| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama

Temat: przychody

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu przychody. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące przychody.

Jak prawidłowo wykazać koszty uzyskania przychodów w spółce cywilnej?

Aktualizacja: 04.04.2011

Tylko wspólnik jako osoba fizyczna może dokonywać odliczeń kosztów uzyskania przychodów ze wspólnego źródła przychodów. »

Kiedy powstaje przychód z tytułu płatności za towary kartą podarunkową?

Aktualizacja: 01.04.2011

Przychód spółki będzie stanowiła kwota wynagrodzenia należnego od jej klientów, a nie sama wartość sprzedanych kart podarunkowych. Powstanie on w dacie realizacji karty tj. w chwili dostawy towaru bądź usługi z formą zapłaty kartą lub - gdy karta nie zostanie zrealizowana: w ostatnim dniu okresu rozliczeniowego, w którym upłynął termin jej ważności. »

Czy pracownik zapłaci PIT od imprezy integracyjnej?

Aktualizacja: 22.03.2011

Gdy wartości świadczeń nie można przyporządkować do świadczeń uzyskiwanych przez konkretnego pracownika – nie wiadomo czy i ewentualnie w jakim zakresie skorzystał on z poczęstunku - to brak jest podstaw do ustalenia przychodu z tytułu świadczeń nieodpłatnych w związku z organizacją przez pracodawcę imprez integracyjnych. »

Czy ryczałty za noclegi są kosztem podatkowym

Aktualizacja: 25.02.2011

Czy do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej można zaliczyć „ryczałt za noclegi” w czasie podróży służbowej właściciela firmy? »

Informacja PIT-8C - przychody z innych źródeł

Aktualizacja: 10.02.2011

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych w art. 10 określa katalog źródeł przychodów. Źródła określone w pkt 1 tego artykułu należą do źródeł nazwanych, np. pozarolnicza działalność gospodarcza. Wszystkie przychody, których nie można zaliczyć do źródeł nazwanych, należy zaliczyć do przychodów z innych źródeł (art. 10 ust. 1 pkt 9 u.p.d.o.f.). »

Kiedy można zaliczyć do kosztów wydatki na wynajem mieszkania w innej miejscowości?

Aktualizacja: 28.01.2011

Czasem przedsiębiorca, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, wynajmuje mieszkanie w innej miejscowości niż jego miejsce zamieszkania w celu świadczenia usług. W takiej sytuacji wydatki jakie ponosić z tytułu wynajmu i używania tego mieszkania mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej działalności w okresie świadczenia tych usług. »

Czy wydatki na adaptację budynku gospodarczego można zaliczyć do kosztów?

Aktualizacja: 28.01.2011

Wydatki poniesione na wykonanie prac budowlanych, polegających na dostosowaniu obiektu do potrzeb prowadzonej działalności nie wprowadzonego do ewidencji środków trwałych, należy zakwalifikować jako ulepszenie i zaliczać do kosztów uzyskania przychodów tylko poprzez odpisy amortyzacyjne. »

Czy do kosztów uzyskania przychodów można zaliczyć straty w środkach obrotowych?

Aktualizacja: 28.01.2011

Chcąc zaliczyć straty do kosztów uzyskania przychodów, przedsiębiorca musi wykazać, że były one nieuniknione w działaniach służących uzyskaniu przychodu. »

Czy wydatki na wycieczki dla kontrahentów można zaliczyć do kosztów?

Aktualizacja: 28.01.2011

Zdaniem organów podatkowych wydatki poniesione przez przedsiębiorcę na zakup wycieczki zagranicznej dla kontrahentów mogą stanowić koszty uzyskania przychodów. »

Czy wydatki na siłownię, basen i treningi sztuk walki mogą być zaliczone do kosztów?

Aktualizacja: 28.01.2011

W szczególnych warunkach prowadzenia działalności gospodarczej wydatki ponoszone na basen, siłownię oraz opłacenie treningów sportu walki właściciela firmy mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. »

Kiedy można zaliczyć do kosztów wydatki marketingowe?

Aktualizacja: 28.01.2011

Koszty dotyczące wydatków marketingowych powinny być potrącane w dacie ich poniesienia. »

Czy bonus pieniężny udzielony kontrahentowi stanowi koszt uzyskania przychodów?

Aktualizacja: 28.01.2011

Bonus pieniężny udzielony kontrahentowi stanowi koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

Czy wydatki na polisę na życie przedsiębiorcy mogą stanowić koszt?

Aktualizacja: 28.01.2011

Zdaniem organów podatkowych wydatki związane z opłaceniem składek na ubezpieczenie na życie osoby prowadzącej działalność gospodarczą mają charakter wydatków osobistych. Nie mają one bezpośredniego związku z prowadzoną działalnością gospodarczą i nie są wydatkami ponoszonymi w celu powstania lub zwiększenia przychodu oraz zabezpieczenia lub zachowania źródła przychodu. »

Czy wydatki na zakup bonów towarowych można zaliczyć do kosztów?

Aktualizacja: 28.01.2011

Zakupu bonów towarowych nie można uznać jako zakupu towarów lub usług w celu uzyskania przychodów. Bony towarowe wyrażają bowiem jedynie prawo do nabycia w określonej perspektywie czasowej pewnych bliżej nie sprecyzowanych dóbr konsumpcyjnych. »

Czy wydatki na zakup okularów korekcyjnych można zaliczyć do kosztów?

Aktualizacja: 28.01.2011

Zdaniem organów podatkowych wydatku na zakup okularów korekcyjnych do swojego użytku przedsiębiorca nie można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej. »

POLECANE

WYWIADY

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Jednolity Plik Kontolny

Eksperci portalu infor.pl

Wojewódka i Wspólnicy Sp. k. Kancelaria Prawa Pracy

Warszawska kancelaria specjalizująca się wyłącznie w pomocy pracodawcom w zakresie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »