| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Księgowość > Zmiany prawa > Działalność gospodarcza w zakresie ochrony - nowy wzór wniosku o udzielenie koncesji

Działalność gospodarcza w zakresie ochrony - nowy wzór wniosku o udzielenie koncesji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło nowy wzór wniosku o udzielenie/zmianę koncesji dla działalności ochrony osób i mienia.

Wzór wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia składanego do organu koncesyjnego przez przedsiębiorcę został określony w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 30 czerwca 2011 r. w sprawie wzoru wniosku o udzielenie lub zmianę koncesji na wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie usług ochrony osób i mienia (Dz.U. Nr 136, poz. 802).

Wniosek o udzielenie koncesji powinien zawierać zaświadczenie albo oświadczenie przedsiębiorcy o niezaleganiu z wpłatami należności budżetowych. Przedsiębiorca ma prawo wyboru, czy składa oświadczenie w tej sprawie pod groźbą odpowiedzialności karnej, czy składa zaświadczenie wydane przez właściwe organy podatkowe. We wzorze wniosku zawarto treść klauzuli, jaką przedsiębiorca jest zobowiązany zawrzeć we wniosku, jeżeli zamiast zaświadczenia postanowił złożyć oświadczenie w tej sprawie.

Ponadto wzór wniosku zawiera informacje o dokumentach wymaganych przy złożeniu wniosku o udzielenie koncesji (dotychczas określone były wyłącznie dokumenty, jakie przedsiębiorca był zobowiązany dołączyć do wniosku o udzielenie koncesji).

Rozporządzenie weszło w życie 1 lipca 2011 r.

Czytaj także

Narzędzia księgowego

POLECANE

WYWIADY, RELACJE, WYDARZENIA

reklama

Ostatnio na forum

Jednolity Plik Kontrolny

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Szpak

trenerka i założycielka organizacji szkoleniowej Laboratorium Współpracy: www.laboratoriumwspolpracy.pl

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »