REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak działa faktoring online

  • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Faktoring online to prosty sposób na poprawę płynności finansowej. Nawet przy długich terminach płatności, należność spływa na konto bardzo szybko.

Wydłużone terminy płatności na fakturach to codzienność wielu branż. Konkurencja wymaga by oferować coraz dłuższe terminy płatności. Efekt? Im mniejszy przedsiębiorca, tym trudniej utrzymać płynność finansową. Jeśli bowiem trzeba czekać na uregulowanie należności kilkanaście dni lub dłużej, a samemu płacić za wszystko od razu, płynność finansowa może na tym ucierpieć. I to przy założeniu, że druga strona i tak nie spóźni się z płatnością. Gdy jedna zdarzy się taka sytuacja, możemy mieć nie lada problem. W firmie zaczyna brakować gotówki na bieżącą działalność, bo ta zamrożona jest w nieopłaconych jeszcze fakturach.Receptą może stać się usługa faktoringu online. Jak to działa? 

Prosty sposób finansowania faktury

Przedsiębiorca wystawiający faktury z długim terminem płatności przekazuje fakturę firmie mikrofaktoringowej. Wystarczy do tego umowa cesji. Firma mikrofaktoringowa wypłaca pieniądze przedsiębiorcy od razu, a sama dochodzi płatności od dłużnika w terminie określonym na fakturze. Cały proces przebiega zupełnie online z zastosowaniem nowoczesnych systemów monitorujących i oceniających wiarygodność płatniczą dłużnika. Co więcej – finansować można nawet pojedyncze faktury o niskich nominałach, które w sektorze MSP są codziennością.

Faktoring online to uproszczone procedury

Faktoring online to usługa oferowana przede wszystkim sektorowi MSP. Specjalne algorytmy weryfikują przedsiębiorców w ciągu kilku minut. Dzięki temu przekazanie pieniędzy możliwe jest prawie „od ręki”.  Weryfikacja online sprawia, że firma faktoringowa może obsłużyć duży wolumen transakcji. Skraca się czas obsługi klienta i poprawia jej jakość. Faktoring online jest oferowany przez firmy pozabankowe tzw. fintechy, wykorzystujące najnowsze technologie w swoich procesach oceny wiarygodności finansowej. Pozwala to skrócić znacząco wszystkie formalności, eliminując praktycznie konieczność przedkładania sprawozdań finansowych i zaświadczeń.

Jak to działa? Przedsiębiorca wystawia fakturę z długim terminem płatności. Przekazuje ją firmie faktoringowej, a po kilku chwilach otrzymuje na swoje konto pieniądze. Wcześniej przez system online weryfikowana jest on, jak i kontrahent, któremu pierwotnie faktura jest wystawiana.Faktoring opiera się na cesji wierzytelności z faktury. Jest to więc bardzo prosta pod względem konstrukcji usługa.

Jako przykład weźmy chociażby markę Monevia, lidera w zakresie faktoringu online. Do uzyskania pieniędzy z faktury wystarczy rejestracja na Platformie Monevia. Proces transakcyjny jest bardzo szybki, zależy on przede wszystkim od tego w jakim czasie potwierdzona będzie faktura przez dłużnika. Monevia oferuje faktoring jawny, czyli każda faktura potwierdzana jest z jej płatnikiem. Na pozostałe etapy procesu składają się algorytmy, które wyceniają transakcję, aktualizują limity i mierzą ryzyko kredytowe co trwa dosłownie kilka minut.

Współpraca z Monevią zależy tylko i wyłącznie od woli klienta. Nie ma tu żadnych umów długoterminowych, które zobowiązują do współpracy na określonych zasadach. Każda faktura wyceniana jest osobno i traktowana jako osobna transakcja, zatem to klient decyduje czy i ile faktur chce finansować w danym momencie. Konto na Platformie Monevia jest cały czas aktywne i darmowe, a więc dostęp do finansowania jest ciągle 24/7 – wystarczy dostęp do Internetu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Podatek PIT - część 2
certificate
Jak zdobyć Certyfikat:
  • Czytaj artykuły
  • Rozwiązuj testy
  • Zdobądź certyfikat
1/10
Zeznanie PIT-37 za 2022 r. można złożyć w terminie do:
30 kwietnia 2023 r. (niedziela)
2 maja 2023 r. (wtorek)
4 maja 2023 r. (czwartek)
29 kwietnia 2023 r. (sobota)
Następne
Księgowość
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zakup sprzętu IT? Czasem lepiej wynająć. Na czym polega DaaS?

Na czym polega model biznesowy Device as a Service (DaaS)? Komu i kiedy się opłaca? Co sprawia, że jest to rosnący trend nie tylko w polskich firmach?

Twój biznes działa dobrze ale pieniądze gdzieś wyciekają. Ekspert podpowiada gdzie szukać przyczyn i źródeł wycieków

Takie pytanie często zadają sobie przedsiębiorcy, którzy osiągając spore przychody, realizując duże i zyskowne projekty nagle stwierdzają brak gotówki na koncie. Dlaczego tak się dzieje? Gdzie są pieniądze? Na te i inne pytania odpowiada dr nauk ekonomicznych Elżbieta Sobów – specjalistka ds. finansów z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem.

Korekta podatku naliczonego: kiedy trzeba rozliczyć fakturę korygującą

Jak należy rozliczyć faktury korygujące? Podatnik będący nabywcą zgłosił reklamację oraz otrzymał mailową odpowiedź, w której sprzedawca uznał reklamację i wskazał kwotę korekty. Wiadomości mailowe są z marca 2024 r., a korekta wpłynęła w kwietniu 2024 r. Podatnik odliczył VAT naliczony z faktury pierwotnej w marcu 2024 r. Czy korektę należy rozliczyć w marcu 2024? 

Prezesa skazano za zaległości podatkowe spółki. Ale to sąd popełnił błąd

Samo tylko objęcie funkcji prezesa zarządu spółki nie może powodować automatycznego przyjęcia na siebie odpowiedzialności karnej za cudze działania. Tak uznał Rzecznik Praw Obywatelskich, informując o wniesieniu skargi kasacyjnej na korzyść prezesa spółki, którego sąd skazał za nieodprowadzenie zaliczek na podatek dochodowy, powstałych w okresie gdy nie objął jeszcze funkcji.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości obejmie nawet panele fotowoltaiczne. Takie zmiany już od 2025 roku

Zmiany w podatku od nieruchomości zmierzają do opodatkowania urządzeń energetycznych, np. paneli fotowoltaicznych. Budowle mają być opodatkowane jako całość techniczno-użytkowa. Podatkiem od nieruchomości (inaczej niż obecnie) już od 2025 roku objęte zostaną więc wszystkie elementów farmy fotowoltaicznej (w tym panele).

Zwrot podatku z Irlandii. Kto może dostać? Jak uzyskać?

Irlandia nadal jest popularnym kierunkiem emigracji zarobkowej dla Polaków. Tym bardziej zachęcamy gorąco do zapoznania się z przygotowanymi poniżej informacjami na temat rozliczenia podatku w tym kraju.

Spory skok inflacji w lipcu 2024 r. Na jesieni już 4%. Powodem wzrost cen gazu i energii elektrycznej

W lipcu wzrost rachunków za gaz i energię elektryczną podbije inflację o 1,3-1,5 pkt. proc. – czytamy w komentarzu ekonomisty banku ING BSK Adama Antoniaka do poniedziałkowych danych GUS. Zdaniem ekonomistów PKO BP może to być nawet +2 pkt proc. W opinii ekonomistów PKO BP trend spadkowy inflacji bazowej wyczerpuje się i jesienią możemy zobaczyć jej nieznaczny wzrost, ponownie do ok. 4 proc. rdr.

Dlaczego księgowość wciąż jest pewnym wyborem? Po pierwsze, potrzeba prowadzenia rachunkowości jest niezmienna. Po drugie, księgowość to dziedzina, która stale ewoluuje

Księgowość jest nadal pewnym wyborem. Po pierwsze, potrzeba prowadzenia rachunkowości jest niezmienna. Niezależnie od tego, jak rozwija się technologia, firmy zawsze będą potrzebować wykwalifikowanych osób do zarządzania swoimi finansami. Po drugie, księgowość to dziedzina, która stale ewoluuje, mimo nowych technologii i sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Skarbówka gorliwie kontroluje podatek u źródła (WHT). WSA w Warszawie: zabezpieczenie „na zapas” wykluczone

Rozliczenia w podatku u źródła (WHT) w ostatnich latach są obiektem wzmożonego zainteresowania organów podatkowych. Oprócz wszczynania kontroli podatkowych czy celno-skarbowych wobec płatników, organy dokonują bardziej dotkliwych i niekorzystnych działań, takich jak chociażby wszczynanie postępowań karnoskarbowych czy wydawanie decyzji zabezpieczających. Często te dodatkowe działania podejmowane są jedynie w celu zawieszenia biegu terminu przedawnienia i wydłużenia czasu na wydanie decyzji. Takie działania organów podlegają jednak kontroli sądowej, czego wyraz dał WSA w Warszawie w wyroku z 22 lutego 2024 r., sygn. III SA/Wa 2564/23.

Nowa era fundacji rodzinnych w Polsce: wyzwania i korzyści po roku funkcjonowania

W ciągu roku od wprowadzenia przepisów o fundacjach rodzinnych, powstało ich ponad tysiąc, a setki innych czekają na rejestrację. Niemniej jednak, w tym okresie pojawiły się pewne aspekty wymagające poprawy.

REKLAMA