REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Akcja składania rocznych zeznań podatkowych

W urzędach skarbowych całej Polski trwa akcja składania zeznań podatkowych.

Do końca marca br. do urzędów skarbowych woj. zachodniopomorskiego złożono 334.191 zeznań: PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-28 oraz PIT-38. Tylko do szczecińskich urzędów skarbowych wpłynęły już 95.282 deklaracje, a do koszalińskich 42.488. Porównując te dane z zeszłoroczną akcją, stanowi to 50,41 % liczby deklaracji złożonych w naszym województwie za cały 2006 r. (analogicznie dla Szczecina to 47,6 %, dla Koszalina 47,5%).

 


W odniesieniu do podatników należy wskazać, że rozliczyło się dopiero około 50 % wszystkich osób, które rozliczały się w roku ubiegłym (niemalże 432 tys. osób). W Szczecinie roczne zeznanie podatkowe złożyło dotychczas 122.400 tys. mieszkańców, a w Koszalinie 56.175 mieszkańców). Wynika z tego, że podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku duża liczba osób swojego „PIT`a" złoży do urzędu lub prześle pocztą dopiero w kwietniu.

 


Wiele osób, które mają możliwość odliczenia ulgi prorodzinnej, wolało wcześniej rozliczyć się z fiskusem, aby jak najszybciej uzyskać zwrot podatku. W całym województwie ulgę tę dotychczas wykorzystały 81.023 osoby, z czego w Szczecinie 16.600, a w Koszalinie 6.978. Łączna kwota ulgi prorodzinnej wykazanej w zeznaniach (złożonych do końca marca br.) w skali województwa wynosi 105.084.548 zł. Średnio rodzice naszego województwa uzyskują zwrot ulgi prorodzinnej w wysokości 1.280 zł. (maksymalnie można zmniejszyć podatek o 1.145,08 zł za każde wychowywane dziecko).

Autopromocja

ZFŚS 2023. Komentarz

Kup książkę:

ZFŚS 2023. Komentarz

 

Dalszy ciąg materiału pod wideo


Począwszy od 1 stycznia br. przekazywaniem 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego zajmują się urzędy skarbowe. Podatnicy rozliczając się z podatku dochodowego, mogą w treści deklaracji wskazać, na jaki cel ma być wykorzystany 1% ich podatku. Zgodnie z tą dyspozycją, naczelnik urzędu skarbowego dokona przelewu na rachunek bankowy wskazanej przez podatnika organizacji pożytku publicznego.

 


W naszym województwie, w zeznaniach złożonych do 31.03.2008 r., 46.757 osób wskazało, jak ma zostać spożytkowany 1% opłacanego podatku. Wśród nich 16.091 osób to Szczecinianie, a 4.034 - to Koszalinianie. Zgodnie z dyspozycją podatników, urzędy skarbowe naszego województwa przekażą na rachunki organizacji pożytku publicznego łącznie 1.951.181 zł, z czego urzędy szczecińskie - 641.183 zł, a koszalińskie - 227.720 zł.

Autopromocja

Bieżące aktualności o zmianach przepisów

Czy biuro rachunkowe ma nowe obowiązki w związku z wprowadzeniem KSeF? Zmiany w podatkach dochodowych na 2024 r. i innych zmianach w VAT 2024 oraz prawie pracy i ubezpieczeń społecznych. I wiele innych bieżących tematów ...

IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
Autopromocja

REKLAMA

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Podatek PIT - część 2
  certificate
  Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
  1/10
  Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
  30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
  2 maja 2023 r. (wtorek)
  4 maja 2023 r. (czwartek)
  29 kwietnia 2023 r. (sobota)
  Następne
  Księgowość
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Projekt ustawy budżetowej na 2024 rok. Kluczowe wskaźniki i strategia zarządzania długiem

  Rząd przedstawił projekt ustawy budżetowej na 2024 rok, który ma na celu zapewnienie stabilności finansowej kraju. Głównymi filarami tego projektu są bezpieczeństwo, wsparcie programów społecznych, ochrona zdrowia oraz strategie minimalizujące koszty obsługi długu Skarbu Państwa. W kontekście globalnych wyzwań, takich jak konflikt na Ukrainie, jakie kluczowe wskaźniki gospodarcze i założenia zostały uwzględnione w tym projekcie? Oto przegląd najważniejszych informacji.

  KSeF jest już w innych krajach. I to nie tylko Europy. Jak e-faktury działają na całym świecie?

  E-faktury okazały się skutecznym narzędziem również w takich krajach jak np. Australia, Chiny, Hongkong, Tajwan, Japonia, Korea Południowa, Indie, Brazylia, Chile i Meksyk.

  Prawo do błędu. Kiedy przedsiębiorca uniknie kary za naruszenie przepisów?

  Każdy nowy przedsiębiorca stawia czoła wyzwaniom związanym z prowadzeniem działalności gospodarczej. Jednym z największych obaw jest nieświadome naruszenie przepisów i związane z tym konsekwencje. Na szczęście, polski system prawny wprowadził "prawo do błędu", które chroni nowych przedsiębiorców przed karami za pewne nieumyślne naruszenia. Ale jakie są zasady tego prawa i kto może z niego skorzystać?

  Podatkowe pomysły wyborcze. Co ciekawego proponują partie?

  W nadchodzących wyborach podatkowe obietnice stają się kluczowym elementem programów wyborczych największych partii w Polsce. Czy obietnice te są realne? Czy mogą przynieść korzyści dla polskich przedsiębiorców i obywateli? W poniższym artykule przyjrzymy się propozycjom podatkowym trzech komitetów wyborczych: Konfederacji, Polski 2050 oraz Prawa i Sprawiedliwości. Eksperci dokładnie przeanalizowali te propozycje, aby dać czytelnikom klarowny obraz tego, co mogą oczekiwać po ewentualnym wyborze każdej z tych partii. Zapraszamy do lektury!

  Co czeka polską gospodarkę? Znamy już odczyt ważnego wskaźnika

  Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury we wrześniu br. nie zmienił się istotnie - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. W ocenie ekspertów konsumpcja jest słabym motorem wzrostu, a ciągłe jej stymulowanie oddala perspektywę ożywienia po stronie inwestycji.

  Negatywne nastroje wśród przedsiębiorców. Brakuje rezerw na inwestycje

  Negatywne nastroje wśród polskich przedsiębiorców. W firmach skończyły się rezerwy na inwestycje.

  Rentowności obligacji wybranych państw (tabela). Które obligacje dają najwięcej zarobić?

  Oto zestawienie rentowności obligacji wybranych państw. Wartości podane zostały w formie tabeli. Które z obligacji dają najwięcej zarobić?

  Oprocentowanie najlepszych lokat i kont oszczędnościowych - koniec września 2023 [Tabela]

  Jakie oprocentowanie oferują banki pod koniec września 2023 r. na lokatach i kontach oszczędnościowych? Czy jeszcze warto oszczędzać w ten sposób? Jak informuje HRE Investment Trust tak mocnego i powszechnego cięcia oprocentowania w bankach dawno już nie widzieliśmy, a wszystko za sprawą wrześniowej obniżki stóp procentowych NBP przez Radę Polityki Pieniężnej. Jeszcze latem część instytucji kusiła nas oprocentowaniem na poziomie 10% - dziś trudno znaleźć coś na ponad 7%. 

  Dywersje w systemie podatkowym, czyli o prawie tworzonym w zlej wierze

  Czy zmiany w systemie podatkowym (a zwłaszcza w prawie) mogą mieć ukryte cele, będąc swoistą dywersją polityczną czy ekonomiczną, mającą komuś celowo zaszkodzić? Pyta i odpowiada profesor Witold Modzelewski.

  Opodatkowanie świadczeń dla oddelegowanych pracowników. Przełomowy wyrok NSA

  NSA wydał wyrok, w którym zmienia swoje stanowisko z 2018 roku na temat opodatkowania świadczeń przy oddelegowaniu pracownika. W najnowszym orzeczeniu NSA wskazuje, że zakwaterowanie i transport w czasie oddelegowania nie podlegają opodatkowaniu.

  REKLAMA