005

reklama
reklama

POLECANE

reklama
reklama

Ostatnio na forum

reklama

Nowy JPK_VAT

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Wyoming LLC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama